Poniedziałek
21.12.2009
nr 355 (1604 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: "Nowa świecka tradycja "

Autor: Jersey  godzina: 15:45
sanczopanda, cyt. "...Tradycja to tradycja. Naciąganie zwyczajów powoduje to, że się zniekształcają, albo co gorsza zanikają." żal Ci, że i tradycja "pierwszej nocy" zniknęła ? a reszta - to jak pisze Jenot - przecież o religijne przeżywanie święta w polowaniu wigilijnym nie chodzi... Jurek, cyt. "...Koledze który dojeżdza 300 km do łowiska szczerze wspołczuję -może niech reszta koła zrobi sobie sesję wyjazdową i odwiedzi go w wigilie urządzając fetę np w Macdonaldzie jesli nie moze obyc sie bez niego ..." piszesz jak typowy KULEGA, założę się, że należysz do tych co regularnie "posypują pieprzem" na temat koleżeństwa, a sam pierwszy udajesz zajętego, gdy dzika trzeba ciągnąć, czy pomóc wypchać samochód z błota, albo nie daj Boże by cię kto poprosił by naganiacza samochodem podrzucić... kiedyś przyjdzie chwila, że ci koledzy zaproponują "sesję wyjazdową" mając ciebie też w dupsku jak ty teraz takiego kolegę.

Autor: Jersey  godzina: 15:49
WaJa nie wiem ile masz lat, czy za dużo by pisać o małżeństwie, czy za mało by coś o tym w ogóle wiedzieć.

Autor: kolo61  godzina: 17:06
Jakie "wigilijne" na tydzień przed Wigilią? Tak można imieniny świętować tydzień przed albo po; 11 listopada też może być 5 itd,itp. A może należy zaczynać rok 7 stycznia? Ludziom pierniczy się głowach, jak ktoś naprawdę chce, to jest na tym autentycznym Wigilijnym, w ten szczególny dzień, jak nie może w tym roku, to będzie w następnym. Na imieniny, Piotra na ten przykład- to w ten dzień, jak można Piotrowi życzyć w Bonifacego! Jurek Ogórek ma rację. Darz Bór.

Autor: Jurek Ogórek  godzina: 23:27
Login: Jersey Informacja o sobie: Es ist kein Mensch, es ist kein Tier, es ist ein Panzergrenadier... tradycja to tradycja (www.youtube.com/watch?v=xQ4ldl12W0I&feature=PlayList&p=1F81F8EA8732767C&playnext=1&playnext_from=PL&index=75)