Czwartek
20.05.2010
nr 140 (1754 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: KOMOROWSKI ZREZYGNOWAŁ

Autor: jfp  godzina: 00:03
A oto najnowszy artykuł z "Rzepy" na temat nacisków w sprawie rezygnacji z łowiectwa: artykuł z Rz (blog.rp.pl/zwierzeta/2010/05/19/113/comment-page-1/)

Autor: Ksawer  godzina: 00:39
Panowie, Komorowski, jak większość polityków szuka poparcia, bo wie że może mieć kłopot w wyborach. Szuka go tam, gdzie Kaczyński już ma. Rezygnacja z hobby, pasji świadzy o miałkości charakteru. Jak ktoś zajmował się fotografią przyrodniczą zwierząt to wie, że jest to hobby (chcąc je skutecznie uprawiać) o wiele bardziej czasochłonne (także kosztowne) niż łowiectwo. Więc to jest zwykłe pieprzenie, bo wiadomo, że czy marszałek czy prezydet na bezkrwawe łowy czsu mieć nie będzie. Kluczowe jest pytanie z czego ważnego, fundamentalnego w kontekście Państwa Polskiego i jego obywateli zrezygnuje w przyszłości miałki, bezcharakterny prezydent, dla utrzymania dobrego wizerunku i wysokich notowań w sondażach.??????? Kandydat do bani...także z wielu innych powodów. DB Ksawer

Autor: Pawel  godzina: 01:44
W sumie przeczytac ten artykul z Rzepy i wszystko jasne. Zwykly Judasz i tyle.

Autor: Kosmaty  godzina: 07:57
Koledzy !!! Nie piszmy, że nie pódziemy na wybory. Ktoś wyżej napisał, że z tego obowiązku zwalnia tylko śmierć i chyba sie z tym zgadzam. Nie pasuje Kaczyński? Nie pasuje Komorowski? Zagłosujmy na innego. Olejmy sondaże. Myślenie "nie zagłosuję na ... " bo i tak nie ma szans, jest bez sensu. Niestety prawdą jest, że nie bardzo jest na kogo głosować. Ja z przekory chyba zagłosuję na Korwina - zgadzam się może z 20% jego poglądów ale jest jedyny osobnik, któremu wierzę. Od lat głosi te same poglądy i nie ugina sie pod żadnymi naciskami. początkowo miał być Napieralski, ale ktoś kto walczy o poparcie rzedu 10% nie może się motać. Ma wąski elektorat i powinien w niego trafiać a niestety wije się jak piskorz. Z kolei druga tura to inna bajka. W niej jestem gotów zagłosować nawet na Kaczyńskiego... jest tylko jeden warunek - jego kontrkandydatem musiałby być Lepper :-)

Autor: Trojak  godzina: 08:02
Panowie, to co się dzieje, to zwyczajne pokłosie naszego uczestnictwa w tzw. pędzie cywilizacyjnym, czyli akcesji do UE oraz wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi. -Mamy więc póki co dotacje, ale "za chwilę" będziemy bardziej płatnikiem niż biorcą środków. - Mamy gorzałę z bananów,nektarynek i innego cholerstwa, od którego tylko bania boli. - Mamy etaty dla polityków, którzy nie mają co szukać w Kraju, ale za to trza zapłacić. - Mamy krytykę mięsnych hodowli i wszystkiego co nie przystaje do wydelikaconego wizerunku obrońców praw w każdym wydaniu- więźniów, odmiennych orientacji seksualnych, różnej maści i autoramentu ekologów, wyznawców kontrowersyjnych sekt, etc. - Mamy więc także tzw. wolność jednostki, w ramach której mamy się czuć obywatelami Świata, w myśl solidarności i innymi wzniosłymi hasłami. Co by więc jeszcze nie dopowiedzieć, w przypadku Komorowskiego dominuje czyste wyrachowanie, które ma skutkować wprowadzeniem na najwyższy urząd. Jako prezydent może mieć przez jedną, może nawet dwie, przecież długie kadencje, tzw. święty spokój; można promować Donalda, Zdzicha, Rycha i ich pociotków do innych nobliwych kręgów i struktur, za którymi idzie władza i pieniądze. Podobnie postąpi każdy z potencjalnych kandydatów, niezależnie od opcji politycznej. I trochę mi to przypomina nasz PZŁ, gdzie też można się doczołgać na stanowiska bez programu wiedzy i umiejętności, uczepić się stanowiska jak zbarczona kaczka sitowia i trwać, trwać, trwać... . Tylko że Panowie, to Polska jednak jest i tu twarz oraz wyrazistość trzeba mieć, a to to jakoś tak jest zwyczajnie na odwrót. DB.

Autor: DZIADBOJ  godzina: 08:15
ja mam małe pytanko : CZY WŚRÓD POZOSTAŁYCH KANDYDATÓW JEST JAKIS MYŚLIWY ??

Autor: WIARUS  godzina: 08:33
    Od miejscowych dowiedziałem się, że dziki zaglądają w te okolice, aby pożywić się w pobliskiej piekarni. Wolą pieczywo od tego, co mogłyby znaleźć w lesie i na polach.
2010-05-19, ostatnia aktualizacja 2010-05-19 22:10 Gazeta.PL Poznań

Autor: Kordelas  godzina: 08:38
Ad. Grzegorz 1956 Wiem z twojej rozgłośni - pełnego miłości i tolerancji Radia Maryja.

Autor: Trojak  godzina: 09:03
WIARUS, to inteligentny gatunek- sprzymierzeniec lasu, w obejściu jest lepszy niż domowy burek, daje się hodować na mięso, skóry i nawóz- więc nie dziwota, że jest pewne podobieństwo do prostych kalkulacji przynależnych naszemu gatunkowi; nawet ludzie czasami używają "świńskich" epitetów, porównując zachowania. DB.

Autor: Grzegorz1956  godzina: 09:04
Kordelas ale ja nie słucham Radia Maryja. A nawet gdybym słuchał to cóż w tym złego? Mamy demokrację , żyjemy w wolnym kraju. Ja nie oceniam ludzi przez pryzmat tego czego słuchają, jakiego koloru mają skórę i w kogo wierzą. JA LUDZI OCENIAM INDYWIDUALNIE. KOLEGO!!!! I nie denerwuj się, zachowaj umiar i dystans do rzeczywistości. Spójrz za okno jaki piękny dzień:):):)

Autor: konopielek  godzina: 09:11
prasowo dla przypomnienia w "tomacie" politycy i PZŁ (www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/politycy-na-lowach--czyli-polska-partia-mysliwych-,54945,2)

Autor: Kosmaty  godzina: 09:21
AD. DZIADBOJ Z posostałych kandydatów na pewno poluje Lepper ... :-/ Czy któryś jeszcze? Tego nie wiem.

Autor: Alej.....  godzina: 10:08
Nawet jakby zrezygnował ... To co z tego? To i tak za późno, bo ze dwa lata temu powinien był zrezygnować - po tym, słynnym już, nielegalnym polowaniu.

Autor: DZIADBOJ  godzina: 10:09
zaraz , Endriu miał być zbanowany przez PKW . Pozwolili mu ? a to ,że poluje , to wiem.

Autor: bodzio2  godzina: 10:49
Zrezygnował ? aż nie będę na niego głosować ;-)))

Autor: Jagdterrier  godzina: 11:13
Hahaha jaki kraj taka polityka i tacy kandydaci... Trzeba oddac nieważny głos co by frekwencja tylko była.

Autor: Leśnik1  godzina: 11:20
bfgj Bo mamy głupie społeczeństwo. W tym przypadku tak jak mówisz zadecdowala matematyka. Lepiej mieć głosy glupich paniusi co to o każdym zwierzęciu mówią oj biedna sarenka lub biedny kotek piesek itd niż głosy zaledwie 100000 mysliwych.

Autor: FraM  godzina: 11:27
Dla kogo Komorowski będzie teraz pisał wiersze ? Komu je będzie dedykował ? Czy w KŁ Ponowa już założyli żałobne stroje ? Bądź co bądź stracili wpływowego kolegę po strzelbie . Po wyborach , jak się wszystko uspokoi , Komorowski powróci do polowaczki .

Autor: Trojak  godzina: 13:13
Komu? -Na przykład pierwszej damie. Może być taki? - Duszko, moja ty luba, - Zobacz, jak można robić "w trąbę" naszego luda. - PeZeteŁy już nie klaszczą, - Więc, nie poluję z tą chałastrą. - Aparacik już dostałem przedni, - To nie wrócę już do łowieckich bredni.. - Mamy pałac i otwarte wszędzie salony, - Niech więc teraz wszyscy- cmokną nas od tej ciemnej strony. DB.

Autor: FraM  godzina: 13:30
Ad. Trojak Może być , zgrabnie to ująłeś . Pozdrawiam . Darz bór .

Autor: MirekGrab  godzina: 13:34
Fajne kuplety

Autor: kriss/sieradz  godzina: 15:06
To miałby być facet - nie to jest guma od majtek ! On nas zdradził dla ambicji ! W życiu trzeba mieć zasady ! Problem tylko na kogo teraz głosować - na kotkę nic z tego ; na Lepera broń Boże , Olechowski ...? może na niego tylko czy ma szansę ?

Autor: juazwiec97  godzina: 17:53
Ad kriss/sieradz. Popieram,ale z wyborami to faktycznie problem. DB

Autor: azil  godzina: 18:13
Ale jaja :-) Tutaj "solidarnie" kopią myśliwego, który czasowo zawiesił swoje hobby :-) A tam"c i e n i z n a " (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=341213&t=341213) Co za "towarzystwo"??? Wstyd Panowie..." M Y Ś L I W I "......... Gratuluję Panu Marszałkowi decyzji!!!

Autor: Trojak  godzina: 20:58
Azilku, "jaja" to powinien mieć każdy kto ubiega się o ten zacny urząd, nawet jeśli będzie to kobieta. "Cienizna" jest tożsama z tobą, bo choć piszesz, że psa masz, to z koleżeństwem już pewnie gorzej. Generalnie frustrat jesteś i masz problem- z sobą. Ten czarny kolorek to wyróżnik czarnej owcy czy żałoby po decyzji B. Komorowskiego? Możesz nie odpisywać, a nawet jak poplujesz poklasku raczej nie zbierzesz. Darz Bór azilku, Darz Bór.

Autor: -krogulec-  godzina: 22:44
Nie bał się powiedzieć że ma nas w doopie, to bez wątpienia facet jaja ma !

Autor: Jenot  godzina: 22:46
Zbyt łatwo odpuścił to fakt.Jednak czy miał szanse wobec takich argumentów ? Cyt; Prezydent powinien dawać dobry przykład. Człowiek, który zabija dla przyjemności, nie daje gwarancji, że będzie bronił praw słabszych – dodaje prof. Magdalena Środa, która jest jednym z pomysłodawców akcji. Koniec cytatu. Jezeli Pani profesor ma takie zdanie o łowiectwie i głośno w chwili obecnej ( kampania ) je wyraża to ja nawet Komorowskiego jestem w stanie zrozumieć. Przykro mi ,że nas myśliwych porzucił, ale na wybory pójdę i zaglosuję bo innej opcji nie ma.