Czwartek
18.01.2007
nr 018 (0536 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Post do skasowania !  (NOWY TEMAT)

Autor: Jenot  godzina: 15:28
Teraz zacznie się jazda : - ))

Autor: Piegus  godzina: 15:31
Jenot myślę że nie. Spowoduje to jedynie zwrocenie moderatorowi uwagi na dany topic. Tylko jakimi zasadami bedzie kierowal sie moderator??? Pzdr, Ps Kryteria sa znane po nacisnieciu "Post do skasowania"

Autor: Lewandowski M  godzina: 15:39
Też zauważyłem tą funkcję i wydaje mi się że to dobry pomysł. I zgadzam się z Piegusem. Tylko żeby teraz za dużo tam nie klikali. DB.

Autor: Krychu  godzina: 15:41
PROSZĘ O WYJAŚNIENIE PO CO TO I DLA KOGO BO JA GŁUPI

Autor: jedrasso  godzina: 15:42
hmmm przetestuję to na którymś z powyższych postów:)

Autor: Lewandowski M  godzina: 15:44
Możesz na moim :-))

Autor: Jenot  godzina: 15:45
Myślicie że pomoże to utrzymać ład na forum ? Hmm……oby. Jedno jest pewne, będzie mniej podejrzeń o usuwanie wpisów o które posądzano redakcję. Czy będzie wiadomo kto wnioskował o usunięcie danego wpisu ? D.B.

Autor: Rolnik  godzina: 15:52
Zobaczymy DB

Autor: Lewandowski M  godzina: 15:53
Jenot Mam taką nadzieje. DB.

Autor: Wieniek  godzina: 15:54
Wiele to nie zmieni , bo pojawią się zaraz dodatkowe domysły i insynuacje. Np. ile kliknięć trzeba by skasować dany post, czy jest to obligatoryjne a może jedynie zwraca to uwagę jakiegoś "moderatora" i od jego woli to zależne. itd. itp. Takie wątpliwości możnaby mnożyć... Ale pożyjemy, zobaczymy - a może się uda...

Autor: Jenot  godzina: 15:59
Biedny bfgj – ot, już sobie chyba nie pogaworzy : - ))

Autor: Wieniek  godzina: 16:02
Jak "TEGO" używać i jakie są "TEGO" konsekwencje - pojęcia nie mamy. Chyba nie ma się czym ekscytować. Obawiam się że to kijem w mrowisku okazać się może.

Autor: Piegus  godzina: 16:02
Ja sadze ze nie. Mysle ze bedzie to anonimowe. Moderator da rowniez anonimowo ostrzezenie tylko czym bedzie sie kierowal jak nie ma regulaminu Forum. Prosciej by bylo gdyby byl jasno sprecyzowany REGULAMIN pod ktorym kazdy z Forumowiczów sie podpisze wzorem zmieszczania zdjeć w galerii. Etykieta na Forum to osobny temat. Ps. Skoro Redakcja daje nam nowe mozliwosci to moze da jeszcze jedna- WSTAWIANIE CYTATOW.

Autor: jerzyd  godzina: 16:08
Kolego Piotrze - instrukcja !!! :)

Autor: Piegus  godzina: 16:10
INStRUKCJA- REGULAMIN?

Autor: WIARUS  godzina: 16:26
Nie możecie żyć i pisać normalnie, po swojemu , bez instrukcji i instruktorów?? Wszystko chcecie zapisami uregulować? Byli już tacy co święcie wierzyli w skuteczność zapisów i regulowali wszystko włącznie z ilością cukierków do kupienia! Po co Wam takie regulacje? Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: Piegus  godzina: 16:30
Wiarus skoro mozemy sugerowac moderatorowi ze cos nam sie nie podoba, badz tez zostało złamane prawo, musimy wiedziec jakimi kryteriami sie kierować. Pozdrawiam

Autor: Mark - 2  godzina: 16:39
Kryteriami - najlepiej własnymi, a czy moderator uwzględni moje sugestie - to mówiąc szczerze nie bardzo mnie obchodzi, bo wprowadzając tą funkcję swoje kryteria na pewno już ustalił - takie zresztą jego "zbójeckie" prawo. Ważniejsze dla mnie jest to iż wreszcie mogę w jakiś sposób ingerować w wypowiedzi, które według mnie nie przystoją aby tutaj być - i to wszystko. Cóż więcej chcieć i po co?. Tak jak odpowiadam osobiście za to co piszę - to będę odpowiadał osobiście za to, dlaczego dana wypowiedź mi się nie podoba, po co doszukiwać się w tej funkcji "drugiego dna"?. D.B.

Autor: WIARUS  godzina: 16:44
Piegus Załóżmy że trzy sygnały od użytkowników "Post do skasowania" w sprawie jakiegoś wpisu skutkować będzie jego wycięciem to uprzejmie informuję, że przy dogadaniu się na priv takich trzech, co to chcą wyciąć czwartego, zrobią to w świetle jupiterów zgodnie z regulaminem , nawet jeśli nie będą mieli racji! A jeżeli ostatecznym decydentem miałby być moderator to i tak te trzy sygnały nie mają znaczenia.! Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: bfgj  godzina: 17:00
Mogę w tym miejscu złożyć deklarację ,że nigdy nie skorzystam z tej funkcji. Jeżeli w stosunku do mojej osoby wypowiedź będzie skrajnie chamska ,a takich tu nie brakowało to chcę ,aby pozostała na forum ,aby każdy inteligentny i kulturalny forumowicz mógł wyrobić sobie zdanie na temat autora tekstu. Chamstwo należy pokazywać i napiętnować dla przestrogi ,a nie chować. We wcześniejszych postach sugerowałem takie rozwiązanie ,jako jedną z opcji zapanowania nad forum, ale nie mam obowiązku z niego korzystać. Inni w stosunku do mojej osoby mogą z tej opcji korzystać do woli.

Autor: Piegus  godzina: 17:04
Zgadzam sie Wiarusie. Pozdrawiam.

Autor: bfgj  godzina: 17:18
Ja jednak byłbym ciekawy wypowiedzi was wszystkich na tak postawione pytania. Co spowodowało, że adminstrator wprowadził taką opcję? Jakie osoby z forum najbardziej przyczyniły się do takiego kroku administratora? Proponowałbym zwrócić uwagę na te osoby, bo następnym krokiem administratora może być likwidacja forum, lub jego kłopoty z wymiarem sprawiedliwości. Szukajcie przyczyn i je próbujcie eliminować.

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 18:05
Odpowiedam bfgj i innym, zaciekawionym nowymi funkcjami. Wprowadzenie opcji zostało spowodowane słusznymi zarzutami, że redakcji umykaja niektóre posty nie zasługujące na zaistnienie na forum, które powinny zostać zlikwidowane. Obecnie posty te nie umkną, bo należy domniemywać, że znajdzie się choć jedna osoba, która na dany post zwrócii redakcji uwagę. Na powstanie opcji nie miały wpływu szczególne wypowiedzi jakiś konkretnych osób, a tylko słuszny zarzut, że redakcja nie kontroluje wszystkich wpisów, przez co jednych karze, a innych, których posty nie zostały przez redakcje zauważone, akceptuje. Zgłoszenie postu do skasowania nie osznacza, ze będzie on skasowany. Nie będzie miała na taką decyzje wpływu ilośc osób, któy dany post do skasowania zgłoszą. Kryteria kasowania nie zostały zmienione, tyle, że obecnie posty "podejrzane" o naruszenie którejś z przesłanek do skasowania postu, będą na pewno przez redakcję zauważone. Zakwalifikowanie postu do skasowania spowoduje automatyczne udzielenie jego autorowi "żóltej kartki", którą zobaczą wszyscy przy nick'u autora w kazdym jego poście przez okres 30 dni. Gdyby w tym czasie trzeba było skasować następny post tego autora, to takie skasowanie spowoduje automatyczne przyznanie "czerwonej kartki" na okres minimum 3 dni. Osoba z "czerona kartką" będzie pozbawiona prawa pisania w portalu do czasu zakończenia kary. Po tym okresie, otrzymuje automatycznie "kartkę żółtą" na okres 30 dni. Po okresie 30 dni z "kartką żółtą", bez konieczności usunięcia jakiegokolwiek jej postu, osoba wraca do statusu bez kartki. Historię ostrzeżeń danej osoby kartkami żółtymi i czerwonymi będzie dostępna.

Autor: ŚmieJan  godzina: 18:30
Właśnie testuję tę funkcję :) Jeżeli do jutra zniknie post Kol. LewandowskiM: "Możesz na moim :-))", to znaczy, że funkcja ta działa ;) przy całym szacunku dla Kolegi :) Darz Bór

Autor: Driada  godzina: 18:35
A ja jestem ciekawa- czy osoba której post bedzie usuwany, bedzie o tym powiadamiana... Ponieważ kartki przydzielane z nikąd i nie wiadomo za co, można się zdziwić :) Ciekawa jestem co to będzie:) Funkcja ciekawa:) Pozdrawiam DB

Autor: jerzyd  godzina: 18:39
O takie wyjaśnienie / instrukcję :) / mi chodziło .Dziękuję Kolego Piotrze . Pozdrawiam i Darz Bór.

Autor: bfgj  godzina: 18:55
ad Piotr Gawlicki Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie: Piszesz: „posty nie zasługujące na zaistnienie na forum, które powinny zostać zlikwidowane” Chciałbym ,abyś odpowiedział mi w miarę precyzyjnie na pytanie dotyczące mojego funkcjonowania na forum . Czy określenie „posty nie zasługujące na zaistnienie” dotyczy ich formy czy treści. Zapytam wprost. Czy posty krytyczne wobec łowiectwa podchodzą pod to określenie?

Autor: Kulwap  godzina: 19:16
A ja proponuję dac na pierwszą stronę i wybic tłustą czcionką na jaskrawej apli jako przykład zachowania studentki V roku studiów: WZÓR DO NAŚLADOWANIA (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=11&i=186638&t=186334)

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 19:57
ad bfgj) Nie.

Autor: Faber  godzina: 20:21
Ile żółtych kartek daje jedną czerwoną i dlaczego nie dość,że ktoś dostanie czerwoną,to jeszcze po wygaśnięciu kary żółtą na miesiąc? To niesprawiedliwe przynajmniej w stosunku do mnie. Jeden taki na cztery litery,czy dwóch a nawet trzech,niech będzie-ale ja? Niby dlaczego. Kolego Piotrze,czy mogę do karneciku na jedną żółtą i .... Melduję koledze,że jeden taki,który ślinił się na stanowisko odsiewacza brzydkich wpisów i deklarował "zobaczycie jaki będzie porządeczek" teraz ściemnia(głupa rżnie) Proszę się mieć przed nim na baczności-jest fałszywy jak złota rybka. To ja,Jarząbek...DB. P.s. Na wszelki wypadek zgłosiłem się do usunięcia. Mam nadzieję,że przyciśnięcie czerwonego(z obrzydzeniem stosownym dla barwy) usuwa tyko post a nie autora z tego łez padołu.

Autor: greg  godzina: 20:26
Moze wreszcie sie skonczą obrazliwe epitety na tym forum. Zaczne go sledzic jeszcze bardziej uważnie

Autor: bfgj  godzina: 20:27
ad Faber Lubię Cię za to ,że pamiętasz o mnie. Wtedy czuję się bardzo ważny

Autor: miecio  godzina: 20:52
dokłanie Greg,może tak będzie.D.B.

Autor: miecio  godzina: 21:00
To jest pytanie do admina,jak moge się dowiedzieć dlaczego i z czyjej inicjatywy post jest skasowany?To jest forum więc wszystko pownno być jawne.D.B.

Autor: Kordelas  godzina: 21:06
He,he, ciekawi mnie komu pierwszemu trafi się żółty kartonik. DB

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 21:14
Będzie jawne pomiędzy zainteresowanym i Adminem, a nie będzie jawne dla osób trzecich.

Autor: miecio  godzina: 21:30
ad.Piotr Gawlicki to dobrze,ale jesli brałem udział w dyskusji i post nagle skasowano to mogę wiedzieć dlaczego?Mimo że to nie był mój post.