Czwartek
24.11.2011
nr 328 (2307 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: OC samochodu

Autor: WIARUS  godzina: 18:59
Przy okazji, żeby nie zakładać nowego wątku:
    Zdaniem UOKiK-u każdemu właścicielowi uszkodzonego auta należy się zwrot pieniędzy za najem samochodu zastępczego. Jest tak dlatego, że utrata możliwości korzystania z pojazdu zawsze stanowi szkodę majątkową. Poszkodowany nie musi nawet wykazywać, że uszkodzony samochód jest mu niezbędny do wykonywania pracy lub po prostu do życia codziennego. Stanowisko Prezes UOKiK jest zgodne z uchwałą Sądu Najwyższego. 17 listopada 2011 roku SN stwierdził, że zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego przysługuje każdemu poszkodowanemu kierowcy. Zakłady ubezpieczeń nie mogą odmawiać zwrotu kosztów osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej.
Więcej na ten temat. (moto.wp.pl/kat,89554,title,Ubezpieczyciele-nie-wyplacali-naleznych-pieniedzy,wid,14017934,wiadomosc.html) Ta sprawa na stronie UOKiK. (www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=3087) Darz Bór!!! PS Nikomu nie życzę uszkodzenia samochodu ale trzeba to wiedzieć ;-)))

Autor: makówa  godzina: 19:55
Dopiero dzisiaj przeglądając forum znalazłem ten temat, więc nie wiem czy jest aktualny. Mam pytanie do kolegi.Czy poszkodowana ma wyrok sądowy w tej sprawie ?Jeśli nie, to jej roszczenia wobec kolegi przedawniają się z upływem trzech lat.Jeśli ma wyrok - to jej roszczenia wobec kolegi ulegają przedawnieniu po 10-ciu latach.Gdyby poszkodowana chciała prowadzić postępowanie w sprawie egzekucji komorniczej po tym okresie powinna złożyć wniosek przed upływem 10-ciu lat do właściwej miejscowo kancelarii.Złożenie takiego wniosku powoduje wydłużenie egzekucji o następne 10 lat Jeżeli chodzi o szczegółowe warunki ubezpieczeń to powinny wynikać z Kodeksu Cywilnego, ale Polska to dziwny kraj.Więc kolego powodzenia.DB