Poniedziałek
01.08.2005
nr 001 (0001 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Dziennik Łowiecki autor: Piotr Gawlicki
Miło mi przedstawić wszystkim użytkownikom portalu nową jego cześć w postaci dziennika Łowiecki, pierwszego chyba w Polsce czasopisma ukazującego się przede wszystkim poprzez stronę internetową i chyba pierwszego w historii łowiectwa polskiego dziennika.

Nasz dziennik będzie się ukazywał 7 razy w tygodniu, a więc częściej niż codzienne gazety. Codziennie od poniedziałku do niedzieli, punktualnie o godz. 12:00, ukaże się nowy numer dziennika pod adresem internetowym http://dziennik.lowiecki.pl. Na początek jego ramówka obejmie następujące działy:
 • Forum
 • Materiały dziennikarskie
 • Opowiadania
 • Humor
 • Galerie zdjęć
 • Ogłoszenia
 • Nekrologi.
 • Działy Forum, Ogłoszeń i Galerii zdjęć będą zawierały w bieżącym dzienniku te informacje, które użytkownicy portalu wprowadzą między godziną 0:00 i 24:00 w dniu publikacji danego wydania dziennika. Tak więc poprzez dziennik będzie można przeczytać wszystkie posty na Forum z danego dnia, zobaczyć galerie fotograficzne wprowadzone danego dnia i przeczytać ogłoszenia, które użytkownicy portalu wprowadzili w danym dniu.

  Pozostałe działy dziennika zawierać będą materiały nowe, nie publikowane jeszcze w portalu i od dnia ich publikacji w dzienniku będą również dostępne w odpowiednich działach portalu www.lowiecki.pl, z tym, że będziemy powtarzać niektóe porady prawne opublikowane już w portalu, bo z pytań na forum wynika, że nigdy nie za mało informacji prawnych dla myślliwych. Tak więc codziennie, w samo południe, należy zajrzeć do dziennika, żeby zobaczyć nowe materiały, które od tej chwili będą dostępne w portalu. Liczymy na naszych czytelników, że szczególnie dział Opowiadań i Humoru będzie przez nich uzupełniany o nowe teksty, a także na dziennikarzy współpracujących z redakcją, że będą dostarczać czytelnikom ciekawych materiałów i z całej Polski.

  Każdą stronę dziennika będzie można sobie wydrukować i schować lub pokazać kolegom myśliwym nie korzystającym z Internetu. Oferujemy również możliwość prenumeraty dziennika kołom łowieckim i indywidualnym myśliwym. Prenumeratorzy otrzymywać będą cały dziennik pocztą w formie drukowanej gazety. Przy małej jeszcze liczbie prenumeratorów będą to wydruki drukarkowe, w wiec stosunkowo drogie, ale przy wzroście ich liczby zaczniemy dziennik drukować w drukarni i wówczas jego cena spadnie.

  W ramach dziennika otwieramy również dział interwencji prasowych, który zajmować się będzie problemami myśliwych, których nie dało się rozwiązać na drodze wewnątrzorganizacyjnej. Korzystając z uprawnień nadanych prawem prasowym będziemy zwracać się do organów naszego Zrzeszenia i kół łowieckich z prośbą o informacje i wyjaśnienia, dotyczące przedstawionych nam spraw, a te najbardziej ważne i znaczące dla szerokich rzesz myśliwych będziemy opisywać w dzienniku. Można do nas pisać na adres email portalu, a na pewno nie pozostawimy żadnego myśliwego bez pomocy.

  Oczekujemy również na uwagi i sugestie dotyczace dziennika. Ta forma przekazu jest rzeczywiście nowatorska i nie wszystko musi się nam od razu w 100% udawać. Dlatego będziemy się wsłuchiwać w głosy naszych czytelników, a ich zapewniamy, że będą mieli znaczący wpływ na to, co i jak dziennik będzie publikował.

  Darz Bór