Środa
21.07.2010
nr 202 (1816 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Zrzuta powodzianom

Autor: granica  godzina: 07:37
ad. Marek Wielgosz, apel słuszny ale pomagamy sami sobie ! ad. Trojak, również ze wstydem przyznaję - całkowity brak odzewu. Lubimy tylko dbać o siebie i prowdzić do niczego nie prowadzące dyskusje. Gratulacje z dobrego samopoczucia KOLEDZY! W kole zorganizuję zrzutkę powodzianom, bo taka jest POTRZEBA chwili! DB!

Autor: vader2  godzina: 12:47
Ad granica To, że nie ma odzewu na taki apel wcale mnie nie dziwi, to wina świadomej polityki naszego państwa, polegająca na permamentnym zniechęcaniu ludzi do pomocy innym.Wszyscy pamiętają przecież, że Ci, którzy chcieli bezpłatnie przekazać nadwyżki swoich produktów( np. sklepy, piekarnie, cukiernie itd.) na rzecz bezdomnych, czy domów dziecka, musieli od tej darowizny płacić podatek VAT i byli nękani przez urzędasów skarbówki.Ludzie cały czas pamietają, że od wysyłanych SMS-ów na rzecz potrzebujących , też musieli zasilić państwo podatkiem.Jeśli dodać do tego niemiłosierne ździerstwo podatkowe, skubanie nas na każdym kroku, jak się tylko da, do tego niejasne kryteria udzielanej pomocy poszkodowanym( próby wyłudzeń, oszustw, nierzetelny rozdział darów), to każdy rozsądny człowiek, jak widzi podobny apel, to delikatnie mówiąc, przechodzi na drugą strone ulicy, byle dalej od tego szumu medialnego.Ja ze swej strony, chciałbym przypomnieć sprawę z niedalekiej przeszłości, związaną z działalnościa charytatywną , UNICEF-u ( agenda ONZ), kiedy okazało się, że zebrane środki, które miały być przeznaczone na rzecz dzieci siłą wcielanych do bojówek zbrojnych w krajach Afryki, wystarczały zaledwie na wystawne utrzymanie działaczy UNICEF-u w kraju, do Afryki przez lata nie popłynęła nawet złotówka. Spowodowało to reakcję, nawet tak skorumpowanej instytucji jak ONZ i w atmosferze skandalu i wstydu zdymisjonowano wszystkich działaczy tej instytucji( UNICEF) w Polsce.Po latach, ta organizacja, licząc zapewne na krótką pamięć Polaków, znowu działa i zbiera pieniądze na ten sam cel , co wtedy.Ostatnio znalazłem w skrzynce pocztowej ich prośbę o wsparcie, ze śmiechem wrzuciłem ją do kosza, co było jedyną , słuszną reakcją na takie wyłudzanie pieniędzy. D.b.

Autor: vader2  godzina: 12:51
niemiecki UNICEF (wyborcza.pl/1,86733,4908686.html)

Autor: vader2  godzina: 12:58
polski UNICEF (wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/38102.html)

Autor: Trojak  godzina: 16:31
Vader- po koleżeńsku- nie pitol o takim czy innym zasranym UNICEF-ie, tylko o normalnym, koleżeńskim wsparciu, choćby dla jednej myśliwskiej rodziny z tamtych stron. Wszyscy jesteśmy zbulwersowani różnego rodzaju przekrętami, nieprawościami w łowiectwie i poza, a jak co do czego, to gowno- moja chata z kraja, bo lepiej z boku,dopiero jak moja dopa zagrożona , to laboga. Więc po próżnicy nie odwracajmy kota ogonem i spytajmy wszyscy po społu dlaczego Redakcja tak zareagowała, że nie zorganizowała takiej ściepy, albo lepiej- czy może jeszcze coś takiego zrobić, bo wiele rodzin będzie jeszcze w potrzebie nawet w październiku czy listopadzie. Darz Bór Kolegom.

Autor: WIARUS  godzina: 16:40
Publiczne zbiórki pieniędzy regulują stosowne przepisy. (www.ngo.pl/files/prawo.ngo.pl/public/3w_pdf/nowsze_pdf/zbiorki_publiczne.pdf) Poczytajcie i znajdziecie odpowiedź na stawiane przez siebie pytania. To nie zrzutka do kapelusza na zajączkowym polowaniu na opłacenie naganki czy biesiadę po polowaniu!!! zbiórki publiczne (www.fip.ngo.pl/x/69554) Darz Bór!!!

Autor: Trojak  godzina: 17:29
WIARUS- to, że są te sprawy uregulowane przepisami to wiemy, przynajmniej w większości, Redakcja pewnie też. Cel i zasadność jest, z chęciami może od biedy, z wykonawstwem już źle. Jak to u nas. Darz Bór.

Autor: WIARUS  godzina: 18:10
Trojak Wszystkie tego rodzaje apele to zwykły populizm !!! Włącznie z tym !!! (www.pzl.kalisz.pl/images/linki/apel%20ozd.pdf) My damy a Wy zróbcie to, co wynika z przepisów !! I zakładają że nikt tego nie zrobi a pieniądze zadeklarowane pozostaną w kasie !!! A cóż by się stało , gdyby ci sami delegaci co uchwalili apel , wykonali wszystkie czynności administracyjne i tą samą drogą poinformowali o akcji, pokazując niezbędne dokumenty, że formalności już dopełnili, konto uruchomili , swoje na dobry początek wpłacili i oczekują na wpłaty do określonego terminu ??? Sprawozdanie przedstawią... itd itp, co wynika z przepisów regulujących tą sprawę !!! A tak zostali papierowymi stachanowcami, mogącymi jedynie powiedzieć że: - " My mieliśmy pomysł i ochotę ale że nie było komu zrobić, to już nie nasza wina!!! Podejmując się takiej sprawy trzeba się jednak trochę napracować ;-))) Darz Bór!!!