Poniedziałek
23.07.2007
nr 204 (0722 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Cena broni  (NOWY TEMAT)

Autor: Borsuk2007  godzina: 14:18
Drodzy forumowicze! Mam nadzieję że nie powtarzam tematu. Szukałem w archiwum, ale mogę się mylić (w takim wypadku proszę o wyrozumiałość). Jak to jest z ceną broni. Czy możliwe jest że kwota jaką żąda sprzedawca za nową jednostkę może być różna w różnych sklepach? Nawet o 300 zł? Chodzi mi o Gładką lufę 12 IŻ horyzontalny. Pytałem w kilku sklepach cena 1300 z hakiem. Z kolei ta sama jednostka we wrocławskich Militariach 1000 zł ( to nie jest reklama tego sklepu!!!). Od czego ta cena zależy, może dochodzą do tego koszty poniesione na sprowadzenie broni. A może w militariach jest gorszej jakości... Sam nie wiem. A czy ktoś może kupował we Wrocławiu w Militariach.pl. Nie ukrywam że troszkę muszę liczyć się z ceną. A 300 zł nawet z kosztami dojazdu, to i tak kuszące. Proszę o poradę. Pozdrawiam i DB!

Autor: Bear  godzina: 14:23
wolny rynek:) kazdy sprzedawca zaklada marze wg własnego uznania (wielkość firmy, obroty, sieć sprzedazy, ilości zamawiane czasami skutują nizszą cena hurtową i masą innych czynników) czasy cen urzedowych to juz zapomniana historia:)

Autor: Marceli  godzina: 14:44
Czemu się kolega dziwi.Wolny rynek mamy. Cena zależy od marzy sklepów,kursu walut.cen hurtowych(niektóre marki mają kilku dystrybutorów)itp,itd.

Autor: Paweł L.  godzina: 14:49
Militaria to importer. Zamawiają większą partię,możliwe, że płacą przed otrzymaniem towaru i mają cenę jaką mają. pozdrawiam Paweł L.

Autor: Hubert C  godzina: 14:52
mamy wolny rynek

Autor: porze  godzina: 17:42
dziś postnowiłem zbadać ten problem organoleptycznie i porównałem iża94 w assa i w militaria.pl różnica w cenie internetowa 400 zł, choć na miejscu oferta assy okazała sie nieaktualna (brak 7,62x54R i 308W jest tylko 30 06) i cena podana przez sprzedawce jeszcze o 200zł wyższa od internetowej wynik porównania nie zaskakuje - droższy model ma drewno z orzecha, ciemne i ładnie usłojone tańszy to jakaś brzoza - jasna i z mało szlechetnym wzorem powłoki antykorozyjne też sie różnią - droższy model ma oksydę grubą i czarną jak broń wojskowa prosto ze skrzyni, tańszy niekoniecznie, ale to może być kwestia przygotowania do ekspozycji i różnicy światła droższy sprawiał wrażenie spasowanego na sicher a w tańszym coś tam jeszcze było luźne mam więc wrażenie, że assa to sklep wyspecjalizowany i nastawiony na mniejszy obrót a większą marże a militaia taktują trochę ten sprzęt jak wiatrówki (którym niczego nie ujmuję)