![]() |
Czwartek
17.03.2011nr 076 (2055 ) ISSN 1734-6827 Hyde Park Corner Temat: RATUNKU-silnik Pajero 2,5 tdi Autor: siwy (siwymajk) godzina: 09:05 Kapsel Żyjesz w niewiedzy, wymiana uszczelki to 700 zł. Ale byłeś prawie blisko. Komplet uszczelek 300 zł do całego Pajero, łącznie z wahaczami i teleskopami. Autor: rzaltok godzina: 09:34 Jadę pajero 2,6 benzyna i pierścienie na tłokach oraz panewki korbowe wymieniałem już dwa razy bez szlifu.Padł kiedyś wałek balansowy to skróciłem łańcuszek i wymontowałem ten wałek który leży sobie w warsztacie a silnik pali na dotyk.Niedawno przerdzewiała mi rama na wylot przy tylnym kole.Spawarka i płaskownik gr 10 mm załatwiły sprawę na parę lat.Wiem o tych samochodach prawie wszystko,jadę nimi już 16 lat i miałem trzy.Taka rada im starszy tym gęstszy olej stosować w silniku . Poziom płynu chłodniczego bardzo ważna rzecz,głowice pękają właśnie od jego niedoboru.Broń Boże dolewać płyn na gorącym silniku. Pozdrawiam.DB Autor: Gilza2 godzina: 11:36 Kolego Pawel R, uniżenie przepraszam że śmiałem napisać cokolwiek. Również pozdrawiam. Gdybym ci napisał że jestem mechanikiem samochodowym a większość "doradców" wypisuje głupoty to też byś mnie zrugał??? To pomyśl sobie kolego że to prawda!! Db. Autor: Kapsel godzina: 12:03 Majk, Nie wiem, ile kosztuje komplet uszczelek ani zdjęcie głowicy, bo tym się nie zajmuję. Pisałem jedynie o koszcie planowania głowicy. Nie ma sensu zakładać nowej uszczelki pod głowicę bez planowania jej. Jak masz już zdjętą, to przy koszcie remontu sięgającym kilku tys. pln, 70 za planowanie, to nie jest wydatek. Nie zajmowałem się rozbieraniem silników,a jedynie tzw. "suchą obróbką", czyli palowanie łowic, szlify wałów, bloków itp. ps. Gliza ty też jesteś mechanik, witaj w klubie. Autor: Gilza2 godzina: 16:26 Kapsel i znajomi twierdzą że dobrym. Darz bór. Autor: siwy (siwymajk) godzina: 17:23 OK Kapsel Moje doświadczenia - pali wszystko, oleje napędowe, opałowe a przede wszystkim rzepakowy i regulaminowo 8,5 l / 100, przy rzepaku litr więcej. Ludzie zbaranieli kiedy wywiozłem wózkiem 40 butelek oleju jadalnego z Reala, zatankowałem na parkingu i spokojne odjechałem. Wtedy opłacalność 2,19 za rzepak a napędowy 3,60 była zauważalna. Autor: Soprano godzina: 19:52 Witam Kolegę Zostawiłem info na priv... =;) Pozdrawiam i Darz Bór Damian N. |