Poniedziałek
28.01.2013
nr 028 (2738 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Walki kogutów  (NOWY TEMAT)

Autor: mastalerz  godzina: 08:56
walki kogutów (wiadomosci.wp.pl/gid,15283903,gpage,15,img,15284287,kat,1345,title,Zdjecia-tygodnia,galeria.html) Jak to jest ta same Europa ta sama Unia -(za małe klatki dla kur , zabawki dla świń, prędkość wiatru w stajni, zakaz wlatywania do obór dla jaskółek i ślimak jako ryba) u nas ekooszołomy czepiają się wszystkiego a władza im przyklaskuje ( a tam mogą odbywać się walki kogutów

Autor: michalloo  godzina: 10:50
A u nas władza może formalnie (Statut § 44 pkt 2) określać wskaźnik koleżeństwa, czego wiele cywilizowanych krajów może nam tylko zazdrościć :)

Autor: rales  godzina: 16:56
W tej samej EU w niektórych krajach można polowac na wszystkie gatunki kaczek i gęsi, a w innym, jak pisano ostatnio na forum, trwają akcje mające na celu zabronic w ogóle polowac na pióro.. W tej samej EU w niektórych krajach można polowac na wiosenne słonki, a w takim jednym niedawno zabroniono, chociaż wszyscy sąsiedzi polują.. Niby jest dyrektywa EU zabraniająca polowac na wielkie drapieżniki, ale wszystkie kraje mające ich duże populacje w wyjątkiem jednego, mającego sporo wilków - polują.. EU bojkotowała foczynę i focze futra z Kanady i Alaski, ale okazało się, że jest to ochrona unijnego rynku obrotu fokami, zwłaszcza z Danii (na Grenlandii co roku biją milion fok) - sprawa wyszła na jaw, gdy EU chciała 'wykopac' z rynku foki z Rosji - pół miliona z części europejskiej i ponad milion z Syberii.. Może już nie EU, ale EWG: w Szwajcarii można hodowac i bic psy na 'psinę' i smalec, chociaż tylko na użytek własny, a nie na sprzedaż.. I takich paradoksów jest dużo. Cóż, "tyle zysku, ile nacisku". Darzbór!!