Czwartek
24.11.2011
nr 328 (2307 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: i dardzo dobrze

Autor: ULMUS  godzina: 09:28
bfgjot napisał : "Pies myśliwego biega luzem poza łowiskiem- odstrzelić psa i myśliwego" poważnie uwżasz że tak sie powinno robić ? bfgjot napisał : "Pieniądze z budżetu należy wydawać na wszystko co jest potrzebne. [PO-TRZE-BNE] Na psy ,na sztukę ,na ekologię , na budowanie mostów , na karmiki dla zwierząt , na dzieci , na walkę z alkoholizmem , na budowę obozów pracy dla pasożytów. I nie można rezygnować np. ze sztuki ,bo w służbie zdrowia jest za mało pieniędzy. Trzeba tylko zachować proporcje i priorytety. Powaznie uważasz że warto wydać chociaż złotówkę na psa lub wspieranie Krytyki Politycznej w sytuacji kiedy ludzie z rakiem czekają miesiącami na operację . Priorytety człowieku !. Jak jest mało pieniędzy na chleb to wogóle nie chodzi się do kina tylko kupuje chleb. Właśnie mamy taką sytuację w kraju że nie mamy żadnych pieniędzy na bzdety . Żadnych. Nawet złotówki nie dałbym na psa czy "kulturę". I tak zrobiliby wszyscy normalni ludzie gospodarującymi swoimi pieniędzmi. Problem tkwi w tobiepodobnych uzdrowicielach którzy chcą wydawać publiczną kasę na bzdety a problem głodnych dzieci rozwiązać zamykaniem rodziców w obozach pracy lub strzelaniem do myśliwych. Gratuluję. Zastanów się czasem czy nie stapasz po krawędzi treści dopuszczalnych w internecie pisząc takie chore dyrdymały. Może uściślę. Chętnie dam złotówkę na najedzone dzieci żeby były najedzone jeszcze bardziej niż na nikomu nie potrzebne bezdomne zwierzęta. Chętnie dam złotówkę na pijanych rodziców żeby mieli leczenie i socjal jak w Norwegii. Chętnie będę utrzymywał bezdomnego człowiekaI dotąd dopóty dam radę - bo to człowiek jest . Sto razy ważniejszy dla mnie od wszystkiego innego na Ziemi. Tak myśli większość. Co nie zmienia faktu że corocznie pakuję więcej złotówek niż którykolwiek ekooszołom na pomoc dzikim zwierzętom z których mamy wszyscy pożytek. Zaprawdę powiadam Ci zawsze podpierałeś się opinią większości. Może zrób referendum ?

Autor: bfgj  godzina: 15:07
ULMUS Nigdy nie posądziłbym Cię o taki brak wiedzy z zakresu funkcjonowania państwa . Zorientowałem się ,że jesteś totalny laik z zakresu ekonomii. Czy ty uważasz ,że głodne dzieci to wynik braku pieniędzy i przeznaczenie pieniędzy z budżetu państwa ten problem rozwiąże? Nic bardziej mylnego. Gdyby tak było to wiele państw szybko uporałoby się z biedą. Więc dlaczego obecnie Grecja nie dokona przesunięcia funduszy ,aby zaspokoić tylko to o co upomina się ulica w Atenach? Bo w ekonomi jest to niemożliwe , a taki krok może doprowadzić do jeszcze większej tragedii narodu. Na konsumpcję można przeznaczyć pewną ograniczoną sumę pieniędzy i nic więcej. Pieniądze na konsumpcję może zwiększać tylko wzrost gospodarczy , a nie sztuczne zwiększanie z budżetu kosztem innych dziedzin życia . Ekonomia ściśle określa jak procentowo należy dzielić pieniądze na konsumpcję , aby państwo nie popadło w inflację. Niekontrolowany wzrost konsumpcji to hiperinflacja i załamanie gospodarcze , a tym samym bieda dla wszystkich. Czy ty jesteś za tym, aby z biedy ratować grupę nierobów kosztem całego społeczeństwa? Ja się na to nie piszę. Rób to sobie za swoje pieniądze. W większym stopniu, sztucznie można zwiększać pieniądze tylko na te dziedziny , które mają bardzo mały wpływ na konsumpcję. I taką dziedziną jest np. przyroda. I tam bez żadnych skutków ubocznych można ładować pieniądze , a nie w konsumpcję. Ciąg dalszy w następnym poście. [W poprzednim poście powinno być "psa myśliwego" , a nie "psa i myśliwego". Za pomyłkę przepraszam.]

Autor: ULMUS  godzina: 15:15
daruj sobie ... błagam "W większym stopniu, sztucznie można zwiększać pieniądze tylko na te dziedziny , które mają bardzo mały wpływ na konsumpcję. I taką dziedziną jest np. przyroda. I tam bez żadnych skutków ubocznych można ładować pieniądze , a nie w konsumpcję"

Autor: bfgj  godzina: 15:43
ULMUS Analizując ton ostatnich Twoich wypowiedzi można dojść do wniosku ,że Ty nienawidzisz psów. Można przypuszczać ,że gdybyś na ulicy spotkał zagubionego pas potraktowałbyś go z buta. Wszystkie psy bez właścicieli ,których jedyną zbrodnią jest to że żyją najlepiej zagazować. Twoje wypowiedzi dają czytelnikowi wyraźnie do zrozumienia ,że Ty ,wszystkie rzeczy , które na tej ziemi stwarzają człowiekowi jakiś problem rozwiązywałbyś przy pomocy eliminacji. Ty nie potrafisz problemu rozwiązywać w sposób godny dla człowieka. Psy , lisy powybijać. A co ze starymi ludźmi i tymi którzy chorują? Ty potrafisz chronić tylko to co dla ciebie wygodne ,oraz patologię. Nawet dając alternatywę na finansowanie podałeś przykład patologii [ ten przykład z dziećmi] natomiast nigdy w swoich przykładach nie podałeś chorych , starych itp. ULMUS Dostałem kilka maili na temat Twoich wypowiedzi. W odpowiedziach nawet próbowałem Cię bronić. Bo wydaje mi się ,że taki nie jesteś. A jeżeli ja się mylę to mnie popraw, bo naprawdę zaszedłeś w ślepą ulicę i pogubiłeś się. [ Ja też mam poglądy radykalne i też czasem przesadzę. Ale czasem trzeba się zatrzymać , pomyśleć i zdobyć się na refleksję. Czy świat jest tylko czarny i biały?] [a co to? Dzisiaj masz na drugą zmianę?] PS Przyrodę podałem tylko jako przykład. Mogą to być badania naukowe, czy nowe technologie , ale nigdy konsumpcja.

Autor: trucizna  godzina: 18:41
ULMUS Muszę ci przyznać , że masz kolego zdrowie . db