Piątek
09.11.2018
nr 313 (4849 )
ISSN 1734-6827
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 09.11.2018
Numer wydania:
313 (4849 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 Regulamin polowań sprzy...
 PO AUDYCIE - konferencj...
 AUDYT PZŁ- komu podzięk...
 Nowy rzecznik prasowy P...
Psy myśliwskie
 Alpejski vs Kopov v...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Proszę oporadę Zh 304
   długość luf kniejowyc...
   Nosler Spitzer
   Problem z Lapua Mega ...
   Olej do osady
  Hyde Park Corner
   Ostrzegam! Nie piszci...
   Zaproszenie na zbioró...
   Wybory w USA
   Tablice polowanie
   Polujący z norowcem
   Niech będzie pochwalo...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia02.11.2018 - 08.11.2018
  Dziennik na gorącoCzwartek 08.11.2018
  NOWA WŁADZA - stare zwyczaje autor: Stanisław Pawluk
  Gdy Minister Środowiska na podstawie rzekomo przez siebie napisanych poprawek do ustawy 'Prawo Łowieckie' dokonał zmiany na stanowisku łowczego krajowego zamieniając TW Kazimierza czyli Lecha Blocha na jego najbliższego współpracownika Piotra Jenocha, niemała grupa myśliwych zapałała nadzieją, że Polski Związek Łowiecki stanie się organizacją uczciwą i przejrzystą. Już wkrótce zaczęli się przekonywać jak dalece ich nadzieje są naiwne.

  Osobiście w gabinecie ministra Henryka Kowalczyka słyszałem zapewnienie, że nikogo z Nowego Światu 35, czyli siedziby głównej PZŁ, na to stanowisko nie powoła, że musi być wykonany solidny audyt i on tego dopilnuje. Danego słowa nie dotrzymał i dokonał obsadzenia stanowiska osobą mającą bodajże największą wiedzę na temat nieklarownych operacji finansowych, jakie na jego oczach były wykonywane. Od pierwszych chwil stało się jasne, że Piotr Jenoch sam uwikłany w nieczyste sprawy jak choćby pozbawienie obwodów łowieckich Koła Łowieckiego „Zlot” i przekazanie ich pracownikom ZG PZŁ nie będzie zainteresowany wyjaśnieniem i ujawnieniem wszystkiego, co wzbudza podejrzenia braci łowieckiej płacącej co rok wyższe składki, świadczące wiele innych świadczeń finansowych jak choćby odwieczna, bo sięgająca 1948 roku, coroczna zrzutka na zakup siedziby na Nowym Świecie w Warszawie. Aktualnie Piotr Jenoch odcina kupony od swego zaangażowania w ten skandal w postaci polowań odbywanych wraz z żoną i bratem bliźniakiem Pawłem Jenochem łowczym okręgowym w Ostrołęce, bez zaangażowania, którego nie dało by się zlikwidować Koła Łowieckiego „Zlot” i otworzyć tym samym drogę do przydzielenia obwodów swoim pracownikom. W bieżącym sezonie Piotr Jenoch strzelił tam pięknego byka do swojej sporej kolekcji poroży jelenich.

  więcej>>

  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Nowe zdjęcia w galeriach
  Brak nowych zdjęć w dniu dzisiejszym
  Wiedza i edukacja
   Rosnąca liczba wilków...
   RDOS w Rzeszowie vs w...
  Przepisy kulinarne
   Pytanie do wedzarzy
   Jądra z Dzika
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażBROŃSprzedam lub zamienie kniejowkBielsko Biała 1
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  12:00 mały 1W punkt kol Stanisławie.Tytuł:
  NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
  12:47 Adam WasilewskiKawał dobrej dziennikarskiej roboty niestety to, co jest najbardziej przykre to fakt już wielokrotnie potwierdzony, iż minister Henryk Kowalczyk nie tylko nie dotrzymuje słowa, ale i pozwalając na to wszystko, co się teraz dzieje wokół łowiectwa, albo udaje, że nic nie rozumie i zwyczajnie improwizuje, że nie ma na to wpływu, a tak najlepiej.... albo po prostu akceptuje ten stan rzeczy, bo jak widać. I to nie tylko po ministrze Kowalczyku, aby móc być ministrem w Polsce i politykiem w ogóle. To po prostu trzeba mieć zdolności i tendencje do okłamania innych ludzi prosto w twarz, ale pocieszające może być tylko to, że takie standardy i cechy nie dotyczą tylko resortu MŚ tylko praktycznie wszystkich pozostałych ministerstw ;-). A czy ktoś zadał sobie pytanie, czym różni się Kowalczyk od poprzedniego ministra Szyszki — ano nie różni się niczym i od tego trzeba zacząć każdą debatę... Omińmy już ten aspekt, że minister powołał na funkcję nowego ŁK w atmosferze skandali i intryg: https://wiadomosci.wp.pl/minister-srodowiska-postawil-na-czlowieka-ktory-wywolal-skandal-w-jego-resorcie-to-byla-wtyczka-6251757633853057a i to, że po drodze w enigmatyczny sposób z ustawy zniknął najistotniejszy zapis, o czym z kolei mowa jest tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/rzad-mial-zdekomunizowac-mysliwych-ale-przegral-bo-z-ustawy-zniknal-jeden-zapis-6228044771489921a. Mieli przeprowadzić reformy, dekomunizację i doskonale wiemy, ile dziś zostało z tych deklaracji. Władza zawsze będzie nas okłamywać — dając iluzje zmian. A koń, jaki jest, każdy widzi. Co istotniejsze?. Pamiętajcie o grupie aparatczyków, którzy biorą grubą kasę i umiejętnie was ograli — wprowadzając samych myśliwych w błąd, że jakoby oni walczą z Bloch-owcami. Nie można brać kasy od kogoś, kogo się krytykuje, chyba że robi się to tylko pod publikę. Można tylko brać kasę od kogoś, komu się służy.Tytuł:
  NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
  13:21 Artur Jesionowicz„i to, że po drodze w enigmatyczny sposób z ustawy zniknął najistotniejszy zapis, o czym z kolei mowa jest tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/rzad-mial-zdekomunizowac-mysliwych-ale-przegral-bo-z-ustawy-zniknal-jeden-zapis-6228044771489921a”

  Adamie Wasilewski, gwoli ścisłości, artykuł, który wskazujesz jako drugi, pochodzi z początku marca 2018 r. i nie odzwierciedla ostatecznego brzmienia art. 33 d ustawy:

  „Art. 33d. W skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej nie może wchodzić osoba urodzona przed dniem 1 sierpnia 1972 r., która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji ŒŚcigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575) w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. LUB WSPÓŁPRACOWAŁA Z TYMI ORGANAMI”.
  Tytuł:
  NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
  13:55 Artur Jesionowicz„Mieli przeprowadzić reformy, dekomunizację i doskonale wiemy, ile dziś zostało z tych deklaracji”.

  No, z całą pewnością coś tu nie pasuje. Od kwietnia br. wytworzyła się niespotykana w 66-letniej historii zrzeszenia PZŁ sytuacja, w której całym Polskim Związkiem Łowieckim jednoosobowo zarządza, a w zasadzie – mówiąc wprost – rządzi, Łowczy Krajowy.

  Ba, i zastanawia się przy tym...

  Jak tu przedłużyć okres jednoosobowego rządzenia PeZeteŁem? Jaką w związku z tym wdrożyć procedurę przykładowo... „unieważnienia całych zjazdów okręgowych”?
  Tytuł:
  NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
  więcej>>