Poniedziałek
23.07.2007
nr 204 (0722 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: cena tuszy dzika na własny użytek  (NOWY TEMAT)

Autor: andzelo66  godzina: 11:17
Witam. Interesuje mnie sprawa ceny tuszy dzika na własny użytek ile koledzy płacicie w kołach, ile dostajecie "strzałowego" i w jakim czasie?

Autor: Bear  godzina: 11:35
strzałowe:)) a gdzie to jeszcze funkcjonuje - w jakim zaścianku? za kg tuszy placę tyle ile wynosi aktualna cena w skupie DB tzw. strzalowe było moze zasadne w czasach gdy mysliwy mogł wziąć jedną tuszę raz na dwa lata na uzytek własny ale dziś? - jakiś archaizm

Autor: eland  godzina: 11:44
U nas w kole nic się nie płaci. Strzelasz i bierzesz. Po cholerę płacić. Pieniędzy masz zadużo ??? Trzeba tylko do odpowiedniego Koła należeć .

Autor: lisek_1  godzina: 12:02
W moim kole jest tak samo.... strzelasz co chcesz ,kiedy chcesz ,i ile chcesz i nie płacisz nic -normalnie jak w Media Mark !!! nie dla idiotów. :-) :-) :-)

Autor: W.A.  godzina: 12:05
cena jak na skupie. pozdrawiam Andrzej

Autor: RR-11  godzina: 12:22
Już był taki temat. Jak w niektórych Kołach WZ zniosło ten % dla myśliwego to pozyskanie też spadło nawet do 0 (zera)!

Autor: szlagoś  godzina: 12:28
U mnie płacisz 80% w drugiel klasie wg ceny skupu. szlagoś

Autor: KubaG  godzina: 12:30
U nas cena za druga klase jest z tego co sie orientuje

Autor: Pimo  godzina: 12:45
W moich dwu kołach płacimy jak za II klasę. W maju płaciłem 4zł za 1 kg.Do skupu nikt nie odstawia. Pozdrawiam.

Autor: Marceli  godzina: 14:13
U mnie 4 zł za kg. DB

Autor: jagdterier  godzina: 14:15
U MNIE 3,5 ZŁ ZA KILOGRAM

Autor: ala  godzina: 14:19
70% pierwszej klasy skupowej.

Autor: AGS  godzina: 14:40
ad. eland,lisek 1 To koledzy polują w dziwnych kołach gdzie nie przestrzega się Prawa Łowieckiego a co na to zarząd Łowczy ,Prezes czy i oni reprezentują taki nurt myślenia.Myślę że Zarząd Okręgowy powinien się przyjżeć funkcjonowaniu takich kół gdzie istnieje totalna anarchia a myśliwi polują tylko dla mięsa przeliczając wszystko na pieniądze, ile zaoszczędzą lub ile zarobią.A potem czytamy o zatruciach włośnicy gdzie myśliwy skłusował dzika ,zrobił kiełbasę i sprzedał ŻAŁOSNE A takich myśliwych jest wielu wszyscy o tym wiemy tylko to jest tajemnicą poliszynela bo nie wypada krytykować starszych kolegów gdzie rentka jest niska i nie zawsze starcza do pierwszego .Myślistwo kosztuje a stare czasy już mineły i nie wrócą a ciepłe zarządy pozwalają utrzymać się na powierzchni ,Czasami te układy pozwalają przyjąć młodego Nemroda który nie ma pojęcia o szeroko pojętym Łowiectwie reprezentując poziom z epoki kamienia łupanego czego mamy wyraz w powyższych tekstach .A swoją drogą kto egzaminuje takich ludzi i pozwala zostać ... myśliwym !!!! ŻYCZĘ DOBREGO SAMOPOCZUCIA WSZYSTKIM DB

Autor: Hubert C  godzina: 14:55
ad AGS jeśli koła stać na to żeby myśliwi za darmo brali zwierza na użytek własny to co w tym złego? w większości krajów tak jest, że co upolujesz to twoje, a płacisz tylko za zezwolenie na odstrzał

Autor: jurek123  godzina: 14:59
Kol AGS Zejdż na ziemię i nie strasz Z.O. Koło dzierżawi teren i opłaca, a zwierzyna po pozyskaniu jest własnością koła i to koło zarządza jak ma być rozdysponowana przez myśliwych.W naszym kole myśliwy za pozyskaną sztukę nic nie otrzymuje,ale jak weżmie dla siebie liczymy cenę w 2 klasie.Pozdrawiam.

Autor: Arturo  godzina: 15:12
Całkowicie się zgadzam z AGS .U mnie w kole jeśli dobrze pamiętam to cena jest 4zł tyle co druga klasa w skupie.Ale mamy ograniczenia ilościowe jeśli chodzi o zwierzynę pobraną na użytek własny w drugiej klasie.Powyżej tej ilości można dalej brać na użytek własny ale już w pierwszej klasie oczywiście w pierwszym i drugim wypadku doliczamy 3% VAT.Za każdym razem jest sporządzony odpowiedni protokoł pdpisany przez strażnika łowieckiego i myśliwego którydzną zwierzynę pozyskał.Nawiasem mówiądz zastanawiam się z czego takie koła się utrzymują i jak to wszystko funkcjonuje ?

Autor: AGS  godzina: 15:21
ad.Hubert C ,jurek123 przeczytajcie uważnie tekst......strzelasz co chcesz ,kiedy chcesz,ile chcesz jak w Media Markt po cholerę płacić,pieniędzy masz za dużo? jak to ma się do planów pozyskania i gospodarki łowieckiej a porównanie z Media Mark tylko zniesmacza i powoduje odruch wymiotny DB

Autor: Hunter4036  godzina: 15:27
W naszym kole za pozyskaną tuszę płaci się do kasy koła równowartość ceny jaka jest w danym czasie w skupie ( I klasa).

Autor: Jack__Daniels  godzina: 15:58
AGS, wydaję mi się, że tekst o Media Markt był jedynie żartem na post, który znajduje się powyżej informacji wpisanej przez lisek_1. Być może się mylę i może lisek wytłumaczy.

Autor: jurek123  godzina: 16:01
Kol AGS Czy ty nie widzisz że kolega kpi sobie z tematu a ty przyjmujesz jako prawdę.,co nie zmienia zasady że zwierzyna pozyskana jest własnością koła i koło nią dyspnuje .Takich co martwią się o innych i chcą im narzucać swoją jedynie słuszną wolę należy się strzec jak zarazy.Pozdrawiam.

Autor: Marceli  godzina: 17:56
Media Markt nie dla idiotów :-) to żart !

Autor: FraM  godzina: 20:41
W moim kole płacimy 85% wartości tuszy , według cen obowiązujących w danym czasie w skupach zwierzyny . Za pozyskanie zwierzyny grubej myśliwy otrzymuje 15% wartości tuszy . Rekompensata nie jest wypłacana w przypadku pozyskania jelenia byka ,rogacza i dzika powyżej 80 kg, a także za dokonanie odstrzału niezgodnego z wydanym zezwoleniem . Głównym źródłem dochodów kół są wpływy za pozyskaną zwierzynę .Skąd koła biorą pieniądze na finansowanie swojej działalności , jeśli pozbawiają się wpływów za tusze ? Wydaje mi się , że Koledzy eland i lisek 1 zażartowali sobie po to , aby rozgrzać dyskusję i udało się . Kolego AGS , po co te wycieczki pod adresem starszych kolegów , te obraźliwe zwroty o małych rentkach ( chodziło Ci chyba o renty ), o nie starczaniu do pierwszego ? To nie jest etyczne . Właśnie dzięki nim możesz polować , to oni swoją pracą dla łowiectwa zasłużyli na szacunek , a nie kpiny . Właśnie Ci wyśmiewani przez Ciebie starzy myśliwi polują niezwykle etycznie .Oni nie jadą w łowisko bardzo drogą terenówką i nie kłusują dziczka wartego 120 zł.( autentyczne ! ) . Pozdrawiam . Darzbór .

Autor: AGS  godzina: 21:22
Nieudolne próby pokrycie niefortunnej wypowiedzi przez kolegów świedczy o jednym czyli o koleżeństwie a niezauwarzenie problemu o drugim to znaczy niewygodnym i wstydliwym temacie o którym nikt nie chce rozmawiać głośno. A swoją drogą czy kolega jurek123 uważa że temat jest tak bzdurny że wymaga kpin czy próbuje zbagatelizować powyższe wypowiedzi żeby nie zauważyć problemu.Ja się nie martwie o innych tylko o Łowiectwo w którym coraz częśćiej spotykamy podobne postawy a w mojej wypowiedzi nie ma słowa które narzuca cokolwiek innym myśliwym a jak zarazę należy zwalczać myśliwych którzy wypaczają idee Łowiectwa nawet tych którzy polują czterdzieśći lat Pozdrawiam

Autor: Zbyszek1  godzina: 22:33
W mojm kole za zwoerzynę pobraną na użytek własny płaci się waga tuszy X cena skupu w pierwszej klasie Zbyszek1

Autor: jurek123  godzina: 22:35
Kolego ASG Wyluzuj trochę .Przeczytaj gdzie ja z Ciebie kpiłem .Dostałeś moją odpowiedż jak my w kole robimy. i przy okazji napisałemj ci że twoja obraza jest nietrafna bo niktórzy koledzy zakpili na co mają prawo. Jeśzcze raz kolego Ci powtarzam Zwierzyna pozyskana jest własnością koła i koło może robić z nią tak jak uważa. Socjalizmu już nie ma w kraju i obowiązek dostarczania 80% tusz do skupu tak jak to było kiedyś minął bezpowrotnie Nie ma się czego nadymać i straszyć innych Zarządem Okręgowym bo tak to wyglądało z postu kolegi.Każdy tu piszący jak u nich tą sprawę rozwiązano w kole pokazuje na różnorodność Nie ma w tym temacie żadnego problemu.Przyjąłeś kolego błędne założenie że jeśli ktoś bierze sztukę na użytek własny to strzela dla mięsa.W naszym kole za strzeloną zwierzynę i dostarczoną do punktu skupu koledzy nie otrzymują żadnego ekwiwalentu bo tak uchwaliło Walne .Wiem że u wielu kolegów tez tak jest no i co dobrze to czy żle.Napewno dobrze bo wszyscy tak się zgodzili i z tego są pieniądze.Większej pogody ducha życzę koledze. Pozdrawiam.

Autor: zygi  godzina: 23:02
W moim kole płacimy cenę skupu minus 20% tzw.zwrotu kosztów polowania i jest to relacja jak najbardziej prawidłowa bo tak powinno być. Kolega zakładający temat pyta o sprawę istotną.A jakie otrzymuje odpowiedzi? Stek bzdur. Na tym forum pojawiło się wielu nowych i nie znam ich bliżej.Dziwię sie bardzo wypowiedzi doświadczonego myśliwego i wieloletniego uczestnika tego Forum.Wybacz Jurek 123 ale nie masz racji.Takie postępowanie nie jest prawidłowe.Ktoś za różnicę w cenie tuszy musi odprowadzić podatek abo ten co zjada mięso albo ten,który to mięso sprzedaje w tym przypadku koło.Jeżeli nie jest to robione to wcześniej czy później skarbówka dobierze się Wam do skóry a wtedy będziecie wiedzieć ile kosztuje kilogram dziczyzny.Mam nadzieję,że podatek jest odprowadzany.Jest to przychód nabywcy,od którego należy odprowadzić podatek. Myślę Jurek123,że nie moja wypowiedź nie spowoduje konfliktu między nami. Pozdrawiam.

Autor: lisek_1  godzina: 23:21
PRZEPRASZAM I JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM – Wszystkich kolegów którzy w zieli na serio moją odpowiedz na post [ szkoda klikania ] oczywiście ze u mnie w kole łowieckim płaci się za dzika a mało powiedziane trzeba i zapłacić za lisa co prawda jakieś tam symboliczne grosze ale trzeba ..... JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM.

Autor: eland  godzina: 23:31
Buahahahahaha, buahahahahahha, buahahahahahaaha.................................................