Poniedziałek
05.09.2005
nr 036 (0036 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Trochę ''większy'' dzik.  (NOWY TEMAT)

Autor: sęk  godzina: 19:07
Dnia 29.08, popoludniem wybrałem się na rekonesans do obwodu, celem sprawdzenia obecności jeleni na plantacjach kukurydzy. Zasiadłem na zwyżce, na granicy dużej uprawy kukurydzy i kilkunastohektarowego nieużytku, porośniętego trzciną, wysokim podrostem, charakterystycznym dla łąk podmokłych, poprzetykanego z rzadka olchą. Około godziny 20:30, od strony nieużytku posłyszałem nerwowe pofukiwanie i agresywne warczenie rozzłoszczonego dzika. Byłem przekonany, że jest to locha prowadząca watahę. Gdy ujrzałem dzika w wysokiej trawie, podniosłem broń i po jego zatrzymaniu się, stwierdzilem, że jest to pojedyncza sztuka. Oddałem strzał, po którym dzik wpadł w kukurydzę i po przebiegnięciu okolo 80m zapadła cisza, zwieszcząca sukces lub kontynuację ucieczki rajką w głąb plantacji kukurydzy. Powiadomiłem kolegów, którzy z moim posokowcem przybyli mi na pomoc i po 10 minutach byliśmy przy leżącym już trochę ''większym'' dziku. Waga po wypatroszeniu - 132kg. Cieszę sie, że Św. Hubert obdarzył mnie rzadkim trofeum, szkoda tylko, że jedna z fajek jest mechanicznie uszkodzona, gdyż bez wątpienia był by to medalowy oręż. Link do zdjęcia (img179.imageshack.us/img179/818/dzik3df.jpg)

Autor: pablo~  godzina: 19:27
o kórde.Ale duży!

Autor: krogulec  godzina: 19:28
gartulacje i współczuję wyciagania z kukurydzy takiego klocuszka ... a z orężem no trudno tak to bywa.... jeszcze raz gratuluję i Darz Bór

Autor: ingiel  godzina: 19:29
Powinszować Waszmości .Tylko dlaczego był taki rozzłoszczony? DB. ingiel

Autor: Wieniek  godzina: 19:41
Ależ sztuka, wielkością przypomina trochę niedźwiedzia brunatnego ;-p Na co był strzelony? gratulacje, DB

Autor: KacpeR  godzina: 20:01
to się nazywa SZAFA jakiego kalibru tabletka GO dosięgła? Gratulacje DB

Autor: hazman7  godzina: 20:14
Na pewno tego wieczoru Św. Hubert Cię wysłuchał i hojnie obdarzył. Gratuluję, naprawdę robi wrażenie. Taki piękny kaban -marzenie każdego myśliwego. Tylko pozazdrościć. Gdzie są jeszcze takie olbrzymy w łowisku? Darz Bór R.K.

Autor: Krakus  godzina: 20:54
sęk, Gratulacje. Szkoda uszkodzonej fajki, oręż byłby piękniejszy. Wyceń i tak, mechaniczne uszkodzenie fajki nie ma żadnego wpływu na punktacje medalową. darzbór!

Autor: Łowny  godzina: 21:13
O Kurczątko! :))))) Kawał dzika. Szczere gratulacje Kolego!Darz Bór!!

Autor: sęk  godzina: 21:24
Odyńca tego pozyskałem w rejonie Oleśnicy, aktualnie poluję z kalibrem 308 WIN kula Lapua 12.0 g. Kula trafiła za łopatkęi utknęła pod skórą.Już rozmawiałem z kolegą oceniającym trofea i przy okazji podrzucę mu trofeum do wyceny. Serdecznie dziękuje za wszystkie gratulacje, i wszystkim forumowiczom życzę, żeby nasz patron im podobne co najmniej podarzył, lub jeszcze efektowniejsze. DB.

Autor: fotogamrat  godzina: 21:30
To u Ciebie dają odstrzały na odyńce o tej porze roku? U mnie tylko wybrańcom, którzy na to zasłużyli.Najczęściej ma to miejsce na końcu sezonu.A może miałeś w odstrzale przelatka?

Autor: Karol  godzina: 21:48
Piękny ODYNIEC !! Serdeczne gratulacje... a fajkami nie ma się co przejmować a popatrzeć na to z perspektywy, że pozyskałeś dzika myłkusa. ; - ) Darzbór

Autor: Felis silvestris  godzina: 22:16
Gratulacje! A to dopiero początek "prwdziwego' sezonu! ;)

Autor: Marasek  godzina: 23:42
Nic tylko pogratulować takiego dzika.....on ważył tylko 132kg po wypatroszeniu??aż mi sie wierzyć nie chce...ja widziałem podobnego ale tamten ważył 186kg!!Nic tylko pogratulowac pozostaje i liczyć że może i Mi kiedyś bedzie dane zgiąć do Taaaaaaakiegooooo dzika!! Pozdrawiam,Darz Bór!!

Autor: Alus  godzina: 23:48
Łaaaaadny dziczek!!! I ten wąsik, ach ten wąsik... Gratulacje & Pozdrowionka DB