Czwartek
10.11.2011
nr 314 (2293 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: BROŃ KRADNĄ RAZEM Z SZAFĄ!  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 16:21
Oto co otrzymałem od rzecznika prasowego KPP w Radzyniu Podlaskim: "1 listopada 2011 roku nieznani sprawcy włamali się do domu mieszkalnego na terenie gm. Ulan. Z mieszkania sprawcy skradli metalową szafę, w której przechowywana była broń myśliwska z amunicją, różnego rodzaju dokumenty, telefony komórkowe oraz pieniądze. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 30 tys. zł. Działania radzyńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawców i częściowego odzyskania skradzionego mienia. Już 8 listopada rano policjanci zatrzymali 24 letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego, a w Piasecznie pod warszawą 36 letniego mieszkańca gm. Borki. U 24 – latka odnaleziono skradzione telefony. Mężczyzna wskazał w lesie miejsce, w którym ukrył broń oraz miejsce zatopienia metalowej szafy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Następnego dnia został zatrzymany kolejny sprawca tj. 28 letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Wobec 36 -latka i 24- latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Radzyńscy policjanci ustalają, gdzie znajduje się jeszcze jedna nieodnaleziona jednostka broni myśliwskiej. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności."

Autor: pastek83  godzina: 16:37
dozór policyjny hmmmm łagodnie ich potraktowano

Autor: mysliwiec34  godzina: 16:58
Ciekawe, co Policyja pocznie z tym myśliwym? Ciekawe, co go czeka jak tej brakującej sztuki nie odnajdą? Pytam oczywiście dlatego, że każdemu z nas może zdarzyć sie podobna sytuacja. Pozdrawiam. DB.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:03
Nic mu nie grozi! Broń miał zabezpieczoną właściwie o czym swiadczy fakt, że zajumali razem z szafą.

Autor: mysliwiec34  godzina: 17:10
W takim razie można teraz pochwalić złodziei za ich podwórkową inteligencję. Chciałbym móc usłyszeć jak klęli wynosząc tę szafę lub teraz za perspektywę czekajacej ich odsiadki. DB.

Autor: mysliwiec34  godzina: 17:11
W takim razie można teraz pochwalić złodziei za ich podwórkową inteligencję. Chciałbym móc usłyszeć jak klęli wynosząc tę szafę lub teraz za perspektywę czekajacej ich odsiadki. DB.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:12
W załączniku odzyskana rozpruta szafa (zdjęcia operacyjne KPP Radzyń)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:13
Odzyskana broń (zdjęcia operacyjne KPP Radzyń)

Autor: marzec  godzina: 19:58
Panie Stanisławie wysoko Pan zaszedł,że Rzecznik prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim informuje Pana o sukcesach policji. Gratulować czy płakać? Tak się składa że i klik (lublin.com.pl/artykuly/pokaz/19940/radzyn,podlaska,wlamali,sie,domu,i,ukradli,bron,mysliwska,z,amunicja/texthttp://) i jeszcze raz klik (www.kwp.lublin.pl/index.php?action=news&action_id=13687http://) pisano o tym. A w bajery o Rzeczniku który Pana zawiadamia to św.pamięci dziadek by nie uwierzył. Megalomania Pana dopadła.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 20:24
marzec Kulturalny człowiek odpowiada na zapytania a Pan rzecznik z KPP Radzyń Podlaski do takich grzecznych należy. Informację o tym przestęstwie miałem dużo wczesniej niż data zapytania. Treść zapytania: "----- Original Message ----- From: Stanisław Pawluk To: Rzecznik KPP w Radzyniu Podlaskim Sent: Tuesday, November 08, 2011 8:28 AM Subject: Zapytanie prasowe Witam Uprzejmie prosze o podanie informacji na temat kradzieży broni myśliwskiej wraz z szafą pancerną u myśliwego Michała W. (utajniłem dane osobowe - przyp. mój) zam. w m. Ulan Bardzo proszę o uwzględnienie w informacji ilosci i rodzajów skardzionych jednostek. Z wyrazami szacunku Stanisław Pawluk Łowiecki Dziennik Myśliwych"

Autor: marzec  godzina: 20:40
To tylko zapytanie a nie odpowiedź. Dziwnym trafem odpowiedź rzecznika jest taka sama jak w podanych linkach. Czyżby Rzecznik prasowy KPP Radzyń Podlaski skopiował odpowiedź z netu?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 20:46
marzec "Dziwny" jakiś jesteś. W tzw międzyczasie była wymiana emaili ale Pan Rzecznik nie mógł odpowiedziec na pytanie bo trwały działania. Ja także nie mogłem publikować tego, co wiedziałem. Po "zamknięciu" sprawy otrzymałem proszoną informację. Czy jest w tym coś dziwnego? Dla mnie to rutynowe działanie w tego typu sprawach. Odpowiedź: ----- Original Message ----- From: Rzecznik KPP w Radzyniu Podlaskim To: Stanisław Pawluk Sent: Thursday, November 10, 2011 2:46 PM Subject: Re: Zapytanie prasowe Radzyńscy policjanci zatrzymali sprawców włamania do domu jednorodzinnego na terenie gm. Ulan. Łupem sprawców padła metalowa szafa, w której znajdowała się broń myśliwska z amunicją, telefony komórkowe, pieniądze i dokumenty. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 1 listopada 2011 roku nieznani sprawcy włamali się do domu mieszkalnego na terenie gm. Ulan. Z mieszkania sprawcy skradli metalową szafę, w której przechowywana była broń myśliwska z amunicją, różnego rodzaju dokumenty, telefony komórkowe oraz pieniądze. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 30 tys. zł. Działania radzyńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawców i częściowego odzyskania skradzionego mienia. Już 8 listopada rano policjanci zatrzymali 24 letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego, a w Piasecznie pod warszawą 36 letniego mieszkańca gm. Borki. U 24 – latka odnaleziono skradzione telefony. Mężczyzna wskazał w lesie miejsce, w którym ukrył broń oraz miejsce zatopienia metalowej szafy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Następnego dnia został zatrzymany kolejny sprawca tj. 28 letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Wobec 36 -latka i 24- latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Radzyńscy policjanci ustalają, gdzie znajduje się jeszcze jedna nieodnaleziona jednostka broni myśliwskiej. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podlasiak  godzina: 20:51
Stachu to Twój kolega z koła.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 20:53
Fakt.

Autor: CHUCK  godzina: 22:01
Gdyby szafa była odpowiednio przytwierdzona do ściany i podłogi, to złodziejaszki którzy nie mają zbyt dużo czasu i nie są odpowiednio wyposażeni nie byliby w stanie tej szafy ruszyć. D.B.

Autor: mysliwiec34  godzina: 23:16
Droga ta pojedynka i ten kawałek kniejówki Kolego Stanisławie;-P A szafę mam identyczną , nawet w tym samym kolorze , to tylko jakieś 900PLN? Skąd te koszty zatem? DB;-))