Czwartek
30.03.2006
nr 089 (0242 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park Corner



Temat: Jak zachęcić kolegów z pola do prac polowych.  (NOWY TEMAT)

Autor: DZIKI  godzina: 22:28
Pozdrawiam Brać Łowiecką, przed nami intensywny okres rozbudowy urządzeń łowieckich, czy ktoś ma pomysł na zachęcenie nieaktywnych kolegów do prac polowych? Proszę o wsparcie i ewentualne pomysły.

Autor: Desperado  godzina: 22:52
Przykład ode mnie. Trzeba wyrobić po pięć dniówek. Za każdy niewypracowany dzień 100 PLN. I to chyba jest dobry układ, bo po co na siłę ciągać człowieka który może nawet nigdy nie miał w ręku młotka i byłoby z niego więcej szkody niż pożytku. A tak może nieedukacyjnie. Może by jakieś ognisko z wódką, a przy okazji ta rozbudowa.

Autor: Mark - 2  godzina: 23:04
Kształtować dobra atmosferę w kole, kolegów traktować jak kolegów a nie wrogów we wspólzawodnictwie w ilości strzelanej zwierzyny, zarząd ma dbać o interesy koła i jego członków a nie o swoje, odstrzały wydawać wszystkim równo a nie "po uważaniu" łowczego, "brudy" prać u siebie a nie publicznie itp......... Powiadamiać członków o prowadzonych pracach - zapewniając niezbędny front robót wraz z zabezpieczeniem sprzętowym i w miarę możliwości materiałowym. Ustalić stawkę za nie przepracowane godziny i konskwentnie ją ściągać od osób uchylających się od prac. A na zakończenie prac dobry jest pomysł Desperado - ale lepiej po niż przed, bo jak zaczniecie integrację przed, to prac za tydzień nie skończycie, no chyba że prędzej zgaśnie ognisko lub zabraknie "napojów" - ale to raczej nie możliwe - tego nigdy nie zabraknie, przynajmniej w naszym kraju. D.B.