Piątek
14.01.2011
nr 014 (1993 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: szkoła rusznikarska

Autor: Sławomir Wojtera  godzina: 00:55
Znam kilku rusznikarzy, wszyscy po mechanice precyzyjnej.

Autor: Trebron  godzina: 08:09
Wybierajac ktoras ze szkol zagranicznych wymagana jest znajomosc ichniejszego jezyka bo ciezko bedzie przyswajalna nauka. Obcja inna to wybrac szkole- zawod jak wyzej napisal Slawomir Wojtera a do nauki rzemiosla skoncentrowac sie na wybraniu dobrego warsztatu rusznikarskiego ktory produkuje dobrej jekosci bron. Tych naprawde dobrych ktorzy znaja temat mozna w Polsce policzyc na palcach wiec wiekszym problemem bedzie znalezc praktyke niez szkole. DB !

Autor: kamel  godzina: 14:04
Chyba 2 lata temu rozmawiałem z fachowcem na ten temat, utrudnienia, częśćiowo są winą skomplikowanych przepisów dotyczących przyjęcia ucznia, chodzi o warunki socjalne odzielne pomieszczenie na posiłek umywalnia, szatnia oraz odpowiednie wymiary okien aby była ilość światła dziennego itd, a przecież u nas większość to są rusznikarnie jednoosobowe z małym pomieszczeniem Jak któryś z warunków jest niespełniony i wpadnie inspekcja pracy.....grzywna,... po co komu kłopot na głowie kto będzie inwestować aby tylko ucznia nauczyć zawodu.

Autor: bart3k3  godzina: 17:24
czyli tak naprawdę to nie ma sensu żeby pchać się na zagraniczną szkołę?? uczę się angielskiego i rosyjskiego tylko, najgorsze dla mnie jest to, że nie znam żadnego rusznikarza co wyrabia broń w naszym kraju;/ Będę chyba jednak musiał iść na studia z mechaniki precyzyjnej, ale bardziej widziało mi się kontynuowanie nabierania doświadczenia w praktyce, chyba zostanie obdzwonienie wszystkich rusznikarzy, rozmowy w gronie myśliwych, i wiadomości od kadry cechu rzemieślników;) nie orientuje się nikt ile kosztuje taka nauka zawodu w cechu?? bo za nic nie mogę znaleźć informacji w ogóle o rusznikarstwie poza zagranicą ;/

Autor: ricardo  godzina: 18:18
Tutaj oferują coś nawet na odległość armero (cursoarmeria.iespana.es/)

Autor: Hurry Skurry  godzina: 19:04
71 3370158 - nr tel. do pana Modelskiego, który prowadzi kursy dla rusznikarzy we Wrocławiu. Powodzenia.