Czwartek
30.03.2006
nr 089 (0242 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: kontrol zus  (NOWY TEMAT)

Autor: wojtas  godzina: 11:00
Mam problem z zus'em i oczywiscie brak mozliwosci czego kolwiek dowiedzenia sie u źródła - jak to bywa w instytucjach! Moje pytanie dotyczy sprawy wezwania przez ZUs pracownika ktory przebywa na zwolnieniu lekarskim na kolntrole przeprowadzona przez lekarza orzecznika; interesuje mnie czy zus ma prawo telefonicznie zawiadomic procownika o stawieniu sie i czy pracownik ma obowiazek na takie wezwanie sie stawić ?? jakie konsekwencje moze miec pracownik ktory tego nie dopełni ?? Dzieki za wszystkie informacje ktore posiadacie w tym temacie .

Autor: WIARUS  godzina: 11:36
Kontrola orzecznictwa (www.zus.pl/niusy/inf011.htm) To chyba o te przepisy Ci chodzi? Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: WIARUS  godzina: 11:56
Rozporządzenie (bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/2711.htm) w paragrafie 3 odpowiada na Twoje pytania.Tak myślę. Pozdrawiam. Darz Bór!

Autor: ajwa  godzina: 11:56
Ad Wojtas Telefonicznie to oni sobie mogą,ale umówić się na kawę. DB.

Autor: WIARUS  godzina: 13:04
ajwa No nie bardzo bo w Ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. (tekst jednolity) możesz przeczytac: Art. 55. § 1. W sprawach nie cierpiących zwłoki wezwania można dokonać również telegraficznie lub telefonicznie albo przy użyciu innych środków łączności, z podaniem danych wymienionych w art. 54. (W wezwaniu należy wskazać: 1) nazwę i adres organu wzywającego, 2) imię i nazwisko wzywanego, 3) w jakiej sprawie oraz w jakim charakterze i w jakim celu zostaje wezwany, 4) czy wezwany powinien się stawić osobiście lub przez pełnomocnika, czy też może złożyć wyjaśnienie lub zeznanie na piśmie, 5) termin, do którego żądanie powinno być spełnione, albo dzień, godzinę i miejsce stawienia się wezwanego lub jego pełnomocnika, 6) skutki prawne niezastosowania się do wezwania.) § 2. Wezwanie dokonane w sposób określony w § 1 powoduje skutki prawne tylko wtedy, gdy nie ma wątpliwości, że dotarło do adresata we właściwej treści i w odpowiednim terminie. Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: ajwa  godzina: 13:40
Ad Wiarus No właśnie.par.2 A jak udowodnią że ja to ja a nie ktoś inny.Jesli chodzi o ZUS to jestem do tej instytucji bardzo wrogo nastawiony.,gorzej niż do US. DB.

Autor: zygi  godzina: 17:31
Jak ktoś nie symuluje to nie przeszkadza mu wezwanie telefoniczne.Mamy takie środki łączności to czemu z nich nie korzystać.Jak ktoś ma coś za kołnierzem to żadne wezwania pisemne ani inne nie pomogą,zawsze będzie się wykręcał. Pozdrawiam.

Autor: wojtas  godzina: 21:43
dziekuje za informacje, już jest po kontroli i wypadła pomyślnie dla mojej żony. DB Wojtas ad Zygi kiedy w ciągu 14 dni przejdziesz trzy kontrole orzecznika w zusie to zmienisz zdanie. DB Wojtas