Środa
21.12.2005
nr 143 (0143 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Daniele w swiętokrzyskiem a dane pzł  (NOWY TEMAT)

Autor: sympatyk321  godzina: 21:52
Witam Przeglądałem ostatnio dane PZŁ dotyczące ważniejszych zwierząt łownych i ich odstrzału i przyznam, że troche mnie zaciekawiło dlaczego PZŁ podaje np. że w sezonie 2004/2005 nie strzelono ani jednego daniela skoro od znajomego myśliwego wiem że sam strzelił w grudniu zeszłego roku łanie daniela. Dane PZŁ z sezonu 2000/2001 mówią o 14 sztukach daniela w woj. świętokrzyskim a ja sam w OHZ Włochy widywałem 4 lata temu rudel liczący 18 danieli oraz pojedyncze sztuki. Pytałem o to kilkakrotnie prezesa OHZ Włochy ale nic mi nie odpowiedział a na informacje o tym że znalazlem zeszłej zimy szczątki daniela we wnyku powiedział, że pewnie była to sarna, i że sie nie znam(tak samo zresztą skwitował to, że znalazłem we wnyku złapanego za wieniec i zagryzionego przez psy jelenia- powiedzial, że w OHZ Włochy nie ma jeleni i pewno pomyliłem z danielem(nota bene syn mojego sąsiada na wycieczce szkolnej znalazł w lesie tego OHZ-u piękny wieniec jelenia))Zdaje sobie sprawe, że dane PZŁ sa szacunkowe, ale w takim razie po co je podawać i dla kogo są informacją.

Autor: Desperado  godzina: 22:03
Na Massalskiego w CK jest ZO PZŁ. Dokładne namiary znajdziesz na stronie ZG PZŁ. Kieruj tam swoje tak szczegółowe pytania. Odpowiedzą Ci na tyle na ile ich stać. Jestem pewien że tak się stanie. Oczywiście na tyle na ile ich stać. P.S. Daniele chodzą w chmarach a nie w rudlach.

Autor: sympatyk321  godzina: 22:18
Ad Desperado o tych rudlach to ja przeczytałem w Daniele (www.lowiecki.pl/biologia/daniel.php) a jeśli chodzi o ZO PZŁ to tam też dzwoniłem kilka razy i wiem że na "niewiele ich stać". pozdrawiam

Autor: Desperado  godzina: 22:31
Więc co ja Ci skromny mogę więcej poradzić? Więcej przede wszystkim czytać o danielach i się o nich dowiadywać, a co do pytań u źródeł, to chyba tylko kierunkowo, rzeczowo i na tyle na ile stać. POZDR.... Z zyczeniami Wesołych Świąt.

Autor: sympatyk321  godzina: 22:37
Ad Desperado dziękuje za życzenia Tobie również życzę Wesołych Świąt. PS jestem ciekaw ile u Was w obwodzie jest danieli? Czy posiadasz takie informacje? pozdrawiam

Autor: Desperado  godzina: 23:50
U nas w obwodzie nie ma danieli. Były próby introdukcji ale spełzły na niczym.