Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Związek Zawodowy Roln...
 Wymierają ptaki
 Związek Zawodowy Roln...
 A może tak szybko nie...
 Jak mawiał Sławomir I...
 Co dalej?!
 Wypadek na polowaniu ...
 Jak to policzyć?
 KŁ 86 Szpak Wola Uhru...
 Opera mydlana
 Na zające do Proszowi...
 TVN24 20:30
 "TW" Donosy
 Nagrody! Do zdobycia ...
 WOŚP. Nie dotyczy wuj...
 Nic wspólnego z myśli...
Dyskusje problemowe
 STATUT JUTRO ZOSTANIE "...
 Robi się gorąco wokół s...
 Kość niezgody
 Paragraf na 102
 NRŁ - nowy skład
 Kto w nowym rozdaniu wr...
 Taki statut ma przyjąć ...
 Łowczy Krajowy zmuszony...
 Oświadcznie na stronie ...
 PROJEKT STATUTU PZŁ
 Walka o PZŁ
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Psy myśliwskie
 Jagdterier - szukam...
 Wreszcie dobrali si...
 Kevlarowa kamizelka...
Myśliwskie akcesoria
 Róg sygnałówka myśliw...
 kominek dla okularnik...
 Merkel Helix Speedster
 Lekki sztucer dla kob...
 Saiga Kałasznikow
 Oksyda na zimno
 Śrut na lisy.
Komentarze czytelników
... do felietonów
00:03 marcinoMoze zle zrozumialem albo winien temu skrót w jakim przedstawiono ten punkt ale w ustawie jest mowa o 50%. To jest diametralna różnica. Ustawa jest tylko w połowie bublem:)Tytuł:
Taki statutu należy się członkom PZŁ
00:49 marcinoDo praw członków PZŁ dopisano prawo do spotkań i dyskusji z kandydatami do objęcia funkcji w organach Zrzeszenia;

Fajny punkt - tylko czy dziś nie mam tego prawa? czy jest to konieczne do zapisywania w statucie? Rozumiem intencję ale zapis sam w sobie nic nie zmieni - ot życzenie - aa statut to nie koncert życzeń.
Tytuł:
Taki statutu należy się członkom PZŁ
00:55 marcino"Dzierżawienie, czy nie obwodu nie ma wpływu na utratę przez koło członkostwa w PZŁ i koło może istnieć bez obwodu, np. czekając na zwolnienie się jakiegoś obwodu do wydzierżawienia"

I to jest dobry zapis z punktu widzenia koła, którego majątek jest zagrożony w przypadku jego likwidacji. Przeciwnicy powiedzą, że będą "koła ideowe" - nie wiem czy dobrze aby takie były czy nie ale jeśli założenie koła będzie wiązało się z koniecznością zagwarantowania możliwości dzierżawy obwodu - czyli nie będą powstawały koła na zasadzie klubów dyskusyjnych ( przeciw którym nie mam nic) to kół bez obwodów ( po ich utracie) nie będzie zbyt wiele. I szantażowanie zabraniem obwodu zostanie zminimalizowane. Pomysł popieram.
Tytuł:
Taki statutu należy się członkom PZŁ
17:06 bor195Zgadzam się, tylko jedna uwaga- zamiast Zrzeszenie powinno być Zrzeszenie Rzeżników Polskich - nie obrażając rzeźników ponieważ zapisy tego statutu w połączeniu z nakazami jakie wydajrząd nie mają nic wspólnego z łowiectwem. Popieram artykuł red. KibicaTytuł:
Taki statut chce dla myśliwych NRŁ
18:38 huxxxx01Proponuję członkom NRŁ głęboki wdech i wydech by dotarło do wszystkich jakie konsekwencje poniesie zrzeszenie przyjmując statut który petryfikuje organizacyjną patologię.W czyim interesie działają szykanując i usuwając członków zrzeszenia .Pozbawiając społecznej kontroli oraz transparentności i jawności w kluczowych obszarach funkcjonowania ,zarządzania i gospodarowania PZŁ.Tylko "dobre rozwiązania" kreowane na fundamencie konsultacji i konsensus mogą być skuteczne i trwałe.Każde inne w tym te nakierowane na zaspokojenie partykularnych interesów osób Funkcyjnych oraz doraźnych interesów polityczny prowadzą do klęski.
Tytuł:
Taki statut chce dla myśliwych NRŁ
więcej>>
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia17.01.2019 - 23.01.2019
Redaktorzy pisząPoniedziałek 21.01.2019
Taki statutu należy się członkom PZŁ autor: Piotr Gawlicki
Opublikowany przez redakcję 08/01/2019 projekt statutu powstał w ciągu dwóch dni na bazie projektu opracowanego przez komisje statutową NRŁ. Znalazło się w nim wiele propozycji, ale ze względu na bardzo mało czasu, nie wszystkie zapisy tego projektu zostały gruntownie przeanalizowanie. Okres czasu od tamtego momentu pozwolił na dokładniejsze przyjrzenie się projektowi komisji statutowej NRŁ, a dodatkowo napłynęły do redakcji uwagi i propozycje, za co serdecznie dziękuję. Pozwoliło mi to na przygotowanie projektu kompletnego, którego propozycje idą w kierunku oczekiwań członków PZŁ. Ten projekt statutu, różniący się od propozycji NRŁ dzisiaj publikujemy.

Przedstawiony przeze mnie projekt porządkuje wiele spraw, w tym redakcyjnych, ale przede wszystkim wprowadza szereg zmian, nie tylko w stosunku do projektu komisji statutowej Naczelnej Rady Łowieckiej, ale również porządkuje i uzupełnia mój projekt sprzed dwóch tygodni. Wtedy to czytelnicy dziennika "Łowiecki" wyrazili swoje zdanie na temat tego projektu, popierając go jednoznacznie w ankiecie porównującej istniejące projekty, w której w ciągu 4 dni wypowiedziało się 409 osób. 52% procent respondentów opowiedziało się za projektem przygotowanym przeze mnie, a tylko 18% poparło projekt komisji statutowej NRŁ. Był to jasny przekaz, że rozwiązania przygotowane w NRŁ nie odpowiadają większości członków PZŁ.

więcej>>

Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
23-01-19 22:42
rales
Przepisy kulinarne
 Marynowane gałązki ...
 Chleb
Wiedza i edukacja
 Taka sobie sprawa
 Apel do Biblioteki PZ...
 TO SIĘ POPISALI
 Karma dla lisów wyłoż...
 Wilki w Poznaniu
 Zapach
 Uchwała ZO Słupsk
Strzelectwo
 Tłumiki dźwięku.
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 24.01.2019
Numer wydania:
024 (4925 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Redaktorzy piszą
Taki statut chce dla myśliwych NRŁ autor: Janusz Kibic
Powstał oficjalny projektu NRŁ statutu PZŁ, który przeszedł już pierwszą weryfikację Rady w głosowaniach poszczególnych jego zapisów. Jutro 25 stycznia 2019 r. powinien zostać przyjęty na posiedzeniu Naczelnej Rady Łowieckiej.

Czy jest to projekt lepszy, czy gorszy od statutu obecnie obowiązującego? Czy uwzględnia oddolne głosy myśliwych, czy też jedynie głos Ministerstwa Środowiska? Czym różni się od projektu statutu, który zyskał akceptację na forum? Na te pytanie proszę sobie odpowiedzieć samemu, ale proszę pamiętać o jednym. Nie jest to projekt, które nam myśliwym narzucił formalnie rząd, jakaś partia, lub jakieś nieznane kręgi władzy. Jest to projekt, który przyjęli myśliwi, członkowie PZŁ, reprezentujący po zjazdach ogół polskich myśliwych i tylko do nich pretensje lub pochwały. Czym się kierowali, pytajcie ich, może o tym sami powiedzą. Dla jednych ci reprezentanci to owoc post-komuszego statutu, który nie pozwalał na żadną weryfikację kandydatów do NRŁ przez ogół myśliwych, a dla drugich obrońcy najlepszego modelu łowiectwa ma świecie. Jedni i drudzy mają okazję zastanowić się, czy projekt nowego statutu zweryfikuje ich pogląd o PZŁ, czy też go umocni.

Poniżej przedstawiam punkty, na które szczególnie zwróciłem uwagę. Czy są one ważne również dla innych członków Polskiego Związku Łowieckiego przekonamy się po ich komentarzach.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
  • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
    Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
  • Ogłoszenia
    RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
    SprzedażBROŃCZ 550 Lux i DOT 2.5-10x56Warszawa 4000