Sobota
17.03.2012
nr 077 (2421 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: ptaki nie rzutki

Autor: ULMUS  godzina: 00:03
ba to jest ekolog ale my tu rozprawiamy o lewactwie z takich różnych "Pracowni na rzecz wszystkiego co dycha oprócz ludzi" i np "wyjrakowszczyzny - ponimajesz. Ekolog to swój człowiek co rozumie co to ónwowaga , przyroda etc. Ekofik to rak ... ciężki do wykrycia , podstępny i śmiertelny dla środowiska.

Autor: *Paweł*  godzina: 17:40
Przeczytajcie to (pracownia.org.pl/aktualnosci,822)

Autor: Wojciechus  godzina: 18:41
Do tworów typu Rozróbnia i ich światłych inicjatyw trza się po prostu przyzwyczaić. To raz. Dwa, że aktualna organizacja łowiectwa w Polsce (i nie tylko) stwarza im wręcz cieplarniane warunki. Do rozwoju i produkcji toksyn. Trzy - przykład ze Szwajcarii, kanton Aargau, gdzie dość często napierd... się w myśliwych. Ostatnio, koło Bożego Narodzenia, nawiedzeni próbowali przepchnąć zakaz zbiorówek. Zmontowanie linii obrony kosztowało każdego buca 250 franków. I się opłaciło. Wcześniej przeprowadzono plebiscyt dotyczący ograniczenia polowania na drobnicę. Podobnie w kantonie Solothurn. Myśliwi wyszli obronną ręką. Ale zbyt długo spokoju raczej mieć nie będą. Druga strona mocno przebiera nóżkami, coby choć trochę zielone kapelusiki poszczypać. :) DB!

Autor: wyżlarz  godzina: 19:52
Na szczęście projekt skreślenia z listy gatunków łownych ptactwa w takim samym stopniu uderza w myśliwych jak i w producentów broni oraz amunicji. To potężny rynek a jeśli projekt by przeszedł przeciętny myśliwy nie kupowałby amunicji śrutowej, broni śrutowej, nie trenowałby na strzelnicy. Zresztą... w łowiectwie pozostałby garstka. Tego sobie biznes wydrzeć nie da i ekofikołki mogą na tym się poparzyć. Klaps w duuupsko przydałby im się od zainteresowanych zyskami...

Autor: rales  godzina: 20:31
Dla porównania: bardzo aktywna Partia Zielonych w Szwecji postuluje od lat zakaz polowania na ptactwo śrutem. Z powodu postrzałków. Są za rozszerzeniem strzelania ptactwa kulą (obecnie około 10% pozyskania) i łapania w pułapki (obecnie kilkanaście % pozyskanych pardw, nieznaczny % innych). Nie rozważają innych ograniczeń, ale tu poluje co 23 obywatel, odliczając trwale bezrobotnych obywateli o ciemniejszych kolorach skóry i włosów. Darzbór!!

Autor: pięta  godzina: 21:58
Koledzy proszę wejśc na dział Problemy PZŁ i tam w moim wpisie dokonywac konstruktywnych wpisów na WAŻNY dla NAS temat -nie możemy dac się zastraszac Pracowni na Rzecz Wszystkich Żywych Istot --i wiem co piszę bo sam jestem ekologiem ale od oszołomstwa sie odcinam DB Pięta PS miałem mozliwośc kontaktu z tą firmą w innej sprawie i mam uczucia mieszane co do efektywności jej dzialań -ot niewiele wyszlo z "pomocy" w ewidentnie prokuratorskiej sprawie która dotyczyła ..nietoperzy ale to nie temat na łowiecki.

Autor: rębilas  godzina: 23:27
Firma jest wyjątkowo przebojowa, wystarczy sprawdzić na ich stronie: wszędzie gdzie jest jakiś biznes do zrobienia są i oni ze swoimi protestami i ekspertami , prezes Ślusarczyk sekretarz Kurek, skarbnik Brożek + 67 im podobnych lub otumanionych. Są cytowani przez wszystkie media, autorytet jak cholera, "pracownia" próbują zbierać od nas 1% podatku bo są pożytku publicznego. Raptem 70 osób wiedzących jak kręcić lody i "właściwie" naświetlać sprawy - trzeba by się udać do nich na jakieś szkolenie.