Poniedziałek
23.03.2009
nr 082 (1331 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Na TV24  (NOWY TEMAT)

Autor: Przezimek  godzina: 04:31
Tomasz Matkowski autor ksiazki "Polowaneczko" dzis w nocy na TV24, z pania Szczuka, toczyl rozmowe o swoim "dziele". Krytykowal myslistwo, promowal ksiazke, wyrywal z kontekstu fragmenty podrecznikow lowieckich oraz dziel literatury lowieckiej, nadajac im znaczenie odmienne od powszechnie przyjetego. Nie wiem skad pojawila sie ta moda na krytyke lowiectwa: zwyczajow, jezyka, sposobu polowania itp. Ta moda na antymyslistwo mnie przeraza, gdyz nie ma w niej wymiany argumentow, merytorycznych rozwazan, proby zrozumienia, jest natomiast bezwzgledna proba narzucenia sposobu myslenia autora i tej pani. Skrajny radykalizm pogladow, nieczuly na argumenty mysliwych, uzasadniany w mniemaniu antymysliwych ( wylacznie w ich mniemaniu ) wyzszymi wartosciami w zyciu. Czytałem ksiazke Z. K autora " Farba znaczy krew " i argumentacja tam przedstawiona mnie nie przekonuje. Matkowski pisze to samo, nic nowego nie wnosi do antymyslistwa. Z takimi ludzmi nie ma sensu rozmawiac o lowiectwie, bo oni nie chca o lowiectwie rozmawiac, sa nieczuli na argumenty mysliwych oraz sa przekonani o swojej racji. Na forum pojawilo sie kilka osob w typie Z.K. oraz T. M. - i ich nalezy ignorowac, gdyz pod proba dyskusji o lowieckie, daza oni do zaistnienia na rynku, chca by o nich mowiono. Oni nie sluchaja o czym sie z nimi dyskutuje. Oni swietnie wiedza, by zrozumiec lowiectwo, to nalezy jego najpierw sprobowac, a wiekszosc ludzi nie ma takiej mozliwosci. Zeruja na tym i mowia tym, ktorzy nie mieli doczynienia z lowiectwem, negatywnie o lowiectwie. To bardzo wygodna metoda i wielce nieuczciwa wobec nas mysliwych. Szkoda, ze do TV24 nie zaproszono do tej dyskusji naukowcow, mysliwych, filozofow itp., aby wykazac to plytkie spojrzenie na myslistwo autora ksiazki i jego towarzyszki w dyskusji. Prowokowanie mysliwych to ich glowny cel, naginanie pojec i ich przedstawianie w skrajnej formie, formie nie do przyjecia zwyklym ludziom, to sposob dzialania antymysliwych. Gdzie ich - antymysliwych otwartosc na takie wartosci jak: tolerancja, wolnosc, prawo do posiadania wlasnego zdania i wyboru sposobu na zycie ? Ja im nie zabraniam myslec odmienie, na sile ich nie przekonuje do moich wartosci, dlatego domagam sie, aby sie odpier...li antymysliwi od myslistwa oraz mojego osobistego zycia ! Ja w ich zycie nie wchodze buciorami, nie grasuje na forach dla antymysliwych, nie wypowiadam sie tam, nie prowokuje. Uwazam, ze maja oni prawo do innego spojrzenia na swiat. To nas mysliwych rozni od atymysliwych, ze my bowiem szanujemy naturalne prawo do odmiennosci, roznorodnosci w zyciu i jego formach, gdyz tego nauczyla nas przyroda, obcowanie z nia !

Autor: Kulwap  godzina: 06:10
Widziałem. Takich "akcji" nalezy spodziewać się więcej. Zresztą na "zamówienie" naszych władz, które zajęte niszczeniem wewnętrznej krytyki dostarczają coraz więcej okazji do oceny negatywnej związku i łowiectwa jako takiego. Niebawem myśliwy będzie znaczyło negatywna ekstrema.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 09:24
Kolego Przezimek, Niestety świat zwariował. Pojawiło się coś takiego jak zupełnie nieracjonalna poprawność polityczna nazywana tolerancją. I jest to tolerancja tylko w ściśle okreslnym kierunku. Torancja dla przekonań ateistów ale brak tolerancji wobec niektórych wyznań. Można tłumaczyć że np. rezygnacja z naturalnych futer to promocja futer sztucznych. Te oznaczają rozwój przemysłu chemicznego. A ten z kolei niszczy nature i zwraca się przeciw ponoć tak bronionym zwierzakom. Nic z tego ! Nie nie prztłumaczysz. Na Zalewie Wiślanym jest problem z nadmierną populacją kormorana. Zamist zezwolić na odstrzał zdecydowan, że bardiej humanitarnie będzie zalewać olejem jaj kormoranów. Wówczas z jaj nie wyklują się młode. Pomijając koszty zabawy ale czyż nie przypomina to rzezi niewiniątek ? W imię czego ? Niestety, ja przestaję rozumieć otaczający świat. Czuję się w nim coraz bardziej nieswojo.

Autor: wj2000bis  godzina: 09:28
Przezimku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Skąd taka piękna polszczyzna ? Znudziła sie poza ?

Autor: Kazimierz Szumski  godzina: 10:43
Oj Przezimku za mocno przeżywasz. Ja jestem niemyśliwski, obracam się w środowisku niemyśliwskim i zapewniam Cię że temat nie istnieje. Jak ktoś ma kaca, spać po nocach nie może i przez przypadek ogląda Kazimierę, to i tak rano do tego się nie przyzna, bo po prostu nie wypada, he he he he ;-))) Pozdrawiam

Autor: Lasek_2005  godzina: 12:47
Przykre.....

Autor: Jagdterrier  godzina: 13:02
Po co robić szum wokół "papierowego ścierwa" ?? Olać to ciepłym moczem i już...

Autor: Spring  godzina: 13:34
Ad.Kazimierz Szumski Tak, zgadzam sie z twoja wypowiedzia w calosci, programy z pania Kazimiera nie wzbudzaly mojego zainteresowania, ten obejrzalem w czesci katem oka, bo bylem zajety i stwierdzam, ze pani Kazimiera jest madrzejsza niz ustawa przewiduje, wie zdecydowanie lepiej wszystko. Twierdzi, ze ja poluje, bo lubie zabijac, nie lubie, ale to moze przekraczac mozliwosci Kazimiery Szczuki, bo gdybym lubial zatrudnilbym sie w rzezni(popelnilem kiedys Technikum Miesne) zabijalbym tysiace sztuk rocznie i jeszcze by mi za to placono. Czekam, kiedy pani Kazimiera zabierze sie za podstawowe zagadnienia nauki i wyjasni niezawodnie wreszcie jak powstal swiat i wszystko inne. Pzdr.DB