Poniedziałek
04.12.2006
nr 338 (0491 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Sygnały myśliwskie mp3  (NOWY TEMAT)

Autor: KKJ  godzina: 19:14
Tak jak w temacie,chciałbym prosić Koleów o pomoc w odnależieniu ,,ściągnięciu,,mp3 z sygnałami myśliwskimi granymi solo potrzebne są mi do nauki gry na rogu myśliwskim,ponieważ nie czytam nut więc chciałbym nauczyć się gry ze słuchu.Z góry serdeczne dzięki.D.B. KKJ.

Autor: szlag  godzina: 19:48
na naszej stronie jesli dobrze sie rozejrzec mozna cs takiego znalezc.W linku masz strone chyba wszystkich.Pozdrawiam.DB.SZLAG sygnaly (www.lowiecki.pl/sygnaly.php)

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 19:50
Przecież są w portalu. Ponieważ znajdują się wciąż tacy, co tylko na skróty by szli, to okażę się niedobrym i adresu nie podam :-) Szukajcie a znajdziecie!

Autor: flintpas  godzina: 20:10
Ad szlag i P.Gawlicki w portalu są owszem, ale nie grane solo tylko zespołowo

Autor: REALISTA.  godzina: 20:17
Piotr Gawlicki) Szanowny Piotrze. Dlaczego dajesz za wzór wariacje na temat sygnałów myśliwskich w portalu a nie prawidłowo granych sygnałów. Przeanalizowałem tylko jeden sygnał "Darz Bór" i "coda" jest niezgodna z zapisem nutowym podstawowym. W portalu powinny być sygnały wzorcowe, grane solo na pless'ie, zgodne z międzynarodowym zapisem nutowym. Pozdrawiam DB R.

Autor: flintpas  godzina: 20:20
Kolego, spróbuj wejść na:http://www.muzyka.mysliwska.pl/2004/index.php?dz=5&i2=40 jest tu kilka sygnałów zagranych solo i jak myślę zgodnie z tym czego oczekuje REALISTA Pozdrawiam DB

Autor: Wujek Dobra Rada  godzina: 20:24
Jezeli moge coś doradzić, to będzie Ci się bardzo trudno nauczyć sygnałów ze słuchu. Owszem kilka sygnałów da się nauczyć ze słuchu, ale to zaledwie kilka. Zapewne "Apel na łowy" wydaje się dośc prosta "melodyjką", ale zeby go prawidłowo zagrać potrzeba tak naprawdę kilku porządnych lat grania na rogu. Wiadomo, na kołowe zbiorówki wystarczy. Nuty wbrew pozorom sa dośc proste do nauczenia, wystarczy tylko chcieć. Jeżeli nauczysz sie nut to długo to pozostaje w pamięci (przynajmniej mi) a wszystkie sygnały będą do zagrania i będą 2 razy szybciej wchodzic Ci do głowy. Miłej nauki. Darz Bór

Autor: REALISTA.  godzina: 22:43
ad flintpas) Oczywiście, o to chodzi. Sygnały wykonane poprawnie, w dobrym tempie i na plessie przez kol. Leśniczaka, który jest perfekcjonistą w tym zakresie. ad Wujek Dobra Rada) Masz rację, lecz jezeli ktoś nie uczył się muzyki to musi kupić sobie płytkę CD i odtwarzać w samochodzie (bo z domu pouciekają domownicy) do znudzenia ale wyłącznie po jednym sygnale. Propozycja dobra: Apel na łowy, Koniec polowania, Posiłek, Darz Bór, Jeleń na rozkładzie, Powitanie - jako jeden z trudniejszych sygnałów jeżeli chodzi o oddech. W tej kolejności należy ćwiczyć po 15-20 minut codziennie. Po 5-ciu latach efekt murowany. Pozdrawiam DB R.

Autor: KKJ  godzina: 23:28
Dzięki Szlagu jest wszystko co chciałem chociaż nie solo ale zawsze to coś myślę że w konkursie nie wystartuję ale na kołowe zbiorówki na przyszły sezon część sygnełów przygotuję bo młodzi myśliwi z naszego koła jakoś nie kwapią się do nauki to może ja.W sezonie zimowym nie pracuje więc domownikom do godzin popołudniowych nie będę przeszkadzał.Wobec powyższego do pracy do ,,dęcia,,.D.B.KKJ.