Niedziela
04.12.2022
nr 338 (6335 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Dzień Górnika.  (NOWY TEMAT)

Autor: Cyzio  godzina: 10:38
W dniu Górnika wszystkiego najlepszego godziwej emerytury i ile zjazdów tyle wyjazdów.A dla Barbar wszystkiego najlepszego. Szczęść Boże dla braci górniczej.

Autor: August  godzina: 10:47
Wszystkim Jesionowiczą , Gawlickim itp. fedrującym w wykopaliskach naszej łowieckiej martyrologii … Szczęść Boże.... Darz Bór .

Autor: pięta  godzina: 10:59
Szczęść Bożę mamy w tym roku jedną z najsmutniejszych Barbórek tu na Górnym Śląsku. Państwo chce od górników wiele przy braku dostatecznej ilości węgla na rynku niestety w zamian tej grupie zawodowej nie dając za wiele. O niemal wszystko górnicy upominają się od lat siłowo strajkując, pikietując itd. Takie Niemcy swoje kopalnie zamykali na kłódkę ,którą w każdej chwili można było otworzyć i dalej eksploatować. U nas zamykano kopalnie najpierw nieomal całą infrastrukturę niszcząc gdzie jej odtworzenie do stanu pierwotnego będzie trwało lata. O poziomie szkolnictwa w tej branży nie wspominając bo Zasadnicze Szkoły Górnicze masowo zamykano. Ot taka drobna konkluzja . Taki Bytom miał 6 kopalń dziś są tylko ledwo 2 kop.Bobrek ledwo zipiąca i kop.Bytom prywatna z 300 pracownikami. Więc skąd ma być na rynku ten dobry polski węgiel?Taka jest prawda o Śląsku. Dobrze przynajmniej ,że przed samą Barbórką nie było jakiś większych tragicznych katastrof w polskich kopalniach! Górniczej Braci Szczęść Boże. A wszystkim paniom noszącym imię Barbara wszystkiego dobrego.

Autor: kedaT  godzina: 11:31
Szczęść Boże wszystkim górnikom. Na you... jest wywiad z Dr inż. J. Markowskim - nie można tego robić inaczej ??!!!! Do czego to wszystko prowadzi !!!!!

Autor: pięta  godzina: 13:36
Odpowiem Ci kolego kieda T do katastrofy!!!