Piątek
07.07.2006
nr 188 (0341 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Kaczki sezon 2006 - Koniec

Autor: mateo82  godzina: 00:00
ad wosiu i master537 A gdzie Koledzy najczęściej na gęsi polują? Bo widze, że my niemal sąsiedzi z okręgu. Przyznam, ze u siebie nie miałem okazji do strzelenia tego zacnego ptaka.

Autor: wosiu  godzina: 07:32
Gdzie na gaski?Najlepiej okolice Słońska.Gęsi momentam ponad 100tyś. Pozdrawiam DB

Autor: Pieter_81  godzina: 08:48
Zarówno ja jak i moja wyżlica również odliczamy dni do rozpoczęcia sezonu... Spacery po groblach, ze strzelbą w ręku są jedną z moich ulubionych form polowania :) Na początek kaczki i grzywacze, a na przełomie września i październka zawitają do naszego obwodu gąski... najpierw białoczółki a później zbożowe. Co prawda nie ma ich aż tak wiele jak piszą niektórzy Koledzy (myślę, że podczas najintensywniejszych przelotów około 5 tyś) i zazwyczaj latają wysoko, to jednakże pozyskanie kilku tych pięknych ptaków w sezonie dostarcza niezwykłych emocji. A moment w którym ptaki zrywają się ze stawów na żer... chwile niezapomniane. Gęgot setek ptaków i w jednym momencie szarzejące od gąsek niebo - bajka. Pozdrawiam!!

Autor: Kornik  godzina: 08:51
A może jakaś wspólna zbioróweczka forumowa na kaczki? Na gęsi jest a na kaczki? Może ma ktoś taką możliwość zorganizować?

Autor: master537  godzina: 10:40
Ad. mateo82. Przed laty gęsi dość licznie siadały podczas przelotów jesiennych w mojej okolicy na ścierniskach kukurydzy. Wówczas też podczas polowania na kaczki w czasie zlotów trzeba było mieć także "zerówki" w pasie, bo albo lisek albo gąska mogła się napatoczyć. Od kilku już lat gęsi nadal tą samą trasą latają, ale już bez "przystanku" w moim obwodzie. Lecą zawsze wysoko i możliwości strzału żadne. Stąd też "oczy iskrzą i skóra cierpnie" - tęsknota za dawnym polowaniem chyba. Wosiowi zazdrościć wypada. Pozdrawiam. Darz Bór.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 10:44
Eeee tam - kaczki ! Sześć dni później zaczyna się sezon na byki !!!