Poniedziałek
29.11.2010
nr 333 (1947 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: BLOKOWANIE przyjęć do koła..cd

Autor: B_R_K  godzina: 08:27
Tadys (BT) a w jakich rejonach kolega poluje jestem młodym myśliwym w piątek odebrałem pozwolenie na broń i jak narazie będzie ona stać w szafie bo nie mam gdzie zapolować w do koła w którym staż odbywałem nie ma miejsca na nowych ludzi. Dodam że jestem z Tomaszowa Mazowieckiego DARZ BÓR

Autor: Kocisko  godzina: 12:49
B_R_K Przeczytaj załącznik w pierwszym poście. Tadys wszystko opisał. Tadys Szacun kolego! Z ciekawostek: x lat temu gdy byłem na kursie dla nowowstępujących do PZŁ poznałem kolegę. Po 2-3 latach od ukończenia kursu spotkałem go i wtedy powiedział mi że zrezygnował i nie zaczął polować w kole w którym stażował. Zapytał czy nie znam koła do którego by go przyjęli. Zagadałem z moim serdecznym druhem, wieloletnim łowczym koła( nie mojego koła), i tenże druh powiedział: potrzeba nam chętnych do roboty i polowania-niech przychodzi , składa podanie i powinno wszystko byc ok. Przekazałem owemu koledze słowa łowczego. Kolega poszedł do łowczego i........poprosił by na mapie pokazać mu łowiska koła!!!(Koło miało wówczas 3 niezłe obwody: trochę jelenia, dzik, sarna, kuropatwa, zając, bażant, kaczka). Mój druh pokazał mu łowiska, opowiedział co i jak, zachęcił a kolega odpowiedział.........ŻE ZASTANOWI się! I zastanawia się do dziś( nie ma koła i nie poluje) a to będzie jakoś od 1995r................................... Jak go spotkam to zawsze mówi ze zapolowałby ale samemu to mu sie nie chce.

Autor: Kocisko  godzina: 12:57
I jeszcze coś dla twierdzących że WSZYSTKIE koła blokują przyjęcia. W ciągu minionych 10 lat przez nasze koło przewinęło sie kilkunastu!!!! stażystów. Warto chyba dodać że w moim kole nie praktykuje się aby stazysta w ramach stazu na SWÓJ KOSZT budował urządzenia łowieckie. NIE! Koło zapewnia materiały a nawet narzędzia typu pilarka itd+oczywiście gwoździe i śruby. Z tych stażystów( głównie ludzie młodsi powiedzmy maxymalnie do 40-tki ale większość przed 30-ką) kilku w ogóle nie skończyło stażu-nigdy nie mieli czasu. 2 skończyło staż i od 3 lat nie podchodzą do egzaminu łowieckiego i uważają że nie muszą udzielać się w kole ponieważ: (cyt.)"....dość sie już nazapier......lali" 3 zostało członkami koła z czego: 1 przyjeżdża na polowanie 3-4 razy w roku, 2 pozostałych wzięło urlop w kole na 2 lata po ......6 miesiącach członkostwa!!!!! Stwierdzili że nie mają czasu na prace i nie stać ich na dojazdy do łowiska(30km od miasta gdzie mieszkają). Z tych kilkunastu stażystów ani jeden nie jest i nie będzie "materiałem" na myśliwego!!!

Autor: MARS  godzina: 12:59
Ad B_R_K Napisz do Tadysa. Z Tomaszowa do Przedborza masz rzut beretem

Autor: sanczopanda  godzina: 13:12
Popatrz także co u WAS jest nie tak, co może skutecznie odstraszać nawet najbardziej zainteresowanych. Z tego co pamiętam, to tadys kiedyś pisał, że WYMAGANA jest AKTYWNOŚĆ. Myślę, że dla niejednego kandydata nie do przeskoczenia.

Autor: tadys ( BT )  godzina: 22:04
ad.sanczopanda, to właśnie jest jedyny warunek na dzień dzisiejszy , no a jeżeli to odstrasza ... pozdrawiam, tadys

Autor: tadys ( BT )  godzina: 22:08
ad. B_R_K, co do rejonu to MARS napisał, co do kontaktu to zapraszam na priv...no a potem na polowanie do Koła, ale to uzgodnimy już osobiście, pozdrawiam, tadys