Środa
16.06.2010
nr 167 (1781 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
VI Zawody Portalu, Osie 11-13.06.2010 r. autor: Bogusław Bauer
VI Zawody portalu w strzelaniu myśliwskim odbyły się tym razem w systemie strzelań „Compact Storting”, a nie tradycyjnie w sześcioboju myśliwskim. Było to możliwe dzięki uprzejmości prezesa P.S.S.P. (Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego), Jerzego Kamińskiego i kolegi Pawła Pokrzywki, którzy użyczyli na te zawody maszyn oraz zabezpieczyli dozór techniczny. Pięć lat temu w Wojcieszycach, na II Zawodach portalu strzelanie parcurowe było dodatkową atrakcją, a dzisiaj całe zawody odbyły się w tej atrakcyjnej formule. Wymienionym wyżej Kolegom serdecznie dziękujemy.

Pogoda dopisała choć było chłodno. Zawody przebiegły sprawnie i w dobrej koleżeńskiej atmosferze. Jak zwykle gospodarze obiektu stanęli na wysokości zadania i tu Marek Droszcz był niezastąpiony. Wśród nagród wyróżniały się kryształowe puchary, zorganizowane przez organizatora zawodów ze strony portalu Kolegę Marka Jedwabińskiego – Jedmar'a, które otrzymało 26 osób, po 10 w klasie mistrzowskiej i powszechnej oraz po 3 wśród Dian i stażystów. Markowi za te puchary należą się szczególne podziękowanie. Wśród upominków dołączanych do pucharów były zegary z logo "Łowiecki" oraz losowana nagroda główna: akumulator samochodowy.

Galeria przedstawia zdjęcie grupowe uczestników, organizatorów, sędziów, zaplecze medyczne, osoby towarzyszące oraz czworonogi. Zdjęcia z zakończenia są słabej jakości, gdyż odbywało się to w pomieszczeniu zamkniętym przy słabym oświetleniu.

Sobota to ranny spływ Brdą dla zainteresowanych i trening na czterech osiach przez cały dzień. Rad i wskazówek co gdzie się strzela i jak rzutki latają na danych osiach udzielał Jedmar. Na jednej osi odbyły się eliminacje pokera na cel charytatywny o „Puchar Serca Botanga”, który to puchar ufundował Romek Bernacki – Botang. Poker strzelano do pięciu dubletów na 10 pkt. Wieczorem odbył się tradycyjnie integracyjny bankiet z tańcami.

W niedzielę otwarcie zawodów i po kilka zdań wstępu wygłosili Piotr Gawlicki – admin portalu łowiecki, Marek Jedwabiński – organizator zawodów, Marek Droszcz – sędzia główny zawodów, Jerzy Kamiński – prezes P.S.S.P. oraz wójt gminy Osie.

Po otwarciu zawodów przy dźwiękach sygnałówki nastąpiło wciągnięcie flagi portalu „Łowiecki” na maszt, której dokonał Jan Siegień - junior (nadzieja strzelectwa – widziałem i podziwiałem).
Zawody odbywały się terminowo wg harmonogramu bez przestoi.

Doświadczeni zawodnicy pokazali jak się strzela parkur, a mniej doświadczeni lub nowicjusze starali się jak mogli, aby podołać zmaganiom nowych konkurencji. Każda oś była inna i nie było tu powtarzających się rzutków. Diany nasze dzielnie walczyły i miło było popatrzeć jak płeć piękna potrafi strzelać. Po zakończeniu zawodów i podsumowaniu wyników okazało się, że o zwycięstwie w klasie A jak i w klasie B (mistrzowska i powszechna) musi nastąpić baraż o pierwsze miejsca. Do barażu stanęli w klasie A - Pokrzywka Paweł i Pluciński Marcin. W klasie B – Pestka Andrzej i Gmitrzak Maciej. Baraż odbył się na osi nr 3 po innym ustawieniu maszyn. W klasie A wygrał Pluciński Marcin, a w klasie B wygrał Pestka Andrzej. Po barażu i wyłonieniu zwycięzców rozegrano finał „POKERA”. Do finału stanęło 10 zawodników z wynikami 9/10 pkt. Walka była pasjonująca i widowiskowa, a o zwycięstwie znowu zadecydował baraż między 2 zawodnikami którzy uzyskali czyste serie 10/10 pkt. – Wojciech Muszyński i Waldemar Cieplik. Po rozegraniu barażu zwycięzcą został Muszyński Wojciech, który otrzymał „Puchar Serca Botanga”, osobiście wręczony przez Romana Biernackiego – gratulujemy. Kwotę ponad 2000 zł uzbieraną z pokera charytatywnego, organizator Marek Jedwabiński przekaże Zespołowi Szkół nr 33 dla dzieci i młodzieży przewlekle chorej przy Klinice Ortopedycznej w Bydgoszczy, na zakup sprzętu edukacyjnego w formie laptopa. Sponsorem rzutków na pokera była firma Nasta z Opola.

W przestronnej auli przystąpiono do podsumowania zawodów i ogłoszenia wyników w danych klasach. Nagrody wręczali: Marek Jedwabiński – organizator zawodów i Piotr Gawlicki – admin portalu. Sędzia główny – Marek Droszcz odczytywał kolejnych zwycięzców.

W klasie Diany rozdano 3 puchary, 6 dyplomów i upominki.
1 – Godawa Irmina
2 – Lewicka Bernadetta
3 – Nowak Kim
4 – Nowak Iwona
5 – Drobińska Wioletta
6 – Grynia Barbara

W klasie Seniorów A ( klasa mistrzowska ) rozdano 10 pucharów, 10 dyplomów i upominki.
1- Pluciński Marcin
2 - Pokrzywka Paweł
3 - Cieplik Waldemar
4 - Suryn Jacek
5 - Isaryk Siergij
6 - Gwiazdowski Hubert
7 - Spierewka Edward
8 - Posłuszny Marek
9 - Wilski Krzysztof
10 - Jarecki Jacek

W klasie Seniorów B ( klasa powszechna ) rozdano 10 pucharów, 10 dyplomów i upominki.
1 - Pestka Andrzej
2 - Gmitrzak Maciej
3 - Muszyński Wojciech
4 - Piosik Piotr
5 - Reetz Andrzej
6 - Kazimierski Tomasz
7 - Gębarowski Piotr
8 - Murawa Marek
9 - Urbański Wiesław
10 - Kogut Leszek

W klasie Junior ( stażyści, sympatycy ) rozdano 3 puchary, 3 dyplomy i upominki.
1 - Siegień Jan
2 - Kranc Paweł
3 - Gmitrzak Mateusz

Po ceremonii wręczania nagród podziękowano za przybycie na zawody portalowe. Życzono szerokiej drogi i szczęśliwego powrotu do domu, jednocześnie zapraszając do odwiedzania strzelnicy w Osiu.

Chciałbym w imieniu uczestników i własnym jeszcze raz serdecznie podziękować organizatorowi zawodów Markowi Jedwabińskiemu - Jedmar za zorganizowanie tych zawodów i kryształowe puchary. Piotrowi Gawlickiemu – adminowi za dyplomy, buttony i chęć uczestnictwa w organizacji zawodów. Jerzemu Kamińskiemu – prezesowi P.S.S.P.i Pawłowi Pokrzywce za udostępnienie maszyn bez których nie wiedzielibyśmy na czym polega parkur. Romkowi Bernackiemu – Botang za ufundowanie kryształowego pucharu na cel charytatywny. Markowi Droszcz – gospodarzowi za sędziowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów oraz ekipie sędziów i sztabowi medycznemu. DZIĘKUJEMY !!!
Do zobaczenia na następnych portalowych zawodach.

BOGUŚ