Poniedziałek
02.08.2010
nr 214 (1828 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Marta nie wie ze tatus nie jest juz

Autor: azil II  godzina: 09:10
Kol.wj2000 Gazet o których wspomniałeś nie czytam. Zdecydowaną mniejszością nie jestem. Na tace nie daje - sami sobie biorą, z woli "większości" z którą ty się konsolidujesz. Za większość - mniejszość społeczeństwa się nie wypowiadam. Specjalistą od tego kto i czym żyje nie jestem, a do lasu nie idę "wyłącznie na czarnuchy". Napisz o tych którzy za tą sytuację są odpowiedzialni, a nie o "przyczynie" zamieszania. Zauważ, że kiepsko lody kręcił nieżyjący Prezydent Kaczyński w przeciwieństwie np. do trzymającego twoją linie polityczną Kwaśniewskiego i jego małożonki - specjalistki od utylizacji "BEZÓW". Oni w bloku nie muszą mieszkać. Kwaśniewski na ratusz z zegarem, też spoglądać nie musi. O jego "kolekcji"(czytaj łupy) zegarków było głośniej, aniżeli o Pani Kaczyńskiej która nie bardzo wie co dalej ..... Jakiś inteligent powinien tą sprawą się zająć, a nie dopuszczać do skomlenia w mediach. Azil II

Autor: braun  godzina: 11:02
Panie Azil II pomijając kwestie tego kto jak kręcił lub kręci lody - zamieszkiwanie pani Marty Kaczyńskiej wraz z całą swoją rodziną w pałacu prezydencki jest wysoce naganne - tym bardziej, że partia z której wywodził się śp. Prezydent RP ma w nazwie dwa słowa: PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. Sytuacja ta była by zrozumiała, gdyby pani ta nie posiadała własnej rodziny i była córką na utrzymaniu rodziców. Pragnę przy tym zaznaczyć, iż nie interesują mnie w tym przypadku poglądy polityczne, ani jakakolwiek opcja, którą pani M. Kaczyńska reprezentuje lub z którą jest utożsamiana - gdyby takie zjawisko miało miejsce podczas prezydentury pana Kwaśniewskiego lub przyszłej prezydentury pana Komorowskiego w moja ocena byłaby identyczna.

Autor: vader2  godzina: 11:11
Koledzy, którzy utożsamiają p. Martę , córkę Lecha Kaczyńskiego z mocherem, kołtuństwem, czy bigoterią , nie wiedza o kim piszą. Więc wyjasnię i przypomnę; P.Marta jest rozwódką, czyli osobą, która nie może przyjmować sakramentu Eucharystii w Kościele Kat., do tego żyje w grzesznym związku( mają dziecko) z zadeklarowanym ateistą i synem ubeka, z którym związała się jeszcze przed orzeczeniem rozwodu, będąc jeszcze żoną pierwszego męża i zaszła w ciążę z drugim. Nie wiem jak takie zachowanie określa się w kręgach szeroko pojętej elity, ale moja matka i babka( proste , wiejskie kobiety) określały to jako zwykłe koorestwo. Gdyby takie zachowanie dotyczyło kogoś innego ze świata polityki, np. córki p. Komorowskiego, Kościół grzmiałby z ambon , potępiał, wręcz ekskomunikowałby taką rodzinę , a tu nic, cisza. Jak widać, punkt widzenia , zależy od punktu siedzenia, co mnie wcale nie dziwi.

Autor: wojtkos  godzina: 11:24
ad Braun dokladnie takie same mam odczucia.Czy istnieja przepisy dotyczace osob ktore moga zamieszkiwac w Palacu Prezydenckim.Rozumiem,,ze prezydent moze zaprosic dowolna osobe,aby kolo niego pomieszkiwala.Skoro TEGO prezydenta nie ma,zaproszenie ustaje,o czym zdaje sie nie wiedziec coreczka

Autor: braun  godzina: 11:29
wojtkos tu nie trzeba przepisów - wystarczy zwykła ludzka uczciwość.

Autor: Janusz2  godzina: 11:46
ad. braun ...oraz szacunek dla prawa i sprawiedliwości :)) (tych pisanych przez małe "p")

Autor: wojtkos  godzina: 11:52
ot co

Autor: wj2000  godzina: 12:54
i każdy porządny Polak Katolik powinien wiedziec : "Jeżeli nie wiesz kim jest ta "Marta" z rodziny byłego Prezydenta Polski, to jakiej oceny oczekujesz?" a jeśli nie wiesz to jesteś cap i baran :) oj źle............. w oryginale było : "Braki w inteligencji, czy lenistwo?" :))))))) DB

Autor: pięta  godzina: 13:10
Kolego " Wader 2" dotyczy wpisu z dnia 02.08.2010 a może zanim zacznie się rozważania należałoby ustalic do jakiego właściwie wyznania rodzina Pani Marty" uczęszczała" ? Czy akurat to jest kościół katolicki? Po przeczytaniu wpisu internetowego kto jest kim ? Warto zajrzec... może to naprawdę wygladac inaczej a tak przy okazji dlaczegóż to na sarkofagu jej ojca i matki na Wawelu brak jest dat? ........pomyśl poczytaj i wszystko będziesz wiedział pozdrawiam ...DB

Autor: vader2  godzina: 13:55
Ad pięta Ja , oczywiście nie jestem pewien na sto procent, że p.Marta jest praktykującą katoliczką,czy otrzymała niezbędne sakramenty, ale sądziłem, że nią jednak jest, skoro jej ojciec i stryj wręcz w sposób ostentacyjny obnosili się ze swoją jedynie słuszną wiarą i byli hołubieni nie tylko przez T. Rydzyka, ale i innych hierarchów kościelnych , to także w tym zapewne ,duchu wychowali córkę i bratanicę.To chyba naturalne, że jedyną, ukochaną córkę wychowuje się na wartościach przez rodziców wyznawanych.Jeśli sie mylę, to proszę o wiarygodne informacje, że rodzina Kaczyńskich była lub jest innego wyznania niż rzymsko-katolickie lub też, że byli bezwyznaniowi.Ja nie zamierzam, oczywiście nikogo oceniać za to czy żyje zgodnie z zasadami swojej religii, nie wtrącałbym się także i w tym przypadku, ale , skoro Kaczyńscy w swojej politycznej walce wypisali na swoich sztandarach wartości chrzescijańskie , a raczej katolickie, pospołu z klerem zwalczali bezbożnych przeciwników, gdyby mogli, to zfundowaliby nam panstwo wyznaniowe, to mozna chyba oczekiwać, że przynajmniej sami bedą przykladnie stosowali się do zasad, ktore chcieli narzucić innym, także niekatolikom.Mówiąc krótko, jest to po prostu obrzydliwa, wręcz kosmiczna obłuda z ich strony. Widać jak na dłoni , że dla nich liczy się tylko koryto i jego utrzymanie, jak długo tylko się da.

Autor: azil II  godzina: 13:57
Koledzy adwersarze ! Ćwiczyć! Intensywnie ćwiczyć! Azil II Ps. Zajmijcie się tymi bezsilnymi którzy są za ten stan rzeczy odpowiedzialni. Oni liczą na wasz protest włącznie z groźbą odmrożenia sobie uszu przy najbliższej okazji.

Autor: wojtkos  godzina: 14:11
plonne Twe nadzieje vader2,z tego co widze nie jestes hololubiony przez generalicje KK z oj grzybkiem na czele.Panstwo wyznanowe juz mamy.Taki maly iran.W panstwie zapowiedz ciec....zgadnijcie ile KK dostal tylko podwyzki.Tylko w tej dziedzinie nie MA CIEC

Autor: Kordelas  godzina: 17:13
No więc.....kim jest Marta? ;-))

Autor: vader2  godzina: 17:45
Ad wojtkos Spokojnie, spokojnie! Proces laicyzacji i sekularyzacji , chociaż powoli, ale nieubłaganie postępuje.Kościół to widzi i wie, że jeśli teraz nie zdąży dokonać dużego skoku na kasę, jeśli się nie obłowi, to z każdym rokiem będzie im trudniej. Za 20-30 lat kościoły w dużych polskich miastach będą przypominały francuskie lub niemieckie, po prostu będą puste. Nawet na wsi nie bedzie już tak żarliwej wiary, tylko czysta obrzedowość i przywiązanie do gestów, a ludzie staną się bardziej wymagający wobec plebana i nie straszne im będą gromy rzucane z ambony.Poza garstką fanatycznych krzykaczy z Radia Maryja i nawiedzonych starszych , prostych ludzi, Kościół nie będzie miał obrońców. Wtedy ich dobra; budynki, samochody, latyfundia zostaną policzone, a oni rozliczeni( podatkowo). Do tego dojdzie rozłam w samym Kościele, w kwestii celibatu, który zostanie stopniowo zniesiony , co będzie końcem ekonomicznej potęgi Kościoła.Niewykluczone, że rozliczenia z Kościołem przybiorą obraz gwałtowny i totalny , wprost proporcjonalny do zachłanności, chciwości i zepsucia moralnego Kościoła Katolickiego i to nie tylko w Polsce, ale całej Europie.Czy komuś 50 lat temu przyszłoby do głowy rozważać możliwość postawienia zarzutów karnych papieżowi, kardynałom w sprawach obyczajowych i finansowych, jak to się dziś dzieje w USA , Włoszech, Belgii? Zaprawdę powiadam Wam, Kościół kręci sobie na zgubę własną potężny bicz, dni ich policzone już są !

Autor: Kordelas  godzina: 17:53
Ad vader2 Też tak uważam i oby ziściły się Twoje przewidywania. We francji już kościoły i zakony sprzedają, bo tłuści purpuraci nie maja kasy by je utrzymać.

Autor: wojtkos  godzina: 19:04
spoko,spoko.U nas padnie predzej sluzba zdrowia niz kosciolki,klasztory.Na te dwa ostatnie dofinansowanie zawsze sie jakos znajduje,mimo,ze kasa panstwa pusta.Tak sie zastanawiam,po co nam konkordat skoro wynikaja same obowiazki nalozone na panstwo ,a korzysci ZADNYCH ..

Autor: wojtkos  godzina: 19:23
to juz nie na temat co prawda... no (www.hotmoney.pl/artykul/kraj-ksieza-mogli-handlowac-ubraniami-dla-powodzian-14881)

Autor: vader2  godzina: 19:56
Politycy są cyniczni i obłudni, dopóki uważają, że przychylność czarnych im się opłaca i przekłada na wyższe poparcie w wyborach, to zrobią wszystko, co ta czarna mafia zażąda, ale nic nie trwa wiecznie, w końcu zauważą, że wpływ Kościoła na wyborców jest iluzoryczny i na tyle słaby, że bardziej zacznie im się opłacać twarda postawa wobec nich niż uległość.Obawiam się tylko, że wtedy jak zwykle oberwą najmniej winni lub zupełne płotki, wypasionym katabasom w kuriach i diecezjach pewnie się upiecze , co najwyżej spieniężą swoje majątki i prysną gdzieś do jakiegoś raju podatkowego na Komorach lub Bermudach, gdzie zafundują sobie rajskie życie już tutaj na Ziemi, a nie w Niebie, bo w nie nie wierzą, nie są przecież aż tak naiwni i głupi.Nadzieję na życie wieczne pozostawiają swoim owieczkom, a raczej przedstawicielom płci męskiej tych zwierząt.

Autor: pięta  godzina: 20:26
Kolego Wader2 wejdź na swoje prive i poczytaj....

Autor: wj2000  godzina: 21:37
Kordelas........... Byś się wstydził Kolego, naprawdę..................... nie wiesz kim jest Marta ???????? Szok !!!!!!!! Czego Ci tam brakuje ? no czego ? :)

Autor: azil II  godzina: 21:45
Kol. wj2000 Najnowszy (www.lowiecki.pl/humor/index.php)

Autor: Kordelas  godzina: 21:46
Proszę o więcej szczegółów, może jakieś zdjęcie?