Wtorek
31.07.2007
nr 212 (0730 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Ważność leg. PZŁ

Autor: Łowny  godzina: 00:13
jurek123 dobrze mówi. A tak k`woli informacji to jeśli jesteś myśliwym bez statusu niestowarzyszonego lub bez koła to masz na zmianę tego 6 miesięcy. Potem już jest się w kolejce do skreślenia z PZŁ. D.B. Łowny

Autor: Esiek  godzina: 11:09
To ja w tej materii, ale troche inaczej. W związku z przeprowadzką w zupełnie inne miejsce kraju, zrezygnowałem z członkostwa w moim macieżystym kole. Dalej jestem członkiem niemacieżystym jednego z kół. Czy powinienem wnioskować o zmianę swojego statutu w kole, czy nie ma to znaczenia?

Autor: MARS  godzina: 11:18
Ad Esiek Teraz nie ma członków macierzystych i niemacierzystych. Sa tylko macierzyste i niemacierzyste koła. Skoro koło które było Twym niemacierzystym jest teraz jedynym Twym kołem to siłą rzeczy też ono jest i macierzystym. Należałoby jedynie powiadomić zarząd tego koła iż nastąpiła taka zmiana i że teraz ono będzie Twym posrednikiem w opłacaniu składek na PZŁ.

Autor: Krzych  godzina: 20:08
Ad. Mars czy aby do końca to przemyślałeś? DB Krzych

Autor: jurek123  godzina: 20:35
Kol Krzych tu nie ma nic do przemyślenia .Myśliwy mający jedno koło nie może mieć innej sytuacji jak to że to koło jest jego macierzystym .Tam płaci składki do PZŁ.Myśliwy w takiej sytuacji jak była opisana przez MARSA ma obowiązek powiadomić zarząd koła że po odejściu z innego macierzystego jest teraz macierzystym właśnie w tym kole. Inaczej nie może być. Kiedyś zarządy kół decydowały czy myśliwy może być macierzystym .Obecnie myśliwy wybiera sobie które koło jest jego macierzystym. Pozdrawiam

Autor: WIARUS  godzina: 21:28
jurek123 O rodzaju koła decyduje zainteresowany członek i zarząd koła. Nie tylko myśliwy. Myśliwy należąc do wielu kół z wybranym kołem a właściwie jego zarządem , wspólnie muszą ustalić że właśnie to a nie inne koło będzie jego kołem macierzystym. Wyrazić wolę w tej kwestii muszą obie strony. Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: jurek123  godzina: 21:48
Kol WIARUS.Jest to oczywiste .Ja odpowiadałem na konkretne pytanie co winien zrobić myśliwy gdy zrezygnował z koła macierzystego .Zresztą MARS na nie odpowiedział pierwszy ale kolega Krzych zarzucił Mu czy do końca to przemyślał .Dlatego taka moją odpowiedż ,bo nie może być innej sytuacji niż zgłoszenie że się jest macierzystym w tym kole w którym pozostał. Zarząd też nie może mu odmówić jeśli w tym kole jest. Zarząd może tylko przyjąć do wiadomości.oświadczenie myśliwego. Pozdrawiam.