Poniedziałek
17.12.2007
nr 351 (0869 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park Corner



Temat: Absolutorium dla zarządu  (NOWY TEMAT)

Autor: pielęgniarz  godzina: 12:05
Proszę Kolegów o wyjaśnienie, co się dzieje jeśli na walnym zgromadzeniu zarząd koła nie otrzyma Absolutorium (nie jest to zebranie wyborcze). Czy w taki wypadku na tym samym zebraniu mamy nowe wybory do Zarządu?

Autor: MARS  godzina: 12:39
Po nieuzyskaniu absolutorium mozecie, ale nie musicie głosować nad odwołaniem każdego z członków zarządu. Jeśli zagłosujecie i odwołacie, to od razu wybieracie nowych członków mimo iż nie było tego w planie WZ. Jeśli nie chcecie, głosować nie musicie, wtedy ZK powinien brak absolutorium odebrać jako tzw. żółtą kartkę i w dalszych pracach postarac by nie dostać czerwonej.

Autor: Wojnicz  godzina: 13:33
Jest tak jak pisze Mars ale należy pamiętać o tym że chcąc odwołać członka (-ów) zarządu, osoba składająca wniosek o odwołanie musi go uzasadnić bądź to na piśmie bądź uzasadnienie podać do protokołu. Wniosek bez uzasadnienia może spowodować uchylenie decyzji przez Zarząd Okręgowy w trybie nadzoru jako podjętej z naruszeniem statutu. Pozdrawiam.

Autor: PrzemekJ.  godzina: 18:34
Brak uzyskania absolutorium przez członka zarządu jest wystarczającym uzasadnieniem wniosku o odwołanie go z funkcji... Pozdrawiam DB!

Autor: Wojnicz  godzina: 21:03
ad.PrzemekJ. Statut mówi wyraźnie o uzasadnieniu co zresztą było już kilkakrotnie tłumaczone przez prawników zarówno w BŁ jak i ŁP. Pozdrawiam.