Czwartek
20.05.2010
nr 140 (1754 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Oświadczenie Rady Episkopatu  (NOWY TEMAT)

Autor: iz27  godzina: 11:55
W dniu wczorajszym Rada Episkopatu wydała oświadczenie: "Kto popiera zapłodnienie in vitro, nie może przystępować do komunii świętej"

Autor: PiotrŚ  godzina: 11:58
Banda "czarnych" popaprańców!! Mafia pruszkowska była przy nich małym pikusiem!

Autor: ala  godzina: 11:59
A ja myślałam, że rada episkopatu wyda oświadczenie o pomocy materialnej powodzianom.

Autor: mastalerz  godzina: 12:03
Chća znowy średniowiecza, czarni pomyleńcy

Autor: Alej.....  godzina: 12:09
Dajcie znać, gdy zabronią jeść dziczynę ...

Autor: mastalerz  godzina: 12:12
tutaj punkt 3 (www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=2010519_0)

Autor: futer  godzina: 12:38
Katabasy pierońskie!!! Przeszczepy też be, ale jak któremuś coś zacznie szwankować to pierwszy... Nienawidze tych darmozjadów!!! Wszędzie się czarna mafia pcha i obtłuszczone paluchy wciska!!!

Autor: starywracz  godzina: 12:58
Nie złośćcie się na czarnych. Już moja babcia mówiła, że jak bozia chce komuś dać w doope tomu najpierw rozum odbiera. A temu wszystkiemu jesteśmy winni MY WSZYSCY bo nie pozwalamy im po prostu żyć w ubóstwie - a przecież powiedziane DO UBOGICH NALEŻY KRÓLESTWO NIEBIESKIE a wiec pozwólmy im żyć w ubóstwie tak jak ja im pozwalam.

Autor: michalloo  godzina: 13:00
koszty mojego ślubu na wsi w roku 2009: opłata za ślub- 700, pomimo że mszę odprawiał chrzestny mojej żony. organista- 100 zł za to żeby nie przyszedł, ponieważ załatwiliśmy sobie chór. Niestety ksiądz powiedział, że jeśli chcemy żeby grał kto inny to musimy zapłacić połowę tego co bierze organista- taki ma z nim układ. poradnia rodzinna obowiązkowa- 80zł dekoracja kościoła oraz pranie nakryć na krzesła we własnym zakresie.

Autor: yogy  godzina: 13:08
hehe :) z kasą do chcą dorównać swojemu koledze, ojcu prowadzącemu ;) a to, że to manipulatorzy, którzy żerują na głupocie ludzi to wiadomo nie od dziś, ale od jakichś kilkuset lat.... W kraju pieniędzy na nic nie ma, ale na świątynie jakieś to zawsze się znajdzie;)

Autor: wj2000  godzina: 13:11
Moja 3,5 roczna córcia przyszła na świat poprzez zapłodnienie invitro. Te czarne sk..... odmówiły chrztu bo dziecko jest grzechem. Do kościoła przestała chodzić moja żona, mama, ojciec, teściowa. Popieranie/ukrywanie pedofilii jest godne sakramentu komunii świętej a myślenie o invitro nie. Co za obłuda. PTFU !!!!!!!!!!!!!!

Autor: WIARUS  godzina: 13:16
Należy otwarcie dyskutować o troskach i argumentach biskupów (wyborcza.pl/1,75477,7907385,Kard__Sch%C3%B6nborn__Dyskutujmy_o_celibacie.html)

Autor: Robert K.  godzina: 13:17
wj 2000. Zamurowało mnie. Odmówili chrztu ? A gdzie wina dzieciaczka nawet wg ich sposobu myślenia. RK.

Autor: -krogulec-  godzina: 13:18
Hahahaha to zaraz Komorowski z Kościoła wystąpi! hahahahaha

Autor: Robert K.  godzina: 13:20
To tak zamiast komentarza. R.

Autor: WIARUS  godzina: 13:44
List do katolika, który wierzy w in vitro (wyborcza.pl/1,75968,7910175,Wierzcie_w_in_vitro__przyjmujcie_komunie_.html) czy Kaczyński się zmienił?; Cenckiewicz jedynym kandydatem na szefa IPN - czyli przegląd prasy w czwartek.

Autor: wj2000  godzina: 13:51
Czy papież który był przez całe lata odpowiedzialny za ukrywanie prawdy o pedofilii i jej nieprzeciwdziałanie w kościele jest godzien sakramentu komunii? Czy moherowe berety, które wierzą w nieomylność papieża są godne ?

Autor: Trojak  godzina: 13:52
Starywracz ma rację- we wszystkich religiach kluczem do świętości jest ubóstwo, u nas rzecz jasna jest zdecydowanie inaczej; na nasze własne życzenie.

Autor: WaJa  godzina: 13:55
Nie ma co się podniecać. Upadek Kościoła Katolickiego jest tak pewny jak amen w pacierzu. To tylko kwestia czasu. Mam nadzieję, że moje wnuki, nie będą musiały płacić jakiś danin za odprawienie ślubu, bo po prostu nie będzie już takich miejsc, gdzie ktoś ubrany w złoty ornat będzie wypowiadał : " Co Bóg złączy...... i tak dalej" No i nikt nikomu już nie będzie odmawiał chrztu dziecka, bo dziecko poczęte "z probówki" będzie zarejestrowane w USC i to mu do szczęśliwego życia w zupełności wystarczy. Kościół katolicki odszedł tak dalece od nauki Chrystusa, że sam już nie wie jakby na tę drogę wrócić. I nie wróci już, bo coraz większe rzesze wiernych przestaje być wiernymi - naiwnymi. I tak na zakończenie: Nie mam nic do wiary chrześcijańskiej. Każdy ma prawo wierzyć w kogo chce i w co chce, ale uważam że kościół katolicki w Polsce nie wiele ma już wspólnego z chrześcijaństwem, o ile w ogóle kiedykolwiek miał. Amen

Autor: Kordelas  godzina: 13:59
ad. starywracz Te kutafony przez ostatnie dwadzieścia lat odzyskali tyle majatku, że zanim im te tłuste brzuchy opadną, to my chuderlaki sie pourywamy. DB

Autor: GLG  godzina: 14:29
Jeżeli sam nie potrafisz wychować sowjego dziecka według dziesięciu przykazań, to dobrowolnie oddaj je obcemu pedofilowi chronionemu sutanną.

Autor: michalloo  godzina: 14:33
Najgorsze jest to, że instytucje kościelne w Polsce mają duży wpływ na ogólną sytuację w Kraju, chociażby dlatego że nie płacą podatków. Jak by podreperowały budżet Państwa podatki z ich wyłudzonych datków.... to nie ważne, że urzędnicy by je roztrwonili. Nie wiem jak u innych, ale u mnie na wsi ksiądz zbiera na wszystko: - remont organów (wyznacza spłatę w 2 ratach) - remont murów (zabytek klasy 0 więc jest na to dofinansowanie) - kawiaty - kostka na cmentarz I najgorsze jest to, że najwięcej ograbiają emerytów, bo młodzi mają to w d...e Jadąc około 5 km dalej stoi od kilku lat pobudowana plebania (wielka chawira- jak nie zapomne to zrobię fotkę)- od kilku lat!!! Najwyraźniej kościół już nie jest potrzebny ponieważ msze odbywają się w małej salce na parterze! Dokąd to zmierza??? Nie mówię że całe to środowisko jest zepsute, ale bardzo znaczna część- znam księży którzy są naprawdę ok, ale niestety w dzisiejszych czasach to rzadkość.

Autor: ULMUS  godzina: 14:40
Jak juz przewidział WaJa i pobłogosławił Kordelas upadek Kościoła bliski Jednakże myslę sobie że ... kapłani zawsze będą, jak nie kościelni to inni szamani, Taka jest ludzka potrzeba, że jak się bachor urodzi to trzeba go jakoś nazwać . Chociazby nadać mu numer 102. Dla rodziców to wielkie halo więc zrobią ucztę przy dźwiękach muzyki. Najsilniejszy albo najmądrzejszy człowiek w okolicy zostanie poproszony, żeby był na tej uroczystości i położył dziecku rekę na głowie lub d@pie. Z czasem, Ci namądrzejsi od kładzenia rąk na dzieciach, zbiorą się do kupy i założą związek wierzących w Rekę a potem założą świątynię, religię, bank i telewizję, która codziennie będzie pakować ludziom do łba, że jak się urodzi dziecko to trzeba wezwać kapłana od Ręki i zabecelowaći pare guldenów. Tak w kółko od tysiącleci w każdej kulturze. Potem urodzą się tacy jak WaJa i Kordelas i przewidzą upadek itd itd

Autor: Kordelas  godzina: 14:50
ad. Ulmus Czytanie ze zrozumieniem mają na egzaminie końcowym szóstoklasiści.

Autor: ULMUS  godzina: 14:54
GLG niebawem kapłani od demokracji będą mogli zabrać Ci dziecko bo nie umiesz go wychować w tolerancji do pedofilów ... ustawa już gotowa tylko patrzeć zatwierdzenia.

Autor: Tymmo  godzina: 16:01
Koledzy, To, co spotkało kolege wj2000 to cos strasznego, nigdy nie powinno sie zdazyc w normalnym swiecie. Ja do tej pory spotkalem sie w Polsce z przypadkiem odmowy chrztu w parafii, gdzie rodzice chcieli, ponieważ nie byli oni z terenu parafii...a chrztu udziela parafia wlasciwa wg. adresu zamieszkania, podobno. Mi ksiądz odmówił podpisania kartki, ktora potrzebowalem abym zostal ojcem chrzestnym, poniewaz nie widywal mnie na mszy...jasne ze nie, jak mieszkam od niego daleko a podpis musial byc z parafii wl. miejscu zameldowania...szkoda gadac. Z tych i inncyh powodow slub koscielny bralem w Czechach. Ksiadz polski (jak wiekszosc tutaj), msza po polsku ale problemow - zero! Zaswiadczenie o kursie przedmalzenskim? a po co to komu...chrzest w dowolnym miejscu? oczywiscie prosze bardzo, mozliwy jest nawet chrzest w przypadku ze rodzice nie maja slubu lub tylko jedno jest ochrzczone..;. oplata za slub? jaka oplata? to jest ich obowiazek. Nasi, polscy ksieza, tutaj zachowuja sie zupelnie inaczej. Pewnie nie wszyscy, ale na msze przychodzi duzo osob, duzo mlodych, a przeciez to kraj ateistow i stara kaplice czy kosciol mozna kupic i przerobic na domek letniskowy... Wydaje mi sie, ze problem w PL jest taki, ze sami sie na to godzimy, przestancie placic, dawac na tace, chrzcic dzieci itd. a pojda czarne sutanny po rozum do glowy. Do tego czasu upadek im raczej nie grozi. Niestety, jaka maja wladze, pokazaly pogrzeby po niedawnej katastrofie - mysle o pogrzebie prezydenta i prezesa IPN-u. Ale szkoda klawiatury, do lasu Panowie.. DB TYmmo

Autor: mariandzik  godzina: 16:15
wj2000 - masakra. Jakby mi coś takiego powiedzieli zrobiłbym tylko to samo, jakbym się opanował. Nie wykluczone, że w mojej rodzinie jedna para też będzie się o takie zapłodnienie starała. Wiem, że jakbym mu "konsekwencje" kościołowe wyrzucił jako argument decydujący o tej decyzji to po prostu by mnie wyśmiał. Wiem, że tak jak ja uważa takie bzdety za żadne i totalnie nieważne. Kościół = miłość = rodzina.................. i gdzie tu logika?

Autor: vader2  godzina: 16:24
Ad WaJa Nie wierzę własnym oczom; jeszcze parę tygodni temu broniłeś księży-pedofilów jak Częstochowy, a dzisiaj psy wieszasz na tej szacownej instytucji? Czy Ty aby nie jesteś poczęty in vitro? Chachacha

Autor: 700nitro  godzina: 17:09
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: naruszenie dóbr osobistych osób trzecich.

Autor: sowland  godzina: 17:56
A ja tam czarnych toleruje nawet jak kradną ale kukurydzę z nęciska,,,,

Autor: Irek M  godzina: 18:16
witam ad Ala co do pomocy to nadeszła z innej strony : klik (wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7910264,Kard__Dziwisz_prosi_o_pomoc_dla_powodzian.html) myślę że to jest warte obejrzenia : klik (www.youtube.com/watch?v=wyFa-RTye3c) Pozdrawiam wszystkich którzy są o jednego boga dalej. DB

Autor: vader2  godzina: 18:28
Ad wj2000 Na to co katabas uczynił( odmówił chrztu) Twej córce, też jest rada; no oczywiście, jeśli zależałoby Ci na tym pokropku, mógłbyś sam jej tego chrztu udzielić( tzw chrzest z wody), który jest tak samo ważny jak uroczysty z klechą w roli głównej.Mógłbyś to uczynić podejrzewając np. , że córce grozi jakieś niebezpieczeństwo lub choroba itp. Oczywiście , później czarni wymagają potwierdzenia tego sakramentu w kościele( pewnie chodzi o ofiarę na rzecz Kościoła), ale nie mogliby ci już tego odmówić, bo to byłoby tylko potwierdzenie wcześniej udzielonego sakramentu.Nie sądzę jednak, żeby teraz Ci już na tym zależało. chrzest (www.rogozinscy.pl/content/view/70/61/)

Autor: Alej.....  godzina: 18:40
Chwilunia, chwilunia ... a skądże taki klecha wiedział, że poczęcie było invitro, a nie po bożemu?

Autor: WIARUS  godzina: 18:48
Irek M Św. Stanisław to za mało. (www.facebook.com/group.php?gid=128356990511525) No i pytam: - ile kasy dla powodzian sypnął biskup? Zrezygnował choćby ze zbierania na tacę np. przez 1 tydzień??? Darz Bór!!!

Autor: Irek M  godzina: 18:49
oni wszystko wiedzą, Ty też masz tam teczkę . DB

Autor: WaJa  godzina: 18:55
Ad vader2 Pozwolę sobie zacytować Kolegę Kordelasa: "Czytanie ze zrozumieniem mają na egzaminie końcowym szóstoklasiści." Proponuję powtórzyć szóstą klasę ( o ile ją oczywiście ukończyłeś) i zdać egzamin właśnie ze zrozumienia czytanego tekstu. Nie moja wina, że masz z tym problem. Zawsze możesz w ramach edukacji odszukać moje poprzednie wypowiedzi i sprawdzić, gdzie broniłem niby księży pedofilii. I nie moja to wprawdzie sprawa, ale zaczynam się zastanawiać w jaki sposób zostałeś poczęty - w naturalny, czy z probówki. Tak czy inaczej to wiele tłumaczy. I tak zupełnie na sam koniec ..... cmoknij mnie, no wiesz gdzie.

Autor: vader2  godzina: 19:47
Ad WaJa Wiem, ze ci tego cmoknięcia brakuje, niestety nie mogę nic na to zaradzić, ale może któryś z twoich piesków zrobi ci dobrze...

Autor: kidejro  godzina: 20:11
A ja mam własną receptę na życie bo w końcu pismo mówi ,że bardziej będzie się cieszył Pan z jednego nawróconego grzesznika niż z dziesięciu sprawiedliwych :) Więc narazie jestem jeszcze na etapie grzeszenia. A co do episkopatu to tym orędziem po raz kolejny potwierdził jak bardzo jest oderwany od rzeczywistości. Nie pierwszy i nie osatani raz, więc specjalnie bym się tym nie przejmował. Trzeba nie być świnią i żyć w zgodzie ze swoim sumiem a tym co prawią czarni się nie przejmować. W obecnych czasach kościół albo się zreformuje albo zgninie piłka jest po ich stronie. DB

Autor: olszyn  godzina: 20:16
Do kościoła nie chodzę, ale trochę mi nie pasuje, że jednych można zabijać, a drugich nie.

Autor: Bartek79  godzina: 21:10
Ad kidejro Dokładnie jak prawisz. Wielu księży i co gorsza biskupów cały czas sądzi,żę ma do czynienia z "ciemnym ludem" który wszytko kupi. Tymczasem nie zauważyli iż "kaganek oświaty" dawno przekroczył granice: miast, wsi i miasteczek i większość społeczeństwa jest "jako tako" wyedukowana. Ksiądz w małej miejscowości przestał już być, jedną z niewielu osób posiadająca wykształcenie i więc nie może już klepać wszystkiego do ludu co mu ślina na język przyniesie. Wielu z pośród przedstawicieli kleru widać nie przyjmuje tego do wiadomości i stąd powstają "takie kwiatki". Szkoda że nie dodali coś o "ogniu piekielnym" albo "madejowym łożu", dla każdego co wypowie słowo in vitro lub mu przez myśl to przejdzie. Potem jakoś są zdziwieni,że ludzie odwarcają się od Kościoła i to ponoć wina komuny, żydów i masonów-bez komentarza.,

Autor: WaJa  godzina: 21:35
ad vader2 Dalej tylko przekonujesz mnie, że jednak nie zaliczyłeś szóstej klasy szkoły podstawowej. Każdy kolejny twój wpis o tym świadczy. P.S. Nie musisz już mnie nigdzie cmokać. Nie zasługujesz na taką przyjemność.

Autor: vader2  godzina: 22:10
Ad WaJa Biedaku! Ty w kółko tylko o tej szóstej klasie! To chyba był dla ciebie szczyt nie do zdobycia. Zupełnie zszedłeś na psy, po prostu spsiałeś zupełnie! Dobrze ci radzę; nie chlaj tyle, zmów paciorek i lulu!

Autor: wj2000  godzina: 23:11
oj olszyn........................... trochę to i mi nie pasuje..............cokolwiek miałeś na myśli :)

Autor: Jenot  godzina: 23:17
Tak sobie myslę, że chłopaki w sutannach się wygłupiają, coraz to bardziej, zupełnie nie zważając na realia 21 wieku.No cóż, ich wybór.......