Czwartek
18.01.2007
nr 018 (0536 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: PRZESZUKANIE POLICJI W SIEDZIBIE ZG PZŁ

Autor: Kazimierz Szumski  godzina: 00:05
Jak wejdą do Cara Podlasia to też proszę o informację. Pozdr.

Autor: Faber  godzina: 00:58
Nie jest to w najmniejszym stopniu wiadomość z której należałoby się cieszyć. Niewątpliwie daje to jakąś satysfakcję osobom zainteresowanym rozwiązaniem problemu na górze-jednak umoczony został cały związek. Wstyd,że władza demokratycznie wybrana prawdopodobnie nie spełnia statutowych obowiązków i potrzeba aż interwencji prokuratury,aby to wykazać. Jak znam życie sprawa będzie się ciągnąć kilka lat,jeżeli nie kilkanaście. W tym czasie po zabezpieczone w śledztwie dokumenty,niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ZG trzeba będzie biegać do sądu,prokuratury itd. "Dobry" to okres i okoliczność dla naszych wrogów-czas odnawiania umów dzierżawnych,derogacja słonki,problemy z wilkiem i bobrem. Może to jedyne wyjście,kiedy władza zapomniała komu i czemu ma służyć. Mało to budująca,wręcz smutna wiadomość,którą kolego Piotrze należało ze względu na jej wagę i powagę,zamieścić raczej w "Problemowych",niż tutaj. Tam też wszyscy przeczytają a może dyskysja będzie bardziej poważna. Róbmy swoje.DB. Kol.fifty(123) Rozumiem proste błędy,ale nazwisko pani Redaktor tak szpetnie wykoślawić,to niegrzeczne. Może redakcja po czasie błąd skoryguje,bo skojarzenia przychodzą dziwne,do powagi tematu nie pasujące a i nazwisku znacznie ujmujące.

Autor: Kulwap  godzina: 06:27
Skoro domownicy nie potrafią sami sobie posprzątac.........

Autor: Gajowy 1  godzina: 07:39
Woda na młyn przeciwnikom PZŁ. Zniesmaczony G1

Autor: Filip z Konopii  godzina: 07:42
A mnie się PIS podoba coraz bardziej ,bo nie zaczyna się od maluczkich.

Autor: Jenot  godzina: 08:06
Wstyd mi za to !

Autor: ryś pąsowy  godzina: 08:21
I bardzo dobrze. Żeby tylko wiedzieli czego szukać i chcieli doprowadzić sprawe rzetelnie do końca. To hańba.

Autor: Shirley  godzina: 08:27
Ej tam a może tylko nielegalne oprogramowanie mieli albo dziecięcą pornografię na kompach. :D :D :D A tak na serio to może i dobrze, bo w końcu się wyjaśnią wszelkie wątpliwości, co do ZG PZŁ i albo wóz albo przewóz.

Autor: Mark - 2  godzina: 09:07
Jeżeli już tak dyskutujemy, to powiedzmy prawdę i nazwijmy rzeczy po imieniu. To nie PZŁ jest głównym podejrzanym, i nie PZŁ tutaj zawinił, lecz konkretni ludzie działali na szkodę właśnie PZŁ. W każdym stadzie znajdą się czarne owce - ale to nie powód aby winić za to całe zrzeszenie. I chyba nie jest to celowe działanie prokuratury że akurat teraz (podczas przedłużania umów dzierżawnych) dokonano tego przeszukania. Są to raczej rutynowe działania wynikające z postępów śledztwa. A dla nas wszystkich chyba lepiej będzie im wcześniej sprawa to zostanie ujawniona a winni (jeżeli udowodni się im winę), zostaną osądzeni i ukarani. I nie mówmy iż to PZŁ robił to czy tamto - to robili konkretni ludzie (niestety też członkowie tego zrzeszenia i nasi koledzy), właśnie na szkodę PZŁ - czyli nas wszystkich zrzeszonych tutaj. D.B.

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 09:32
Dla mnie informacja o zablokowaniu systemu jest trochę dziwna i nie wiem na ile prawdziwa. Wczoraj wieczorem na spotkaniu ZO PZŁ w Warszawie z przedstawicielami kół, Kol. Wojciech Cieplak poinformował, że przez kilka dni strona ZG będzie nieczynna - ale jako powód podał konieczność przeprowadzenia prac technicznych, dodając " ale ja się na tym nie znam". Nic z tych słów nie wynikało, że zaingerowała policja. Piotr Waślicki

Autor: Alej.....  godzina: 09:44
No cóż, po lekturze tego Forum i tekstach w Braci Łowieckiej można było się tego spodziewać ... Ale, skoro GKR żadnych nieprawidłowości nie wykryła to albo wszystko jest w jak najlepszym porządku albo ... sprawy zaszły już naprawdę daleko ...

Autor: WIARUS  godzina: 09:50
Redakcja portalu Kto przeszukiwał policję w siedzibie PZŁ? I czemu nie można było jej przeszukać w jej siedzibie ? Poprawnie byłoby gdyby redakcja napisała " PRZESZUKANIE SIEDZIBY PZŁ PRZEZ POLICJĘ ". Pozdrawiam. Darz Bór!!!!

Autor: Maryna  godzina: 09:53
No właśnie - nie mamy prawa mówic zle o Związku. Ten Związek to MY! Ludziska przyzwyczaili się mówic byle co mieszajac pojęcia i wprowadzając zmyłki. Przykładem na gadanie "byle czego" jest fakt autentyczny, z pewnością znany wszystkim: jak byłam szczeniakiem to we wszystkich szczeblach administracji rządziły "rady narodowe". Tam, gdzie teraz są urzędy gmin, kiedyś były "prezydia rad narodowych" Szyldy urzędów każdego szczebla zawierały treść mówiącą, że to jest prezydium czegoś tam (miejskie, powiatowe, wojewódzkie etc.) Wyobrazcie sobie, że są jeszcze ludzie, którzy, z przyzwyczajenia mówia" idę do prezydium załatwić.. coś tam! Mało tego - wciąz są ludzie operujący milionami, kiedy mówią o pieniądzach. I to "byznesmany :)! Starajmy sie szanowac nasz Związek, troszczyć o jak najlepszy jego wizerunek. bo przecież istnieje on dla nas i dzieki nam.

Autor: Zbysio  godzina: 09:55
ad Wisław Nitka Są zakupy i są sprzedaże nieruchomości. Np ZO w Łodzi sprzedaje strzelnice za 6 800 000 zł jest to cena wywoławcza. Ciekaw jestem czy podzielą te pieniądze np zrefundują składki.

Autor: Kazimierz Szumski  godzina: 10:07
Zbysiu jeżeli pieniądze ze sprzedaży majątku Zrzeszenia mają iść do podziału to ja wcale się nie dziwię przeszukaniu. Pozdr.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 10:10
To się porobiło.... Lepsze znane zło od nieznanego dobra.... Mam mieszane uczucia. Zawsze uważam, że lepiej prać brudy we własnym gronie. Nikt mi nie powie, że w naszej 100 tysięcznej organizacji nie ma wystarczającej liczby ludzi uczciwych i zdolnych do kierowania związkiem.

Autor: Kulwap  godzina: 10:10
Maryna! A ja dostaję wysypki jak słyszę gdy ktoś mówi np. "mój pracownik!" - jakby u nas trwało niewolnictwo! Bo jak mówi "mój człowiek!" -to ja wiem, że jest mu bezgranicznie i służalczo oddany. Twoje stwierdzenie: ....bo przecież istnieje on dla nas i dzieki nam jest w połowie właściwe a konkretnie w drugiej połowie: dzięki nam. Bo z tym dla nas to przesada! W świetle chocby faktów w sprawach KŁ "Jeleń", polowania na dziki w elitarnym "LTM" czy chociażby w wyjątkowo skandalizujacym "Łosiu" nie wspominając o "wyroku" GSŁ tego "dla nas" jakoś nie widac!!!

Autor: Alej.....  godzina: 10:52
Ad. Wiarus. Mam to samo głupie wrażenie, że o nic innego w związku z tą rewizją, nie dałoby się do redakcji przy......... - powiedzmy, że przyczepić ... Choć moim zdaniem, tak (umówmy się) wredny anons powinien dodatkowo zawierać jakiś, co najmniej jeden, zwrot grzecznościowy ... Albo dwa ... Czu waj!!!

Autor: master537  godzina: 10:53
Przykro się czyta szeregowemu członkowi PZŁ o tak poważnych podejrzeniach wobec człowieka obdarzonego przez 100 tys. zrzeszenie najwyższym zaufaniem. Przykro się czyta o GKR, która nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości (?). Moim skromnym zdaniem działo sie tak, bo większa liczba osób była w te przekręty zamieszana NASZYM KOSZTEM finansowym i w świetle opinii społecznej. Dobrze Koledzy piszą, że brakło tam na górze PZŁ czasu i chęci na skuteczne działania w sprawy dla nas istotne (słonka, wilk, krukowate, itp.), bo "biznesy" były chyba ważniejsze. Oby prawo było sprawiedliwe i uczciwie dowiodło i osądziło winnych (jeśli doniesienia okazały się prawdą). Pozdrawiam. Darz Bór.

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 10:58
Maryna masz rację z tym przyzwyczajeniem do nazw... dalej mówimy "regulamin polowań" ... w świadomości "prezydium" pozostało.. Piotr Waślicki

Autor: Juras  godzina: 10:58
Jasny gwint ale numer!!! Jak nas widza tak nas piszą! master537 nic ujać ani dodać ;(

Autor: WIARUS  godzina: 10:59
Alej..... Dałoby się ,dałoby........!!! Choćby o te radośnie krzykliwe wielkie litery!!! Ale nie tylko ! Dobrze że Ty dbasz o czystość szeregów !!! Bo ja o poprawność języka! Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: jerzyd  godzina: 11:01
Z informacji wynika ,że postępowanie jest w sprawie a nie przeciwko . Przeszukanie to co prawda wstyd dla " rodziny " ale przeszukiwać mogą każdego z nas. Wystarczy mieć " uprzejmego " sąsiada. Nie osądzajmy przedwcześnie. Poczekamy - zobaczymy . Pozdrawiam .

Autor: kongi  godzina: 11:02
To dbiera chęci do wszystkiego , a napewno będzie jednym z gwoździ do trumny PZŁ. Wydaje mi sie że tylko patrzec jak powstaną inne związki a obwody będziemy dzierżawić w przetargach na które co tu dużo gadac biednych kół nie będzie stać .Mam tylko pytanie gdzie były "kontrolne"statuowe "twory" naszego zwiaku które obligatoryjnie powinny patrzec na "rączki" ZG? Czas chyba przeżucić sie na ryby a amunicję kopać w ogódku , tańsze to i zdrowsze a i marchewka będzie lepiej rosnąć.DB

Autor: wsteczniak  godzina: 11:04
Kulwap - nie dlatego, że One, a w tym i Ona to pwoód naszych westchnień, ale dlatego, że rację ma - napiszę. Jak mało która bialogłowa. Chociaż cicho miałem siedzieć, bo też nie lubię jak do "przeszukania policji" zabierają się w Naszym Związku, a jak w Naszym , to pewnie robią to "nasi". Myślałem, że polować oni mają i dbać o to, aby Nam "żyło się dostatniej". Ja też powtórzę, po Obiekcie westchnień wielu, że "przecież istnieje on dla nas i dzięki nam". Po tym jeszcze raz zapytam: Kto piasek w koła sypie, sam sobie źwiązek, czy nietykalny maszynista ? A ponieważ w HPC piszemy (o być, albo nie być w dobrej kondycji żwiązku) dopytam retorycznie: model łowiectwa we wszystkich wcieleniach Polski tu zawinił, czy "modele' w nim prosperujące ? Myślę, że gdyby fotele były rozdzielone pod doopska tu brylujących - bankowo draka by wybuchła np. "na odcinku" biura polowań dewizowych, do którego miarę już wzięto. Na przykład napisałem i za język proszę mnie nie ciągnąć. Raczej w nie przestrzegane, jak zwykle, "dokumenty programowe" zaglądnąć proszę. Nie pamiętam już w "problemach" czy jeszcze gdzie indziej ogłaszane. Ale na pewno nie w HPC, gdzie z szyderczym uśmieszkiem nie licującym z powagą "redakcji" zawoalowane wycieczki się robi. Sprawiedliwi, dopiero rozstrzygną - słuszne, lub nie. Mam nadzieję, że Sądy. "Nie śmiej się dziadku z cudzego przypadku. Jemu dzisiaj a tobie jutro .... to się przydarzy" - powiedzenie to bardziej ponadczasowe jest niż .... Ale ..... Kłaniam się Obiektowi weschnień, a Tobie wyniośle prawicę do uściśnięcia podaję aż tylko - wsteczniak

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 11:12
ad master537 skąd masz informacje, że te nieprawidłowości były? I w jakie przekręty ta "większa ilość osób" była zamieszana? Na razie to mamy postępowanie w sprawie a jakie będą rezultaty to dopiero później się okaże. Żadne zarzuty ze strony prokuratury jeszcze nie padły. Mądrze na końcu napisałeś "jeśli doniesienia okazały się prawdą". Wyrokowanie pozostawmy na czas zweryfikowania się tego "jeśli". Nikogo nie mam zamiaru bronić ale osądzanie przed postawieniem chociażby oficjalnych zarzutów jest co najmniej przedwczesne. Piotr Waślicki

Autor: jurek123  godzina: 11:12
Koledzy ,spokojnie nie róbcie sensacji .Też wczoraj byłem na naradzie w Warszawie i potwierdzam to co napisał kol Piotr Waślicki.Przewodniczący Zarządu Okręgowego mówił tylko o pracach konserwacyjnych na portalu.Czy to prawda czy fałsz będzie wiadomo niebawem Spotkanie odbywało się po godz 17 i napewno jakieś przecieki by były ,a było bardzo spokojnie. Pozdrawiam.

Autor: lelek_nowy  godzina: 11:18
WIARUS, czy w tematach WAGA WARCHLAKA (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=11&i=188499&t=188499), GDZIE NA BAŻANTA (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=11&i=187897&t=187897), FINAŁ WOŚP (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=11&i=187217&t=187217), CZY TO PIES, CZY TO BIES ? (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=11&i=186835&t=186835) oraz w wielu innych, nie wypominając Twojego nick'u, też odczytujesz krzykliwą radość? Ja w tematach pisanych dużymi literami, np. w prasie, spodziewam się wiadomości sensacyjnych. Policja w ZG PZŁ to dla członków PZŁ na pewno sensacja, choc inne w/w tematy żadnej sensacji nie rodzą, to też napisano je dużymi literami - niepotrzebnie, ale to wola ich autorów.

Autor: pioter  godzina: 11:19
Sprawka bfgj-ota...

Autor: Kulwap  godzina: 11:30
ad wsteczniak Mianem "dla nas" mogę nazwa okoliczności, w których okreslany wykazuje się działaniem DLA NAS korzystnym. Jeśli dostaję sygnały wymieniane wyżej, jesli bezzasadnie skraca się możliwośc polowań na słonki, kaczory wiosną, czaple, jesli nad głową miast bażantów latają kraczace drapieznie ptaki, jeśli pod nogami zamiast zająca pałetają się bezdomne psy i stada (niemożliwych dowystrzelania) stada lisów a nad głową znowu słyszę głos Antka drugiego z którego leci śmierdząca szara substancja- to jakos słowo "mój" przez gardło zmiescic się nie chce! Jak widzę lekceważenie podstawowych potrzeb szeregowego członka, którego jedyną emocją jest złośc po bezzasadnym "wywaleniem na zbity pysk" z monopolistycznej organizacji, to takze gardło zaciska się przy próbie powiedzenia "mój związek"! Jeśli mam okazje widziec jak usytuowani korupcyjnie, układowo lub zamordyzmem podstawą którego jest monopol niby "mojego" to takze słowo to miescic sie nie chce. Jeśli bierzesz go za "swój" z całym dobrodziejstwem inwentarza- to wypada mi życzyc jedynie abyś nie miał nigdy odruchu wymiotnego na słowa "moje zrzeszenie"! Musi się wiele zmienic abym ja ponownie bez czkawki mógł powiedziec: "MÓJ"!

Autor: WIARUS  godzina: 11:38
lelek_nowy Odpowiem Ci chociaż powinienem zbyć tę wycieczkę osobistą milczeniem. Co innego nieznajomość netykiety i znaczenia wielkich liter w sieci osób prywatnych (użytkowników) a co innego redakcji portalu!! Co do mego nicku :- )))) Kompromitujesz się coraz bardziej - niestety ! Twój problem !

Autor: master537  godzina: 11:58
Ad Piotr Waślicki. Dlaczego szanowny Kolega próbuje poddać w ątpliwość, że przekrętów nie było ? Ja swoją wiedzę zaczerpnąłem z tego samego źródła co Prokuratura (proszę zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj to co Redakcja Portalu zapodała na zielono w początkowym wpisie). Co to jest większa liczba osób ? Dla mnie to jest więcej niż jedna. Na podstawie materiału zawartym w doniesieniu wyciągnęłem wniosek, że takie numery wewnątrz organu PZŁ mogą mieć miejsce tylko wówczas, gdy są nieuczciwie kontrolowane działania tego podmiotu. Masz rację mówiąc, że dochodzenie jest w sprawie, a nie przeciw konkretnej osobie. Tak się dzieje w takich przypadkach, gdy działa sie na podstawie donosu dotyczącego (rzekomo) przestępczych działań w jakimś kręgu osób (organizacji, zrzeszeniu, itd.). Dopiero na podstawie dochodzenia w sprawie (jeśli się potwierdzi donos), Prokuratura postawi zarzuty konkretnym osobom fizycznym. Jak zauważyłeś słusznie, nie wyrokuję w tej sprawie, ale pozostawiam osąd właściwym i kompetentnym. Choć sprawa dopiero w toku, a jeśli nawet okaże się po dochodzeniu, że nie ma SPRAWY to i tak zostaniemy w oczach całego społeczeństwa, naszych przeciwników, zielonych, ekologów, animalsów, zwolenników prywatyzacji lasów, komercjalizacji łowiectwa i innego dziadostwa OBSRANI ! A późniejszych sprostowań małymi literkami na ostatniej stronie już nikt nie dojrzy, bo ważne są bierzące IGRZYSKA. Pozdrawiam. Darz Bór.

Autor: MARS  godzina: 12:07
A co jeśli zarzuty się potwierdzą? Czy to nie będzie jednoznaczne z kompromitacją całej GKR?

Autor: peterhunter  godzina: 12:10
Najpierw mi wytłumaczcie: Czy zarząd pochodzi o rządzy? System wyborów jest znany, sami ich wybieramy, i ... szkoda gadać. To dzięki towarzystwu wzajemnej adoracji "nasze" tematy psują krew i są wodą na młyn dla pismaków. A skamielina trwa Pozdrawiam wszystkich którzy mają argumenty i wiadomości z pierwszej ręki

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 12:55
ad.Master537 Nie poddaję w wątpliwość, że przekrętu nie było, bo o tym czy był dowiemy się niebawem. Zwracam jedynie uwagę, że nikomu nie wolno osądzać przed postawieniem zarzutów a Szanowny Kolega to uczynił pisząc, "że większa ilość osób była w te przekręty zamieszana". Wiedza zaczerpnięta z listu Jarka Gawła i Zbyszka Masłowskiego / nota bene, których dobrze znam i nie mam żadnych podstaw aby im nie wierzyć/ jest wiedzą żadną w kontekście prawdy materialnej i możliwości postawienia na tej podstawie konkretnych, potwierdzonych dowodami zarzutów. Wyciąganie definitywnych wniosków z takiego tylko materiału jest nieuprawnione. Piotr Waślicki

Autor: Kulwap  godzina: 13:07
ad Piotr Waślicki Ale na podstawie tych materiałów oraz "całorocznej obserwacji własnej" ponad wszelką wątpliwośc stwierdzi można: DOBRZE NIE JEST!

Autor: wsteczniak  godzina: 13:25
Kulwap - może patetyczno- wzniośle Cię zapytam, ale jednak jeszcze raz zapytam: A gdyby o Polskę i jej tymczasowych notabli, lub o Europę w Euroazji i bonzów w Moskwie i Brukseli chodziło - to tylko wynalazek Nobla wchodzić ma w rachubę ? W źwiązku nie można zastosować procedury "impiczmentu" (czytaj po polsku - wylania na zbitą mordę). Tak w mniejszości, w każdym wspominanym tu przypadku, demokratycznie wygłosowałeś. I ja też. Ale czy to koniec świata ma oznaczać ? Nawet na 5 lat. Jeżeli nie, to dawaj lont. Ja go odpalę. ad. pioter - proszę - opanuj się. Za mało masz szamba ? Bywajcie Członkowie modelu - wsateczniak

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 13:27
ad Kulwap zgoda - również nie tylko na podst. "całorocznej" ale wieloletniej obserwacji... Piotr Waślicki

Autor: WIARUS  godzina: 13:31
Do przemyślenia i pod rozwagę. W pewnej wsi na największej stodole olejną białą farbą nieodpowiedzialny mieszkaniec wysmarował napis: "Sołtys to złodziej, precz ze złodziejami ". Napis wywołał duże poruszenie, bo jak wiadomo największe stodoły zawsze należą do sołtysa a i napis poniekąd władzy wsi został nadany z obywatelskiego nieposłuszeństwa. Nie było rady, sołtys musiał zwołać rade sołecką i zmierzyć się z postulatem w formie graffiti. Na radzie sołeckiej dość szybko utworzyły sie dwa obozy : koniunkturalny obóz zielonych "Solidarni z sołtysem" i opozycyjna frakcja "Dom ojczysty-sołtys musi odejść". Po wielu nierozstrzygniętych debatach, sprawa stanęła na ostrzu noża, obóz patriotyczny zgłosił interpelację, aby odwołać sołtysa i przeprowadzić nowe wybory. Ponieważ opozycja miała większość i pomysł spodobał sie mieszkańcom propozycja weszła w życie. Zaczęła się błyskawiczna kampania wyborcza, obecna władza próbowała populistycznie bronić sołtysa, zgłaszając wolę wyjaśnienia sprawy, bo jak wiadomo od samego napisu do żywego złodzieja daleka droga. Z drugiej strony patriotyczna opozycja grzmiała z trybuny, że dość już wypaczeń i nadużyć władzy, my patrioci rozliczymy złodziei na chwałę naszej wsi. Mieszkańcy ruszyli do urn i zdecydowaną większością głosów wybrali nowe władze z obozu patriotycznego. Radości nie było końca, cała wieś biesiadowała dwie niedziele, aż w końcu stary sołtys spytał nowej władzy, co z tymi zmianami i czy będzie miał szanse na oczyszczenie się z zarzutów. Uczciwy następca przypomniał sobie, że obiecał mieszkańcom radykalne zmiany i zagrały mu pod czaszką niegdysiejsze hasła: "sołtys dla obywateli " , " nasza wieś uczciwa " , "dla każdego mieszkańca nowa stodoła ". Po tej refleksji poważnym i majestatycznym, godnym patrioty głosem oznajmił, że do jutra rana wszystkie obietnice wyborcze zostaną zrealizowane, a nurtujące sprawy wyjaśnione, aby wieś ruszyła z kopyta ku nowej jakości. Cóż było robić zniesionemu ze stolca urzędnikowi , poszedł spać, a sen miał niespokojny bo jak wiadomo było się czym martwić. Skoro świt jeszcze w kalesonach wyleciał były sołtys przed stodołę i ku swojemu zdziwieniu przy znanym sobie napisie, zauważył, że ktoś świeżą farbą domalował: "Były sołtys to złodziej, precz ze złodziejami", a pod spodem: "Witamy w nowej sprawiedliwej wsi ". Tym sposobem obietnicom wyborczym stało sie zadość, a wyrwane z sołtysowej stodoły drzwi wraz z hasłami umieszczono przy wjeździe do sioła jako symbol nowej jakości wiejskiego życia. Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: wsteczniak  godzina: 13:48
A gdyby tak którejś nocy "logo" ze stodoły sołtysa, ktoś nad istniejące w tym gumnie logo dołożył ??? Wiele uzupełniać nie trzeba. Tylko trochę inny byk z krzyżykiem. Myląca zameldowanych w siole reszta - od dawna jest wymalowana. Darz Bor !!!

Autor: GROM 1  godzina: 13:59
Jeśli zarzuty się potwierdzom to powinni zachować się jak mężczyźni i "złożyć broń". To nas uświadamia do tego że powinniśmy bardziej skrupulatnie wybierać (Delegatów) . Pozdrawiam DB.

Autor: Kazimierz Szumski  godzina: 14:00
Wiarus to jest tak uniwersalne w każdej sytuacji jak Biblia, czy mogę sobie zapisać? Pozdr.

Autor: jurek123  godzina: 14:14
Jak prewodniczącemu Zarądu Głównego zajrzano w życiorys to wiadomym było że należy go wymienić.Pozostała tylko kwestia jak to zrobić żeby wyglądało legalnie.No i się szuka sposobów ,a jeśli trafiono to pełen sukces ,będzie z górki i wybrany zostanie ten który zapewni lojalność obecnej władzy. To takie moje przemyślenia w tym temacie ,czy trafne tego do końca nie jestem pewien,ale prawdopodobieństwo bardzo duże. Pozdrawiam.

Autor: Kulwap  godzina: 14:18
ad jurek123 Gdybym mógł zaproponował bym kol. Stokłosę ;-)

Autor: jurek123  godzina: 14:21
Ad Kulwap Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pozdrawiam.

Autor: master537  godzina: 14:22
Ad Piotr Waślicki. Jeszcze raz powtórzę, że nikogo nie posądzam w tej sprawie. Sprawę należy zbadać i osądzić jeśli takowa była. To, że piszę iz w takie przekręty (jakie są przedstawiaone w onym doniesieniu) musiały być zamieszane więcej nią jedna osoba, to nie znaczy jednocześnie że jest to nieuprawniony wniosek lecz jedynie moje zdanie na ten temat. Zaznaczyłem to wyraźnie : "... Moim skromnym zdaniem działo się tak, bo większa liczba osób była w te przekręty zamieszana... " Takie jest moje zdanie, bo takie wnioski z podanego materiału wyciągnąłem (pan prezes i ktoś z GKR to jest więcej niż jedna osoba). Jednak ma Kolega prawo mieć inne zdanie tak samo jak każdy samodzielnie myślący człowiek po zapoznaniu się z postem Redakcji Poratalu. Nie sądzę jednak, aby nasza wymiana poglądów cokolwiek zmieniła w oczach społeczeństwa i pozostałych, których wymieniłem wyżej. Proponuję pozostawmy tą sprawę do wyjaśnienia i ewentualnie po jej rozstrzygnięciu uzgodnimy kto z nas poprawnie dedukował. Pozdrawiam. Darz Bór.

Autor: Mark - 2  godzina: 14:35
Chyba się nie uda - czytałem ostatnio to: "Stokłosa tuż przed Nowym Rokiem pofrunął do Buenos Aires. Wyleciał z Pragi.Polskę opuścił kilkanaście dni wcześniej - w połowie grudnia 2006.................. i dalej - Z naszych źródeł wynika, że inspiracją do tej podróży był cynk od kogoś z najwyższej "półki"......... i dalej - Spieprzaj, CBŚ ma chęć z tobą pogadać. Po rozmowie raczej nie wypuści do domu. A jeśli nawet, to zablokuje paszport". - koniec cytatu. Tak więc ten wariant na razie niemożliwy - coś wygląda iż zaczyna się bardzo kurczyć ławka rezerwowych. D.B. Ps: Piszą też: "Oprócz walorów krajobrazu Argentyna ma jeszcze jeden atut. Nie podpisała umowy ekstradycyjnej z Polską".

Autor: angus  godzina: 14:59
Jurek123, Mam podejrzenia idące w drugą stronę, że nawet jak coś jest na rzeczy, to prokurator nic nie znajdzie i umorzy postępowanie, bo ministrowi może być trudno znaleźć wierniejszego na świeczniku PZŁ, bo nic tak nie wiąże z obecną władzą jak umiejętne werbalne odcięcie się od rzeczywistości PRL, przy zachowaniu wszystkich umiejętności, które wówczas się przydawały.

Autor: Kulwap  godzina: 15:02
Ad Jurek123 Jestem rozczarowany! W takim razie chyba będę musiał cofnąc dane sobie słowo, że nigdzie w PZŁ do władz nie będę kandydował! No bo kogo wezmą (-;

Autor: GROM 1  godzina: 15:27
Ad Kulwap Jeżeli jesteś ETYCZNY i nie robisz przekrętów to próbuj. :D

Autor: jurek123  godzina: 15:42
Kulwap Nie daj Bóg byś nam tu lubelszczyznę do Warszawy ściągnął. Raz Bierut to zrobił i wystarczy. Pozdrawiam.

Autor: Kazimierz Szumski  godzina: 15:47
Jurek, Jurek oni tu są we wszystkich instytucjach jakie znam może tylko długimi łapskami trzymają stery z drugiego siedzenia. Pozdr.

Autor: Kulwap  godzina: 15:49
Jurek123 Lubelskie promieniuje więc uważaj! W Łodzi mamy naszą p. Pietraszkiewicz wojewodą W W-wie mamy p. Kruk od mediów, p. Zytę od finansów, i wiele jeszcze ważnych stanowisk. Ba! Jakby nie pismaki to i Wielgusem prymasostwo byśmy wzięli..... Tak patrzę to moja kandydatura taka najgorsza nie jest..... (-;

Autor: Rolnik  godzina: 15:50
To się porobiło. Możemy mieć pretensję tylko do siebie. Mam nadzieję, że jeśli co do czego dojdzie, to nie zasiądziemy na jednej ,,ławie". Jest jeszcze inna możliwość. Przeszukanie nastąpiło na usilną prośbę panów z ZG. tylko po to, żeby ukrócić wszelkie spekulacje. Ech Maryna, jak ktoś jest w porzo, to nie znaczy, że pozostali są też. DB

Autor: WłodekP  godzina: 16:55
ad WIARUS Fajna ta bajka. Myślałem i rozważałem, ale i tak nie wiem, czy ten odwołany sołtys, to jest ten co jest aktualnie u nas sołtysem, czy ten co był sołtysem poprzednio? No i nie wiem, co kierowało tym osobnikiem, co ten napis na stodole wykonał - tak mu to wpadło do głowy bez powodu?

Autor: WIARUS  godzina: 17:19
WłodekP W bajce jest że ten co namalował to " nieodpowiedzialny " ale przecież może być każdy inny ! Także taki co to " w poczuciu obowiązku i przestrzegania prawa " albo " w nagłym przypływie uczciwości " czy też " w poczuciu niedowartościowania przez sołtysa ", " z powodu krzywd doznanych od sołtysa "!!! A sołtys ? Sołtys jak sołtys! Swoje wie!!! Nad morałem musisz sam pomyśleć!! Kazimierz Szumski Nie widzę żadnego problemu ! Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: Marta Łachacz  godzina: 17:31
Chciałabym poinformować czytelników portalu, że poszukując informacji nt. przesłanek, dlaczego policja dokonała przeszukania w siedzibie ZG PZŁ, udalo mi się ustalić, że przeszukanie nie miało najprawdopodobniej związku ze śledztwem w sprawie z doniesienia o domniemanym popełnieniu przestępstwa przez przewodniczącego ZG PZŁ, tylko w zupełnie innej sprawie, związanej z innym śledztwem, w którym miały pokazać się ślady prowadzące do systemu komputerowego ZG PZŁ. Potwierdzeniem tej informacji może być zaproszenie na przesłuchanie informatyka odpowiedzialnego za system w ZG PZŁ, bezpośrednio po zabezpieczeniu sprzętu komputerowego. Więcej na temat tego drugiego śledztwa, może uda mi się ustalić w dniu jutrzejszym.

Autor: Piegus  godzina: 17:45
Moze miał nielegalnego windowsa tak jak ja pewien czas temu. 0,5 roku w zawieszeniu na 2 lata i kara grzywny. Tyle mnie to kosztowało- fizycznie.

Autor: Spring  godzina: 18:02
Ad.Marta Lachacz Pani Marto, czy to ladnie pozbawiac nadziei; na zajecie tego owocowego stanowiska przewodniczacego ZG przez kilku chetnych?, a przynajmniej radosci, ze komus dokopia? Pzdr.DB

Autor: Kazimierz Szumski  godzina: 18:08
Spring u nas już tak jest, nawet bajki jakieś koślawe i wypaczone - na Podlasiu Krokodyl nawalony jak stodoła po zbiorach, wiózł Czerwonego Kapturka - gdzie tu logika, gdzie wilk? Pozdr.

Autor: wsteczniak  godzina: 18:56
Szanowna Pani - dziennikarko dziennika "łowiecki" - z czystej do Pani sympatii, zwracam uwagę, że "coś tu nie sztymuje" na łączu dziennikarz - szef. Pisany dużymi literami temat , chociaż w fakcie naciągano prawdziwy, nie świadczy o rzetelnej współpracy informacyjnej podwładny - "Redakcja portalu" co czytam: naczelny. Albo Pani czegoś nie doszeptała do ucha pryncypałowi, albo pryncypała poniosła skrywana od dawna chęć - dokopania "organowi". W Pani przypadku, z sympatii wybaczam. W tym drugim, oprócz feeeeee!, nic więcej nie powiem. Ale zaskoczony nie jestem. Nie będę też zrozpaczony, jeżeli Pani nie wstydząc się , kliknie w czytanym poście - na tą psrtokaciznę w miejscu czerwonym. Chociaż wątpię. Wyrazy należnego szacunku składa PZŁ członek - wsteczniak p.s. Wobec trwającego toto-lotka Kolegów, co do posadzenia - gdyby Pani posiadła wiadomość, że Rycho Carnecki na tron nasz ma usiąść - proszę nas tą oczywistością biegusiem uraczyć ! Marzyłbym też aby to nie była wiadomość typu "najprawdopodobniej". Redakcji tak - ale dziennikarce dziennika - to się przydażyć nie powinno.

Autor: bfgj  godzina: 19:05
ad wsteczniak Pamiętliwy jesteś i tego "zawieszenia" już w portalu wszystkim nie darujesz.

Autor: falconers  godzina: 19:19
Czemu nikt nie pamięta o tym, że ZG PZŁ był kontrolowany przez NIK. Przecież ta instytucja jak coś znajdzie to nie odpuści. Dlatego nie dowierzam tym sensacją - pewnie okaże się, że chodzi o coś innego.

Autor: WłodekP  godzina: 21:33
wsteczniak Lubię w sumie, jak ktoś ma swoje zdanie i go broni. Jednak (może się mylę) trudno oprzeć się mi wrażeniu, że w tym wypadku się czepiasz.

Autor: nonqsol  godzina: 21:40
WIARUS jak zawsze czujny :-))) Pozdrawiam!

Autor: nonqsol  godzina: 22:06
Z powodu różnych spraw i braku 'elektryki' dopiero teraz mogłem sobie poczytać spokojnie wątek. Smutne jest to z kilku powodów, bo: - znowu okazuje się, że nasza narodowa zabawa to pilnowanie aby z kotła piekielnego jakiś pobratymca nie zwiał, musi sie smażyć razem z nami, - wygląda na to, że - szczególnie po wpisie Marty Łapacz - cały ten wątek to jedna hucpa, - jak by nie patrzeć, to powodów do radości nie ma, bo jednak to nasz związek i kazdy z nas w jakims stopniu za to odpowiada, NRŁ nie nadaje nam Watykan czy pan Jarek a w związku tym : - może właśnie o to chodzi ? Pozdrawiam! PS Orłu doprawiliśmy koronę ale s...ć w gniazdo to nadal nie przeszkadza :-(