Piątek
01.09.2006
nr 244 (0397 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Skórka z borsuka i jenota  (NOWY TEMAT)

Autor: Karol  godzina: 15:25
No właśnie... w jakim okresie najbardziej będzie nadawała się do wyprawki. Czy nadaje się już teraz i będzie po wyprawieniu ładnie prezentować się na podłodzie lub ścianie czy też lepiej poczekać z polowaniem na jaźwca i jenota jeszcze jakiś czas. Jeśli czekać to do kiedy ? Darzbór !!

Autor: Pieter_81  godzina: 15:48
Lepiej poczekać, teraz sierść jeszcze rzadka... Jak to niejeden z myśliwych na tym forum mówił, lepiej później niż wcześniej... Myślę, że warto poczekać chociażby do pierwszej połowy listopada (szczególnie jeśli chodzi o jenoty). Darz Bór!!

Autor: postrzelony/przelatek  godzina: 16:13
Ja uważam, że z jenota można spokojnie dawać do wyprawy sam tak robiłem a co do borsuków to zależy. Jeśli masz go obcykanego tzn czy wiesz kiedy i jak chodzi to zostawic go można do połowy pażdziernika jezeli zas nie to wal i skóruj.

Autor: Step2  godzina: 17:01
Borsuk ma dobry włos na początku pazdziernika, dobrą skórę na torbę. Jenoty najlepsze trofeum maja do końca listopada, później skóry są przetłuszczone a włos nietrwały, mimo, że wizualnie wszystko w najlepszym porzadku. Darzbór

Autor: Desperado  godzina: 17:18
Każde zwierze które linieje, w okresie letnim ma okrywę włosową zdecydowanie gorszą niż ta która mu wyrasta na czas zimowy. To jest oczywiste. Borsuk zaczyna zmieniać sierść mniej więcej od połowy września. Nowa, ta zimowa jest w pełni rozwinięta tuż przed listopadem. Pomimo że jest gęstsza i dłuższa to ma zdecydowanie bardziej wyraziste zabarwienie, na co ma niewątpliwie wpływ także intensywne opasanie się. Z odstrzałem najlepiej się wstrzymać do jesieni. I to nie tylko z tego powodu. Zasiadka na borsuka jest wtedy o wiele bardziej urokliwa. POZDR......