Piątek
14.12.2007
nr 348 (0866 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Hodowla saren, a pozwolenie  (NOWY TEMAT)

Autor: MarekG  godzina: 01:51
Witam. Jak i z kąd można uzyskać pozwolenie na hodowle dziczyzny? Chodzo mi konkretnie o hodowle saren, żeby później nie mieć żadnych kłopotów, czy opłaca się deptanie za tym pozwoleniem, albo lepiej odpuścić ?

Autor: jani  godzina: 09:34
Trzeba byłoby poszperać w dziennikach urzędowych. W moim prywatnym dzienniku jest tylko zapisane: włożyć dziczyznę do bejcy (albo jak kto woli - pekli). :-) Już świątecznie pozdrawiam

Autor: WIARUS  godzina: 10:25
Przepisy dotyczące hodowli zwierząt gospodarskich. (www.pzhj.org.pl/ustawy.htm) Sarna nie jest zaliczona do zwierząt gospodarskich i nie może być hodowana w warunkach fermowych. Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: Nitka  godzina: 20:15
Kolego, znam troche teen temat . Sarna to zwierze dzikie, aby je hodować musisz uzyskać pozwolenie które możesz uzyskać z 3 źródeł. 1. Od starosty powiatowego - chyba najłatwiej 2. Od wojewody 3. Od ministra , jeżeli dobrze pamiętam to od tego z ochrony środowkiska. Interesowałam się tym przy okazji kurpatw bo odziwo podlegają tym samym regulacją co sarny. Ale np bażanty mozesz hodować do woli bez pozwolenia (inf znajdziesz np tutaj: www.bazanty.pl (www.bazanty.pl)

Autor: Adico  godzina: 22:43
Wpisz w wyszukiwarkę "fermowy chów zwierząt dzikich" i na pewno znajdziesz trochę informacji a także namiary na gospodarstwa które się tym zajmuja. Maja też o ile dobrze pamietam jakieś swoje stoważyszenie i na ich stronie wszelkie info powinno być. Kiedyś się tematem interesowałem z racji studiów. Pozdrawiam DB