Wtorek
09.01.2007
nr 009 (0527 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: jak to zacząć??  (NOWY TEMAT)

Autor: adam`wrocław  godzina: 16:02
witam wszystkich. Może od razu przejde do rzeczy. a wiec chcialem dowiedziec sie jak zacząc pełnoprawną przygode z myśliwstwem. Ukonczylem Technikum Lesne, obecnie jestem na stazu w LP. Od malego pasjonuje sie mysliwstwem ale jestem pierwszy w rodzinie z taką pasją i nie mam kogo zapytac o rade. Probowalem rozmawiac na ten temat z lesniczym u ktorego jestem na stazu, jednak rozmowa skonczyla sie Jego stwierdzeniem ze " u niego w KŁ nie ma miejsc" i tyle. Dodam ze jestem z Wrocławia, moze to ma jakies znaczenie. Uprzejmnie prosze o rade gdzie najpierw skierowac swoje kroki. Pozdrawiam

Autor: młody25  godzina: 16:35
Idź do Starego (zdaje się że leśnicy tak mówią na nadleśniczego) i popytaj go o inwentaryzację zwierzyny w jego i twoim leśnictwie lub nadleśnictwie powiedz że na ochotnika chciałbyś pomóc w liczeniu itp, że się trochę interesujesz gospodarką łowiecką itp.Popytaj jakie są koła czy dobrze gospodarzą,jakie stany jeleniowatych itp,itd.A na koniec to pamiętaj jak już będziesz myśliwym to naprawdę bądź(jako leśnik) pro łowiecki.Powodzenia.

Autor: Lewandowski M  godzina: 18:25
Udaj się do ZO PZŁ. i dowiedz się kiedy rozpoczynają się kursy dla nowowstępujących bo ze stażu jesteś zwolniony. Chyba że chcesz go odbywać to złóż podanie do ZO i oni Cię skierują na staż. DB.

Autor: adam`wrocław  godzina: 18:28
dziękuje za odpowiedz. Niestety tak się składa, że Pan Nadleśniczy należy do tego samego KŁ co leśniczy. Ogólnie powiem, że ich nastawienie co do młodych ludzi chcących zostać myśliwymi i kontynuować tradycje myśliwską jest dość, a nawet bardzo negatywne. Jedyne co zdołalem się dowiedzieć to to, że po mojej szkole jestem zwolniony ze stażu kandydackiego. I dalej uprzejmie proszę o rady, jak zostać myśliwym, gdzie się najpierw zgłosić itp....

Autor: ajwa  godzina: 18:34
Posłuchaj M.Lewandowskiego. A po kursie zobaczysz,może po stażu zmienisz nadlesnictwo? DB.

Autor: adam`wrocław  godzina: 18:38
takie jeszcze małe pytanko: ile trwa ten kurs?

Autor: ajwa  godzina: 18:57
Do 3-cy. DB.

Autor: myszak  godzina: 19:05
w warszawie wykładyt rwają trochę powyżej miesiąca następnie egzaminy ok. 3 tygodni! a np. w kielcach jak dobrze pamiętam kurs jest weekendowy (piatek, sobota, niedziela) i takich weekendów chyba jest ok.3 - 4. pozdrawiam. D.B.

Autor: wsteczniak  godzina: 19:24
adam'ie wrocław - tu, na tym forum pisuje aktualnu stażysta Rzecznik Prasowy. Znajdziesz Go chociażby pod podanym niżej linkiem. Skontaktuj się z Nim. Dużo ma dla Ciebie interesujących Cię wiadomości. Wszyscy śledziliśmy Jego drogę cierniową do rozpoczęcia stażu. Jego determinacja zwyciężyła. Zresztą sam zobaczysz. Tylko nie bądz taki raptus. Powodzenia Ci życzę, sąsiad - wsteczniak http://www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=13&i=24418&t=24357

Autor: adam`wrocław  godzina: 19:26
czy aby przystąpić do tego kursu to muszę sie zgłosić bezpośrednio do ZO PZŁ, czy moge pójść do od razu do wybranego przeze mnie KŁ? DB.

Autor: adam`wrocław  godzina: 19:29
dziękuje i na pewno skorzystam :)

Autor: Lewandowski M  godzina: 20:46
Kurs dla nowo wstępujących musisz odbyć w ZO PZŁ i tam się musisz zgłosić w sprawie kursu. A staż odbywa się w kołach łowieckich, ale Ty jesteś z tego zwolniony. DB.

Autor: adam`wrocław  godzina: 18:34
to już wiem od czego zacząć :) dziękuje za rade z której skorzystam jak się uda już jutro.

Autor: jerzyd  godzina: 21:13
Adamie Nr tel. do ZO PZŁ we Wrocławiu : 340 08 58 lub 59. Zarząd mieści się przy ul. Wodzisławskiej . Dodam tylko,że po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminów nie musisz wiązać się z żadnym KŁ . Możesz zostać " wolnym strzelcem ". Jak będziesz miał jakieś pytania - dzwoń.( telefon w profilu). Pozdrawiam .

Autor: falconers  godzina: 21:37
Mnie zastanawia fakt jak mozna być absolwentem technikum leśnego ( którego i ja jestem) i nie wiedzieć w jaki sposób mozna zostać członkiem PZŁ. Przecież jest przedmiot łowiectwo - no chyba że, pyta może przyszły absolwent TL.

Autor: Lewandowski M  godzina: 21:49
falaconers Po cześci zgadzam się z Tobą ale nie wiadomo jaki tok nauki przyjął nauczyciel. Może postawił na biologie zwierzyny. Bo z tego co pamiętam to u mnie też za bardzo nie wiedzieli co i jak załatwiać. Przyszłym absolwentem TL to kolega nie jest bo jest na stażu. A może poprostu wiedza uleciała z głowy. DB.

Autor: honda  godzina: 23:09
Skontaktuj sie z zarządem okręgowym i zapytaj kiedy rozpoczyna się kolejny kurs dla nowowstępujących tego co się orientuje to wystarczy kopia dokumentu potwierdzającego że jesteś leśnikiem . Pozdrawiam i Darz Bór

Autor: Okopany  godzina: 23:26
Pozdrawiam Kolege z Wrocławia! Jakby potrzebna byla jakas pomoc to mozna sie kontaktowac. Telefon w profilu. Darz Bór!