Czwartek
08.11.2007
nr 312 (0830 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Sygnałówka

Autor: grajek  godzina: 12:09
Chęci to podstawa!!!Trzeba ćwiczyć codziennie,przynajmniej przez pierwszy rok,dwa ażeby wypracować mięśnie twarzy i przepony.Potrzebny będzie ktoś kto juz gra niekoniecznie na sygnałówce może być trąbka.Wystarczy spotkać się z tym kimś raz w tygodniu żeby poprawił błedy i podpowiedział.Na początku (miesiąc,dwa,trzy,zależy od zaangażowania)uczymy się wydobywać poszczególne dzwieki czysto i pewnie,kiedy to opanujemy przechodzimy do łatwiejszych sygnałów.Ćwiczymy cały czas przeponę-jak to już osobny temat jak zaczniesz ćwiczyć to podpowiem. Proponuje na początek pożyczyć róg lub kupić polski instrument (który jest tani ok200zł) ponieważ nie wiemy czy wystarczy nam checi a szkoda byłoby wyrzucic sporo pieniędzy na niemieckiego plessa-no chyba że wydane na niego pieniądze zmobilizuja nas do nauki. Nuty nie są konieczne,chyba że chcesz brać udział w konkursach sygnalistów.można sie tego nauczyć ze słuchu.Przy kupowaniu płyty z sygnałami do nauki proponuje kupić wersje gdzie gra jedna trąbka,ponieważ gdy gra cały zespół sygnały podzielone są na tzw. głosy-które różnia sie troche od siebie i mogą być problemy z odróznieniem właściwego.Kiedys technikum leśne w goraju sprzedawało kasety i płyty można tam zapytać. to chyba tyle,jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz, DB!

Autor: druciak  godzina: 12:55
Ad. Werych Tez sie balem poczatkow.Ale jak pisza koledzy zaparcie zaparcie i checi i mozna wiele zdzialac:) Korzystalem jeszcze z kursu. A co do nut to jak jestes zainteresowany to postaram sie zeskanowac lub zrobic im zdjecie i zamiescic mam cala ksiazecke opisem :) DB

Autor: werych  godzina: 18:20
Zespół Szkół Leśnych w Starościnie - uczniowie tam tworzą wspaniały zespół :) 1 dzien - dziewku nie bylo 2 dzien - jest jeden dziwek i za cholere inne nie chca sie wydobyc ;/ 3 dzien co przyniesie?? DB!!