Środa
07.07.2010
nr 188 (1802 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wiek emerytalny służb mundurowych

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:01
"Będzie gorzej! - sprawdź jutro w Gazecie Wyborczej" - fragment dzisiejszej reklamy w TV na temat rewaloryzacji rent i emerytur opisanych w tej gazecie.

Autor: janek75  godzina: 08:03
Ad Tetrao , na chwilę obecną nic się nie zmieniło, ale słychać że PO nie ma zamiaru dotrzymać obietnicy. Tak słyszałem w zaszłym tygodniu od borowików p.Komorowskiego.

Autor: wojtkos  godzina: 09:27
zmiany napewno beda.Nie wiadomo jedynie kogo maja dotyczyc.Nowowstepujacych, czy po 1999 roku albo wszystkich, albo tych co po 2011 nie beda mieli nabytych praw emerytalnych.

Autor: cynik  godzina: 12:56
ad janek75 Najlepszą wiedzę o funkcjonowaniu dworu ma kucharka i stajenny. W szpitalach tez najlepiej na leczeniu znają się salowa i portier. Temat znany od lat. Ale w tym akurat wypadku mogą mieć rację. Przy czym pamiętajmy, że dotrzymanie obietnicy wyborczej byłoby draństwem. W normalnej firmie coś podobnego potraktowano by jako przestępstwo dzia łania na szkodę. A poza tym, to od kiedy prezydent może decydować o sprawach stricte gospodarczych? Może jedynie przeszkadzać poprzez veto. W końcu veto to nasz wynalazek i nasza narodowa specjalność:-(((

Autor: kuraś  godzina: 13:09
"Przy czym pamiętajmy, że dotrzymanie obietnicy wyborczej byłoby draństwem." dotrzymanie czy nie dotrzymanie?

Autor: cynik  godzina: 13:45
ad kuraś Wydaje mi się, ze mundurowi mieli obiecywane staus quo. Przy takim założeniu, moje stanowisko jest oczywiste, tzn, że wzgledów ekonomicznych państwa powinniśmy zapomnieć o emeryturach dla ludzi z 15 latami pracy. Ale również przywilejach dla nierobów z KGHM i niewzruszalności dojnej krowy PSL - KRUS. Niby dlaczego mam dopłacać do emerytur parumorgowych właścicieli miedz, nazywanych błędnie rolnikami ? Skoro ja muszę zapracować sam i duuużo dłużej niż "w mundurze" , nie widzę przeszkód, aby inni było traktowani tak samo. Paradoksem jest, ze człowiek, który mógł zostać prezydentem, wyjechał na walce z komuną, teraz ten typowo komunistyczny anachronizm podniósł do rangi priorytetu. Politykiem nie jestem więc mogę mie c zdanie, nawet mało popularne, ale własne...:)))

Autor: vader2  godzina: 17:37
Powszechnie wiadomo, że żaden z kandydatów nie zamierzał, ani nawet nie powinien spełniać idiotycznych, rozdmuchanych i niemożliwych do spełnienia obietnic. Cała kampania wyborcza, to przecież tylko taki festiwal kłamstw, obliczony z jednej strony na naiwniaków, którzy w te gruszki na wierzbie wierzyli, a z drugiej strony obliczony na ludzi, ktorzy realnie oceniają możliwości budżetu i nadziei, że mimo wszystko na nas zagłosują , wiedząc, że były to tylko obietnice wyborcze, a nie realne zobowiazania. Cięcia , oczywiście będą, dotkną także mundurowych, i innych.Niestety matematyka jest mało podatna na przedwyborczą propagandę, a rachunek musi się zgadzać.