Czwartek
07.05.2009
nr 127 (1376 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Znowu antymyśliwsko !

Autor: 22hornet  godzina: 00:20
Koledzy ! Na tym forum nie jesteśmy w stanie nic zrobić, co by mogło odmienić tok myślenia choćby promila z procenta opini publicznej tego "dziwnego" polskiego społeczeństwa. Odkąd skończyła się "komuna" ,co rok jest gorzej w odbiorze polskiego łowiectwa. I dopóki wybrane przez nas władze, opłacane notabene przez nas, nie zaczną działać w naszym i swoim (przede wszystkim) imieniu, wykupując za nasze pieniądze całe szpalty w najbardziej poczytnych dziennikach, i za naszą kasę nie zaczną prostować głupawych i dla nas bezdennie głupich wypowiedzi pseudo magistrów i doktorów to będzie niestety tak, że za niedługo staniemy się drugą Holandią ....... bez podtekstów.... DB.

Autor: leon  godzina: 06:28
Koledzy myśliwi dla mnie osobiście jak ktoś cytuje naszego '' ulubionego '' Zenka jest osobą , która nie wie o czym mówi. Pozdrawiam Darz Bór.

Autor: ULMUS  godzina: 09:18
Co zrobimy w związku z tym , z tym problemem ? pogadanie na forum nic nie da ... beton w PZŁ chyba też nie dygnie ... robimy coś, jest wśód nas jakiś prawnik który może widzi coś czego my nie widzimy ?

Autor: Maryna  godzina: 10:25
Brawo Andrzej! Ty masz Łeb! żeby tylko wiecej Kolegów tak myślało mogłaby pojawic sie szansa rozbicia muru obojetnosci.

Autor: ULMUS  godzina: 10:44
No byłoby ekstra .... brawo ! ale i tak jestem zwolennikiem zmuszenia PZŁ do pracy za pieniądze ... po to jest i dlatego zarabia. Normalne chyba nie. I niech zarabia jak najwięcej i robi jak najwięcej.

Autor: Von_Igel  godzina: 11:14
Dołożę swoje - na mój mail z przedwczoraj i wczoraj ZG PZŁ milczy jak grób. (dla niewtajemniczonych Von Igel łododziński i naziści.. (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=296158&t=296158) ) Może jako szeregowy członek związku pisze za wysoko? - dziś wyśle kopie do ZO PZL Gdańsk - może tu sie ulitują. Jak nie - napisze do.... ZG mojego koła. tam mnie zawsze posłuchają...tylko czy o to biega? DB Von Igel

Autor: Bear  godzina: 12:08
"Jak nie - napisze do.... ZG mojego koła. tam mnie zawsze posłuchają" i co zrobią oprócz posłuchania? na tej samej zasadzie mozesz opowiadać komukolwiek a pisać na berdyczów.... władze zwiazkowe nie bedą wnikać, prostować itd. przestałem na to liczyć - oni są zainteresowani by nikt sie nimi nie zainteresował (przy okazji) i beda jak myszy pod miotłą - bo te "swinie" dziennikarze jak by zaczęli ryc i dochodzić to ............................................hohoo

Autor: pięta  godzina: 18:25
Kolego " Andrzeju" dobry pomysł.Przed kilku laty napisałem do zawsze " uśmiechniętego" redaktora ŁP w sprawie zacieśnienia współpracy z " bratnimi" Nam myśliwym organizacjami takimi jak Polski Związek Wędkarski,Liga Ochrony Przyrody po to aby wspólnie i w porozumieniu działać w terenie .Zaproponowana przezemnie marnowana strona z wypocinami Pana Daukszewicza miała być przeobrażona właśnie na taki cel by tam pisać o problemach dewastacji przyrody,dzikich wysypiskach,zatruwaniu wód ,wypalaniu traw itp.Ale gdzież tam temat pozostał bez echa.Pan Naczelny nie zawraca sobie głowy takimi problemami.A gdyby to powstało wtedy moglibyśmy śmiało piętnować takie przekręty na łamach naszej gazety łowieckiej.Ale po co ta strona lepiej jest wsadzić kilka durnych reklam i po temacie.Później się dziwimy,że na myśliwych nalatują różnego rodzaju nawiedzone oszołomy.Nie ekolodzy koledzy " OSZOŁOMY" bo żaden szanujący się człowiek zajmujący się ekologią nie będzie pisać takich bzdur w gazetach i manipulować opinią społeczną i tu musimy działać.Albo ŁP będzie bronił naszych wspólnych interesów albo go zwyczajnie przestańmy kupować,prenumerować zbojkotujmy gazetę która tylko zwie się miesięcznikiem łowieckim a tak w zasadzie ucieka od ważnych i strategicznych tematów bo tak jest wygodniej pensyjka i etacik są więc po co się wychylać a nuż się komuś narazi redakcja.Napiszcie co o tym sądzicie kto ma Nas bronić kiedy dostęp przeciętnego członka zrzeszenia do szeroko rozumianych mediów jest conajmniej utrudniony o ile wogóle teoretycznie niemożliwy.DB

Autor: Piotr Małas  godzina: 21:06
Brawo Andrzej ! Dokładnie tak. W moim rejonie jestem członkiem Towarzystwa Przyrodniczego Ziemi Oleśnickiej (do którego zapraszam !), w którym jest wielu lesników, przyrodników-naukowców i myśliwych oraz zwykłych ludzi. Jakiś rok temu przechadzając się ze swoim labradorem po okolicy odkryłem nielegalne wysypisko smieci.To, co tam zobaczyłem-znalazłem wołało o pomste do nieba ! Jako, ze bylem kiedys dziennikarzem skreśliłem kilka słów do zaprzyjaźnionego tygodnika lokalnego "Oleśniczanin", okraszając materiał fotkami (byłem też fotoreporterem, więc czuję "bluesa"). Opublikowano.Efekt: policja wzmożyła czujnośc i bedzie monitorować dany teren. Nałożone zostaną wysokie kary na przyłapanych na wyrzucaniu śmieci. Po gminie krąży komisja sprawdająca podpisanie umów przez mieszkańców z firmą wywożącą odpady. Ale nasz nadleśniczy był załamany, gdyż poinformował nas, że cała okoliczna gastronomka wyp....odpady do lasu !!!! Zostanie uzgodnione spotkanie z władzami: miasta, gminy, powiatu.Tak dalej być nie moze ! Koledzy, to co znalazłem w lesie, to odlot !!! OKNA PLASTYKOWE ! WNĘTRZA SAMOCHODÓW, FLASZKI PO TRUNKACH Z GÓRNEJ PÓŁKI ! CAŁE WORY ! Rece opadają.Dlatego kolega Andrzej ma pomysł .MEDIA . Prasa etc, to cholerna siła! Pokazujmy, nagłasniajmy, napiętnujmy. I może takie redaktorzyny z EKOŚWIATA na oczy przejrzą ! A szanowny "ŁP" ma tu pole do popisu! DB !

Autor: mariusz34  godzina: 21:46
Niech gospodarstwa rolne okupują! Tam tej zwierzęcej krzywdy, męki i bidy od groma ... Potem jeszcze gospodarstwa wielkoobszarowe o zwierzęcym profilu produkcji, fermy drobiu i trzody, fretek, królików itd. - ROBOTY dla WSIECH "EKOLOGÓW" przez 10 lat!