Wtorek
23.06.2009
nr 174 (1423 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Polowanie w Anglii

Autor: Lesław  godzina: 13:58
Bear przecież nikt nie każe stosować ci selekcji, nie musisz polować na kozły lub byki i zasady selekcji możesz powiesić na kołku w wygódce :-)

Autor: Kocisko  godzina: 14:07
waskacz6 Kaczki i gęsi nie mają sezonu ochronnego?? Nigdy nie słyszałem o takim rozwiązaniu u nich:0 Z pewnością nie nam uczyć innych. ANDY trafnie zauwazył-jak w kraju gdzie nie ma selekcji??? mogły wyrosnąć takie capki????? To my od ponad półwieku "selekcjonujemy", liczymy cm, ważymy, zawieszamy opornych ,piętnujemy w prasie "nieselekcjonerów" a tu takie buty????? Lesław Dokładnie-dobra rada. Stosowana w praktyce.

Autor: jurek123  godzina: 16:31
Kolego Kocisko ,przy braku" selekcji" strzela się ładne kozły żeby było mozna pokazać na ścianie. W ich miejsce w następnym roku pojawiają się równie ładne kozły i tak na okrągło w związku z czym mają się czym pochwalić. U nas ciągle strzelamy te najsłabsze w imie selekcji a te piekne starzeją się i padają .W przyrodzie efekt ten sam na ścianach myśliwych brak ładnych okazów. Na tym polega sztuka wymyślonej u nas selekcji. Pozdrawiam

Autor: rarog 72  godzina: 16:39
Zasady selekcji kozłów sarny taką mają skuteczność jak demokracja systemu wybierania władz w PZŁ ;-) Pozdrawiam.

Autor: Kazimierz Szumski  godzina: 17:07
A kto Wam kazał brać z reformy? Kupcie sobie i z łebca, jest tego skolko godno. Pozdrawiam

Autor: Lesław  godzina: 20:02
rarog72 czy ktoś cię szykanuje za to że bierzesz udział w wyborach na delegatów na zjazd PZŁ lub do władz koła ?? jeśli nie bierzesz w nich udziału to nie płacz że Ci źle

Autor: Kocisko  godzina: 23:29
jurek123 No, mniej więcej tak.Tyle tylko ze w wielu krajach gdzie nie ma "selekcji" nikt nawet nie bierze tych łbów. Z humoru myśliwskiego: przyjaciel polował w Finlandii na zaproszenie Finów. Mieszkał u jednego z nich w domu. Zadnych trofeów!!! Wszystko w drewnie, klamki i trzonki sztucców, noży kuchennych w porożach łosia, rena. Futerka na prawidłach wiszące po dachem ganku. Wyżly i karelskie psy na podwórku. Kominek. Powiedział mi że wcale nie czuło sie braku trofeów -atmosfera domku myśliwskiego przednia. Ale do rzeczy. W czasie rozmowy mój przyjaciel stwierdził: -U Was to polowanie to takie troche bardziej dzikie, pierwotne. A Fin: -U nas dzikie??? To Wy w Europie (podobno Europa jest u nas a tam jest Skandynawia:)) jesteście dzicy. To wy sobie wieszacie łby zwierząt w domu. My polujemy bo to część naszej fińskiej tradycji a nie dla obwieszania ścian.:)