Wtorek
09.01.2007
nr 009 (0527 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: strzał na granicy  (NOWY TEMAT)

Autor: M@M  godzina: 12:50
zwracam się z pytaniem w jakiej odległości od granicy obwodu z innym obwodem można budowac ambony i strzelac do zwierzyny grubej.Dziękuję za odpowiedz POZDRAWIAM.

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 12:53
W każdej byleby granicy tej nie przekraczać. Piotr Waslicki

Autor: szlagoś  godzina: 12:55
Nie ma w chwili obecnej przepisu, który nakazuje postawienie ambony lub innego urządzenia w takiej czy innej odległości od granicy obwodu. W moim kole jest taki przypadek, że sąsiedzi postawili ambonę prawie na samej granicy. Strzał z tej ambony jest możliwy na ich jak i nasz teren. szlagoś

Autor: Doktor  godzina: 13:53
Ad szlagoś Że w tych czasach są jeszcze bezinteresowni ludzie.... Odmrażając swoje tyłki będą pilnować, aby dziki nie robiły szkód w swoim jak i w sąsiednim obwodzie: )

Autor: kominek  godzina: 21:24
A ja widziałem osobiście ambonę postawioną u sąsiadów, bo tylko tak można w tych warunkach coś upolować. Obydwa koła żyją w zgodzie i nikt nie robi z tego problemu. Jak widać poprawne stosunki dobrosąsiedzkie i wzajemna życzliwość mogą dużo zdziałać. Będąc gościem w tym kole chciałem usiąść na tej ambonie, ale łowczy wytłumaczył mi na czym cała sprawa polega. Mimo, że ambona stoi na ich terenie to oni na niej nie siadają, a koledzy sąsiedzi nie strzelają do zwierza na nie swoim terenie. To się nazywa wyzwanie i próba charakterów. Pozdrawiam

Autor: WłodekP  godzina: 22:25
Kiedyś były zapisy o minimalnej odległości od granicy obwodu, w jakiej można było stawiać ambonę. Ale to było dość dawno i, nawiasem mówiąc, nie dotyczyło terenów z ostoją jelenia. Nie przypominam sobie natomiast żadnych przepisów co do ograniczenia polowania i strzelania przy granicach.

Autor: Lewandowski M  godzina: 23:05
Strzelać możesz nawet na granicy. A jeżeli chodzi o ambony to również mogą być przy samej granicy obwodu ale strzelać tylko na swoją stronę. Ale stawiając ambone na granicy wcześniej bym poinformował to sąsiadów żeby nie było czasem jakiś podejrzeń że strzelacie na ich stronie. Bez uzgodnienia bym nie stawiał bo to może doprowadzić do konfliktów między wami a po co przecież łączy nas ta sama pasja a dzieli tylko granica. DB.