Środa
07.07.2010
nr 188 (1802 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niemcy pod bronią!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 06:58
Nie ma tam nic sensacyjnego. Nie ma tam także nic co wzbudzało by potrzebę zmiany pogladów o "naszym" systemie.

Autor: vader2  godzina: 09:45
Tak, rzeczywiście , nie ma potrzeby zmian ( chachacha), oni są uzbrojeni po zęby, podobnie jak wiele innych krajów Unii.A u nas , może niedługo pojawią się głosy, aby odebrać broń; najpierw policjantom, no bo przecież czasem giną oni w wypadkach przy czyszczeniu broni, a kiedyś może i żołnierzom, bo wypadki też tam się zdarzają! Na koniec zabiorą się za nas, bo przecież jesteśmy barbarzyńcami ( w opinii ekologów) i zabijamy zupełnie niepotrzebnie, te biedne zwierzątka.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:54
vader2 Nie pisałem o potrzebie lub jej braku zmian "naszego" systemu! Pisałem o braku motywacji na podstawie wskazanej przez seneka1 pogladów posiadanych o tym naszym "systemie".

Autor: vader2  godzina: 11:11
Kolega seneka1 pisząc, że nasz system chociaż nie jest idealny, ale( pewnie o to mu chodziło) na pewno jest lepszy, niż w Niemczech, gdzie w rękach Niemców jest ponad 20 mln sztuk broni i dochodzi u nich( czasem) do wspomnianych tragedii.Tym samym Kol. seneka1 postawił nasz, restrykcyjny , pozwalający mieć broń tylko uprzywilejowanym, system, na znacznie wyższej pozycji, niż ten niemiecki , który doprowadził( w domyśle) do takich tragedii. A to jest goowno prawda, bo lepiej dla Polski by było, abyśmy mieli podobne nasycenie bronią w społeczeństwie jak choćby w Czechach, nawet za cenę kilku niewinnych ofiar , rocznie.I nie ma się, co podniecać tymi wypadkami, bo codziennie na naszych drogach i wypadkach w pracy ginie znacznie więcej ofiar.Pokój w Europie i Polsce nie jest dany nam raz na zawsze.Trzeba o tym pamiętać.

Autor: ULMUS  godzina: 11:47
Zgadzam się jakby z vaderem2. Nasze krajowe rozbrojenie sięga lat powojennych kiedy komuniści musieli rozbroić "reakcyjne" patriotyczne podziemie. Owe rozbrojenie trwa do dziś.

Autor: Trebron  godzina: 12:29
Malolat ktory zrobil ta jatke strzelal z broni ktora nalezala do jego ojca. Ojciec niewlasciwie zabezpieczyl ta bron aby nie dostala sie w niepowolane rece, jak to w rodzinie bywa, kazdy wie gdzie leza klucze od szafki. A wiec to nie duza ilosc ale niewlasciwe jej przechowywanie. Ps: ojciec nie byl mysliwym tylko strzelal sportowo. DB !

Autor: starywracz  godzina: 14:06
Zwróćcie uwagę na cyfry. Myśliwych u nas jest ok 110-120 tys(nie znam dokładnych danych).Zwykle każdy ma po kilka sztuk broni i amunicję do niej w zasięgu ręki. Broń ta często jest przenoszona, przewożona, przechowywana w różnych miejscach(domki myśliwskie, bagażniki aut, itd itp) do których łatwy dostęp ma duża grupa postronnych osób. Biorąc po uwagę domowników z których każdy (z dziećmi włącznie) wie gdzie jest klucz do sejfu. Daje to orientacyjną liczbę OKOŁO PÓŁ MILIONA OSÓB W NASZYM KRAJU MAJĄCYCH STALE KONTAKT Z BRONIA. Kilka wypadków z bronią na rok(nie licząc samobójstw) to naprawdę ŻADEN PROBLEM.

Autor: -krogulec-  godzina: 14:54
co by nie mówić, to jest nas chyba więcej niż żołnierzy w armii, no to kto nam podskoczy :))))))

Autor: Trojak  godzina: 15:22
Nie ma się co podniecać przypadkiem niemieckim, w Polsce i poza nią podobne przypadki będą się niestety zdarzały. To tak jakby założyć, że po wprowadzeniu najlepszego kodeksu drogowego, systemu dobrych dróg i ograniczeń prędkości do max. 50 kilometrów nie będzie wypadków śmiertelnych.

Autor: Jerzy 030  godzina: 17:10
Ad.vader2 Czy chcialbys byc ta niewinna ofiara lub ktos z Twojej rodziny???

Autor: vader2  godzina: 17:23
Ad Jerzy030 Odpowiem Ci pytaniem na pytanie; A czy chciałbyś aby w którymś z licznych wypadków komunikacyjnych , jakie zdarzają się codziennie na naszych drogach i nie tylko, zginął Tobie , ktoś bliski? Nie? A mimo to nie domagasz się zakazu używania samochodów, czy motocykli, nie mówiąc już o ruchu lotniczym. To co napisałeś, to zwykła demagogia.

Autor: Lesław  godzina: 20:39
vader2, ja takie stwierdzenia nie traktuję jako demagogi, tylko jako hipokryzję. Poczekajmy co ten gość od meneli spod budki z piwem wymyśli :)