Piątek
07.07.2006
nr 188 (0341 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Moje pierwsze fotki  (NOWY TEMAT)

Autor: marcin76  godzina: 00:19
Nareszcie pokonałem maszynę i udało mi sie umieścić w Galerii moje fotki (Borsuk). Czekam na słowa krytyki,zachwytu,uznania.(niepotrzebne zostawic, potrzebne dopisać).

Autor: Łukasz>>>  godzina: 01:43
No to gratulacje. Zdjecia super :) DB

Autor: Mortalcombat  godzina: 08:08
Kiedy pozyskany?? DB.

Autor: tomsojer  godzina: 08:21
Piękne zdjęcia. DB

Autor: master537  godzina: 10:07
Bardzo ładne dwa obrazy. Piękny początek Twojej galerii. Dziwią mnie pytania : "A kiedy pozyskany ?". Pytania są niestosowne, gdyż od razu rzucają cień podejrzenia czy czasem aby nie przed 1 lipca ? Kiedy pozyskany nie ma znaczenia. To Marcin zakłada galerię, a zwierz mógł być pozyskany nawet ubiegłego lata. Pozdrawiam. Darz Bór.

Autor: MARS  godzina: 10:12
Master537 a to coś się w rozporzadzeniu zmieniło? Bo ostatnio to borsuki były od wrzesnia dopiero. Chyba że obwód z cietrzewiem/głuszcem.

Autor: marcin76  godzina: 10:39
Borsuk został pozyskany ubiegłego roku na początku września. Polowałem z jamniczką Monią w część obwodu zwaną Łąkami na lisy. Były to w tym czasie zaniedbane łąki a w przepustach, tak to sobie wymyśliłem, mogły byc lisy. Przy jednym z przepustów jamniczka ostro ruszyła do wejscia ale zaraz z niego wyskoczyła jak z procy i zaczęła ujadać. Odwołałem ją, bo pomyślałem,że przepust jest częściwo zasypany i wskazałem jej drugą stronę przepustu. Sytuacja się powtórzyła. Suka z lisami sobie radziła doskonale więc jej zachowanie mnie zdziwiło. Ostroznie zaglądnąłem do przepustu, nie był zasypany a w jego wnętrzu warczało i sapało, nie dalej jak 3m odemnie, jakieś zwierze. Po chwili, kiedy wzrok mi się przyzwyczaił do mroku panującedo w przepuście ( to był bardzo słoneczny dzień, jak widac na zdjęciach) zauważyłem pysk z białymi pasami. Wydobycie zwierza z przepustu trwało ponad 2 godziny. Z kolegą Darkiem rozebraliśmy go gołymi rękoma prawie do połowy. Jest to jak do tej pory mój jedyny strzelony borsuk. Mam ogromny szacunek do tego zwierza, i o ile lisy i jenoty traktuję kulą od pierwszych dni sezonu polowań na nie, to borsuka uważam za szlachcica naszych drapieżników ( na które wolno polować).

Autor: Nemi  godzina: 11:10
Marcin76 - zdjęcia są super, a borsuk przepiękny. Sunia też jest wspaniała. Życzę Ci wielu udanych zdjęć ! pozdrowienia

Autor: Lewandowski M  godzina: 12:20
Piękne zdjęcia. I gratuluję borsuka, sam jeszcze nigdy nie strzeliłem tego zwierza. DB.

Autor: master537  godzina: 12:34
Ad. MARS. Moja pomyłka - oczywiście chodziło o wrzesień. Dzisiaj na Pomorzu Zachodnim 33 st. C, jest duszno jak w hucie, zbiera się na burzę. W takich warunkach łatwo o pomyłkę. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam. Darz Bór.

Autor: Adrian89  godzina: 13:35
Super fotki, ładne kompozycje. Wszystko jest OK... Pozdrawiam:)