Piątek
23.09.2011
nr 266 (2245 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park Corner



Temat: Dla pseudo ekokologów.

Autor: Jack__Daniels  godzina: 08:17
kamionka, chyba też nie zrozumiałeś. Gdybyśmy przestali polować, dziki by nas zjadły. Jakby nas zjadły to byśmy z glodu zdechli, one też. Populacja obu gatunków by się zmniejszyła.. tak jak na wyspie. Wrócilibyśmy do stanu grubo sprzed średniowiecza... Oczywiście to przeogromne uproszczenie przy założeniu, że na świecie jesteśmy tylko my i dziki. Z takiego stanu rzeczy to najbardziej cieszyłaby się alette :)))))))

Autor: adiwoj  godzina: 13:43
...fajny przyklad...swiadczy tylko o jednym...glupota ludzka...!!! jakiekolwiek intenwencje czlowieka w nature zawsze sie tak zakonczy jezeli czlowiek przyrode chce zmienic i jej naturalny przebieg....natura nie jest glupia i skoro miliony lat na wyspie tej reniferow nie bylo to powinno tak pozostac, czlowiek chcial byc madrzejszy i takie tego skutki wyszly...lowiectwo tego problemu rowniez by nie rozwiazalo, wystarczylo by tylko racjonalne i madre myslenie... db.

Autor: kamionka1978  godzina: 21:54
adiwoj dlaczego nie , wystarczyło by tylko ustalić maksymalny pułap liczebności , no i strzelać wszystko ponad to , tego zabrakło w naszej historii mamy bardzo podobny przykład Wyspy Wielkanocne (pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Wielkanocnahttp://) dopóki nie wyczerpały się zasoby ludzie rozwijali się bardzo szybko , gdy się one skończyły przyszedł los podobny do losu reniferów