Poniedziałek
04.02.2008
nr 035 (0918 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wilki polowały na ulicy...  (NOWY TEMAT)

Autor: Kebas84  godzina: 17:30
Rzeszowskie NOWINY piszą: Wilki polowały na ulicy... (www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080204/REGION00/278531527)

Autor: fousek  godzina: 17:32
"Czy ludzie powinni się bać? - W żadnym razie! - zapewnia dr Wojciech Śmietana z Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie. - Wilk czuje przed człowiekiem respekt. To, że dwa osobniki zagalopowały się i podbiegły aż pod osiedle mieszkaniowe, niczego złego nie oznacza. Upatrzyły łanię w lesie i goniły ją w nadziei, że uda im się ją dopaść Nie można tego rozumieć inaczej." Jeszcze troche.... pożyjemy zobaczymy.

Autor: sachar  godzina: 17:39
W Krynicy Morskiej dziki chodzą po ulicy, w Ustrzykach wilki polują między blokami. Synantropizacja Panie od gór do morza.........

Autor: pniewa  godzina: 17:39
ciekawe jak ten inteligent by się czuł, gdyby odprowadzał dzieci czy wnuki do szkoły/przedszkola i spotkał to towarzystwo? Też by był pełen optymizmu?

Autor: Rafał Witkowski  godzina: 18:34
ad. pniewa - z szacunkiem dla Ciebie ale dr. Śmietana to nie "inteligent" tylko facet który wiele lat przepracował w Bieszczadach, praktyk i zawodowiec cała gębą. Nie ma tu sensu cytowanie wyrywkowo jego wypowiedzi, tak samo jak nie ma sensu kolejny raz wałkowanie tematu zasadności chronienia wilków. Nasze "NACZELNE WLADZE" starają sie bardzo...jak bardzo, to widać. DB

Autor: fousek  godzina: 18:44
Ad Rafał No masz racje co do naszych władz.... co do dr. Śmietany to nie znam tegoz pana i ten cycta nie moze odzwierciedlac jego wieloletniej pracy, bardziej zacytowałem ten tekst odnosząc sie do wyżej zamieszczonego pisma.

Autor: corvus  godzina: 19:03
W moich okolicach to nie nowośc że wilki zapędzaja zwierzynę pod same budynki mieszkalne..... Mało tego to odnotowanych jest kilka przypadków zabrania psów od samych bud...... I nas już to nie dziwi.... Można by sądzić iż zwierzyna (np. jelenie) wyczuwaja że w pobliżu sadyb ludzik będą akurat w tym przypadku bezpieczne.....

Autor: Mart  godzina: 20:15
Ale marudzicie Zauważcie też dobre strony tej sytuacji: Jak spędzą więcej jeleni do miasta, to na rykowisko nie trzeba będzie jechać w góry, a wystarczy wyjść na balkon :-)

Autor: kominek  godzina: 20:18
Cholera pragmatyk się znalazł:-) Pozdrawiam