Piątek
10.10.2008
nr 284 (1167 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Do Kol. bfgj pytania ( i nie tylko )

Autor: bfgj  godzina: 14:08
WJarek Twoje wyjaśnienia nie do końca są precyzyjne. Każdy z tych wymienionych punktów nie można traktować dobrowolnie. Do każdego z tych punktów są szczegółowe przepisy. Jeżeli jest punkt ,który mówi, że „coś” może być niszczone i zabijane w związku ze zbiorem na własne potrzeby to nie myśl, że możesz to robić spełniając jedynie te „suche” dwa warunki. Do tego jest wiele innych przepisów które precyzuję co?, kiedy?, w jakich okolicznościach?, gdzie?, przez kogo? ,itp.

Autor: WJarek  godzina: 17:47
"Do tego jest wiele innych przepisów które precyzuję co?, kiedy?, w jakich okolicznościach?, gdzie?, przez kogo? ,itp." Ja jedynie wskazałem na zapis w ustawie, który na zabicie i zjedzenie świnki pozwala, tak samo jak na np. zbieranie grzybów. Wiem, że są akty wykonawcze typu Prawo Łowieckie czy Ustawa o Rybactwie Śródlądowym. Być może któryś z nich obejmuje również świnki, ale ja takiego nie znam. Wierzę Ci, że takie przepisy istnieją, więc liczę, że podasz odpowiednie przepisy wykonawcze i sprawa będzie jasna.

Autor: Jenot  godzina: 18:16
Ad WJarek Kolega wilk 21 pyta; Czy polowanie na " wietnamki " jest zgodne z prawem, a szczególnie z łowieckim ? Ty odpowiadasz między innymi : Tu cytat. „Świnki wietnamskie nie są objęte żadną formą ochrony ani nie są na liście gatunków łownych. Zgodnie z przytoczonym przepisem można je zabijać "na własne potrzeby" tudzież dla "racjonalnej gospodarki" cokolwiek ta racjonalność miałaby oznaczać. Nie można "dla zabawy" bo podpadnie się pod "znęcanie nad zwierzętami". Nawet jeśli strzał w łeb trudno nazwać znęcaniem...“ Koniec cytatu. Pytam. Czy aby napewno ? Z broni myśliwskiej ? Pozdrawiam DB

Autor: bfgj  godzina: 19:23
WJarek. Na zabicie i zjedzenie „świnki” możesz sobie pozwolić jedynie wtedy, gdy jest ona wyhodowana. Ustawa określa te zwierzęta jako gospodarskie ,a ich zabijanie nazywa „ubojem” Natomiast to co biega po lesie podlega pod inny artykuł tej samej ustawy i nazywa się zwierzętami „wolno żyjącymi” [dzikimi] nawet wtedy ,gdy podchodzą one pod „obce faunie rodzimej’ To wszystko jest w Ustawie i Ochronie Zwierząt i Ustawie o Ochronie Przyrody. Wystarczy przeczytać. Do tego Prawo Łowieckie i wiadomo ,że nie wolno.

Autor: aresik  godzina: 20:17
Strzelać .Upiec w brytwannie wpiecu cchlebowym .Całe kolo zadowolone .Styczeń 2008.D.B