Czwartek
21.04.2011
nr 111 (2090 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Lisi sezon 2010/2011  (NOWY TEMAT)

Autor: kristofferp  godzina: 20:28
I mówi się, że w Skandynawii jest mało lisów w porównaniu i Polską. Trochę przypadkiem otworzyłem na forum norweskim grupę tematów 'Polowanie na zwierzynę drobną', aby odkryć że temat Lisi sezon 2010/2011 ma dokładnie 2325 wypowiedzi, ze zdjęciami i historiami ( aż zrobiłem Alt + Print Screen i załączyłem). A u nas co, - sporadycznie lisia historia aby podirytować Alette ...... DB.

Autor: wyżlarz  godzina: 20:51
Sezon zakończyłem "oczkiem" z czego tylko 8 z kuli, reszta śrut. Zbyt wiele przecher spudłowałem, ale taki urok polowania. Najbardziej wbiło mi sie w pamięć jedno polowanie z wabikiem w śnieżną noc i nawet teraz widzę wyraźnie lisiurę biegnącego jak szalony przez pole w moją stronę. Również jedno z jesiennych polowań, kiedy podchodziłem myszkującego mykitę po zaroszonej łące bez butów, żeby nie spłoszyć nieuważnym stąpnięciem (został po strzale śrutem). No i stogowanie w towarzystwie wspaniałych Kolegów i świetnej jamniczki - Żaby. Polowanie na lisa ma tyle barw i odcieni, że nie sposób chyba znaleźć dwóch takich samych sytuacji.

Autor: zoil  godzina: 21:06
Ja na zbiorówce miałem okazję i niewiele brakowało a byłby dublet. Z drugiej strony to kalkuluję, że do trzech razy sztuka, bo raz spudłowałem dwa które mogłem zdublować i raz rozciągnąłem jednego z pary. Czyli następnym razem będzie sukces.

Autor: błażej  godzina: 23:56
Zoil dziś czekając na dziki strzeliłem pierwszego w tym sezonie lisa ok 3 km od ciebie :) D.B