Środa
07.08.2013
nr 219 (2929 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: tak politycznie...

Autor: Jersey  godzina: 11:40
Kuraś, 1)gdy byłem w MON'ie spełniając swój obywatelski obowiązek, na zajęciach uczono nas, że z NATO tak różowo właśnie nie jest. mają oni podobno 31 dni na podjęcie decyzji o evtl. krokach w/s kogoś kto by nas chciał kopnąć w tyłek. 2) nie chce mi się tracić czasu szukać po necie artykułów dotyczących oceny naszych żołnierzy na "misji" w Iraku i Afganistanie, pamiętam, że była miażdżąca. Autorami ocen byli generałowie armii USA. to nie była jakaś rosyjska propaganda itd. poszukajcie sami, rodzi to pytanie na ile to oprócz sierot i wdów, inwalidów wojennych, zniszczonego sprzętu, narastającej niechęci społeczeństwa do wojska przyniesie to profitów ? jak się płaci za to z nie swojej kieszeni, może i łatwiej znaleźć pozytywne tego strony. 3) ten popis z tarczą antyrakietową, baterią patriotów do pooglądania przez naszych fachowców i pomacania przez naszych żołnierzy, też świadczy jak poważnie jesteśmy w NATO traktowani. Narzynacz, gołodupcem jesteśmy i to jak cholera. a udawanie bogatych i technologicznie rozwiniętych na wiele nam się nie zda. wysyłanie paru wojaków na koniec świata nam szkodzi (finansowo) a w niczym nie pomaga. dorzucenie paru baniek do tych dronów, też niewiele pomoże. a Polacy owych "mieczy" nigdy dobrze nie kuli. by się brać za miecz, trzeba wiedzieć jak kozik wykuć, albo porządny lemiesz. jakoś zainteresowanie technologiami w naszym kraju jest na dziadowskim poziomie. a o polskim patriotyzmie mam już swoje zdanie - ile osób z chęcią i poczucia obowiązku szło "odpękać" służbę zasadniczą. jestem pewien, że jedynym powodem przekształcenia WP w zawodową armię, było otwarcie granic UE, gdzie wojskowi zorientowali się, że poborowi zmyją się zostawiając nie obsadzone kompanie. bo jej "taniość" w porównaniu do zawodowej, szczególnie przy obecnym lewacko-bolszewickim systemie przywilejów emerytalnych jest argumentem dla osób gubiących się w podstawowej arytmetyce powyżej liczby 100 !

Autor: ULMUS  godzina: 11:53
Najwyraźniej bolszewia wygrała wojnę z białą Polską ale zaczyna to być widać dopiero teraz ... samo strzelanie i wojaczka to był tylko wstęp do prawdziwego zwycięstwa ... niewiarygodne . Ciekawe kiedy ludzie zaczną to kapować że wojna nie kończy się wraz z podpisaniem papierka o pokoju.

Autor: drago  godzina: 17:01
A mnie się wydaje , że to tylko gadżety... Jersey - polecam "Wojna Światów . Intelektualna historia zimnej wojny" Piotra Skórzyńskiego... kol ULMUS...- jak ich dzieci zaczną być odpowiednio kształcone , a to nieprędko nastąpi...albo- jak dostaną w d.pę...

Autor: kuraś  godzina: 21:16
Jersey, jaki obowiązek spełniłeś ? co zrobiłeś dla MON-u ? jaką masz wiedzę o NATO (podobno coś mają) ? jaką masz wiedzę o działalności wojskowej w Afganistanie (nie chce ci się szukać) ? Brak poczucia integracji z systemem obronności państwa świadczy o twoim poziomie degeneracji jako obywatela tego Kraju.