Poniedziałek
06.03.2006
nr 065 (0218 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: bagażnik na hak

Autor: sznajper  godzina: 10:59
mam kupiony od producenta (z może pośrednika) i nie ma zadnych papierów - przejechałem już jakieś 10 tyś km po całej polsce i nikt jak narazie się nie doczepił dodam ze jest założony na haku na nivie i nie montowałem na nim świateł

Autor: ar  godzina: 11:14
hak+bagażnik+zwierzyna+spaliny samochodu\metale ciężkie\=smacznego,może to odwiedzie Kolegów od transportu zwierzyny w ten oto sposób pozdrawiam -DB

Autor: jurek123  godzina: 11:31
Hak winien mieć homologację by gwarantował podłączenie przyczepki.Przyczepka winna mieć wazną rejestrację.Wszystko co wystaje powyżej 40cm[chyba sie nie mylę] winno być oznakowane.W tym przypadku bagażnik winien mieć dodatkowe światła. Rzecz przewożona na bagażniku nie może zasłaniać tablicy rejestracyjnej. To wszystko unormowane jest w kodeksie drogowym. Bagażniki hakowe robione przez producentów mają udżwig do 400kg. Jak to się ma do haka w którym producvent zastrzega w uwadze." uszkodzony hak holowniczy nie może być naprawiony.Nacisk pionowy na kulę haka nie może przekraczać 60kg." To tyle z homologacji mojego haka zamontowanego na Oplu Astrze.Wiem że są haki o większym dopuszczalnym obciążeniu ale czy ma ktoś hak z dopuszczalnym obciążeniem 400kg.

Autor: Noczek  godzina: 14:08
Ja jeżdzę jeepem cherokey i mam możliwość przewiezienia do 150kg tak podaje instrukcja- nacisk pionowy, to wystarczy do przewożenia zwierzyny. Ad. ar --sory ale w tym przypadku podchodzę do tego egoistycznie- ja nie jem wszystkiego co strzele większość oddaję do skupu. To tak jak ze strzelaniem, jeżeli chce wziąć dzika na własnu użytek to strzelam na łeb a jak idzie do skupu to głównie na komorę i nie interesuje mnie jakie są straty w tuszy po takim strzale

Autor: rob14444  godzina: 14:35
No tak, ale przez te ileœ tam kilometrów, zanieczyszczenie zwierzyny niejest chyba jakieœ niesamowicie straszne. Za to kšfort jest dużo, dużo więkrzy.

Autor: Noczek  godzina: 14:42
dokładnie tak łatwiej załadować, tylko przykryłbym na trasę nie chciałbym spotkać pseudo zielonych jadących za moim autem z np. dzikiem w koszu

Autor: rob14444  godzina: 18:26
He he, my najwięcej to przewieźliśmy 2 dziki.(gdyby nie kosz, to byśmy musieli 2 razy jechać). pozdrowienia

Autor: Borowy Radek  godzina: 19:10
Koledzy !!! Czyż nie prościej jest Wam załatwić plastikową wannę do środka samochodu .Można kupić w kolorze czarnym za 15 zł w markecie dla murarzy o pojemności 100 l i dopasować do wielkości bagażnika .Czyż nie łatwiej D.B.

Autor: rob14444  godzina: 19:31
No to powiedz mi jak mamy załadować dzika 100kg, albo jelenia do fiata seicento??

Autor: Borowy Radek  godzina: 19:35
Myśliwi przewozili nie takie okazy w maluchach i jakoś jechali tak więc da się wszystko zrobić i załadować . D.B.

Autor: Noczek  godzina: 20:01
dla mnie wyprawa do lasu to dosłownie wyprawa. Jedzenie, ciuchy, dwa psy i nie raz miałem problem z powrotem po strzeleniu 2dzików a i takie sytuacje sie zdarzały, żę musiałem najpierw jechać do skupu a potem wrócić i pakować się do domu. Raz gdyby nie przyczepka, którą przypadkowo wziołem do lasu ta miałbym problem. W dzień strzeliłem 5kóz a w nocy 3dziki. Ad. Borowy Radek Mam taka kuwetę 3 kozy wchodzą lub dzik do 80kg ale wystaje cały łeb jest to dobry pomysł ale bagażnik jest cały zajęty.

Autor: Noczek  godzina: 20:02
dla mnie wyprawa do lasu to dosłownie wyprawa. Jedzenie, ciuchy, dwa psy i nie raz miałem problem z powrotem po strzeleniu 2dzików a i takie sytuacje sie zdarzały, żę musiałem najpierw jechać do skupu a potem wrócić i pakować się do domu. Raz gdyby nie przyczepka, którą przypadkowo zabrałem do lasu (budowa ambony) to miałbym problem. W dzień strzeliłem 5kóz a w nocy 3dziki. Ad. Borowy Radek Mam taka kuwetę 3 kozy wchodzą lub dzik do 80kg ale wystaje cały łeb jest to dobry pomysł ale bagażnik jest cały zajęty.

Autor: rob14444  godzina: 21:25
Taaaak. Dziadek woził trabantem jelenia i 2 dziki. Ale ja myśle realnie. Poco brudzić, męczyć się z załdowaniem(jak wsadzisz sam byka 150kg do bagarznika?) i zajmować niepotrzebnie miejsce. Taki bagarznik to duże ułatwienie.