Niedziela
01.09.2013
nr 244 (2954 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: gotowość obywateli do obrony kraju nawet za cenę życia.  (NOWY TEMAT)

Autor: azil II  godzina: 15:39
Premier dodał, że pierwszym warunkiem skutecznej walki jest gotowość obywateli do obrony kraju nawet za cenę życia. Drugi to zasobność państwa, która pozwala na budowę armii uzbrojonej tak samo albo lepiej od potencjalnych przeciwników. (www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/922082,Westerplatte-1-wrzesnia-Tym-razem-Polska-wygra-wyscig-z-historia) Jak to się ma do respektowania ustawy o broni i amunicji? Jak to się ma do niej samej ?

Autor: pięta  godzina: 15:50
Kolego azilII zadałeś pytanie na które ...chyba ??? odpowiedzi nie uzyskasz bowiem po równi pochyłej można się albo piąć w górę /co na pewno NAM nie grozi / albo spadać w dół co w obecnej sytuacji jest wielce prawdopodobne i po co w tej całej sytuacji jest potrzebna silna armia?Premierzy maja to do tego ,że ...często się zmieniają .DB

Autor: azil II  godzina: 15:53
Panie premierze ? Pierwszym warunkiem skutecznej walki jest gotowość obywateli do obrony kraju nawet za cenę życia. Obrony kraju TAK, ale nie obrony rządu i armii urzędniczej którą w takim przypadku należałoby na pierwszą linię ognia wysłać. Armii urzędniczej który pod Pana dyktandem liczebnie możliwe iż dorównuje armii dawnego "UKŁADU WARSZAWSKIEGO" A jeżeli chodzi o tą obronę, to dlaczego obywatele mają bronić, a nie armia o której wspomniałem powyżej. Czym mają oni bronić ? Widelcami mają tego kraju bronić, bo np. 5,6 mm bocznego zapłonu w łapki obywatele nie dostaną. Panie Premierze! Dotychczasowe postępowanie urzędniczej armii pod dowództwem swojego generała - Premiera spowodowało to iż wielu obywateli broniło będzie urzędników kraju który zapewnił im godziwe warunki egzystencji. Żałosnym jest to iż nie będzie to ich kraj ojczysty. Na koniec każdego przemówienia na ten temat należałoby starym zwyczajem wykrzyczeć iż nie oddamy nawet guzika od kalesonów,.........bo są na gumkę.

Autor: azil II  godzina: 16:20
................ (www.youtube.com/watch?v=4_FjBtIxlUU)

Autor: zajączek  godzina: 18:36
cytat: Jak to się ma do respektowania ustawy o broni i amunicji? Jak to się ma do niej samej ? koniec cytatu Nijak, ustawa nie dotyczy broni będącej na uzbrojeniu WP. Bardziej zatrważające jest brak przeszkolenia coraz to nowych roczników młodzieży, brak szkoleń dla rezerwy, wydawanie kart mobilizacyjnych czterdziestolatkom po służbie zasadniczej. Ręce opadają.

Autor: azil II  godzina: 20:34
Zajączek. A co ma WP do ustawy. Ano to że rozbrojony naród jest narodem niewolników. Kto dba o to by taki stan miał miejsce ? Kto dba o to by taki stan się pogłębiał ? Kto dba o to by......... Kto dba o to by........... Kto dba o to by........... Kto nie wie komu służył własny dziadek ?

Autor: jooopsa  godzina: 20:52
"Premier podkreślił, że prowadzony dziś program modernizacji powinien w ciągu kilku lat doprowadzić do powstania wojska zdolnego do działania w najtrudniejszych warunkach przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu." A kilka tygodni temu (nie)rząd zapowiadał największe cięcia akurat w armii (z okazji łatania dodatkowych brakujących 24 miliardów w budżecie)... Nie powiem że "łże jak pies" - bo mógłbym obrazić tym porównaniem nasze milusie Azorki i Reksie.

Autor: zajączek  godzina: 20:56
Naród uzbrojony w dubeltówki i kbks-y ma walczyć z lotnictwem i czołgami potencjalnego napastnika? Zestrzeliwać śrutem niczym rzutki na strzelnicy pociski manewrujące? Może w XIX wieku taki model uzbrojonego społeczeństwa by się sprawdził. Mamy jednak wiek XXI. Do Szwajcarii nawet się nie porównujmy, to bez sensu.

Autor: jaktia  godzina: 21:09
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: naruszenie dóbr osobistych osób trzecich.

Autor: WIARUS  godzina: 21:20
Kto nie wie komu służył własny dziadek ? (wyborcza.pl/1,75478,14522674,Polacy_w_Wehrmachcie__Bylo_ich_w_nim_prawie_milion.html?as=1) to niech czyta! (pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_w_Wehrmachcie) o tym też ! (pl.wikipedia.org/wiki/Goralenvolk) Nic nie mówiąc o innych, którzy z własnej woli stali sie renegatami! Nic nie jest proste a zwłaszcza losy ludzi a czasami całych narodów! Łatwo jest wydawać arbitralne opinie niczego nie doświadczając, choćby w formie retorsji za insynuacje, urojone wyobrażenia i pyskowanie! azil II - przestań pajacować bo ciemnych i bolesnych kart w historii Polaków jest tyle, że Twoja głowa mała ! Ta duża !!!

Autor: azil II  godzina: 21:47
Pajacujesz to ty...... unikając najważniejszego.......

Autor: azil II  godzina: 21:54
Zajączek. Nie z lotnictwem i nie z czołgami, a z tymi którzy pokażą się po nich. O jakiej walce z samolotami myślisz ? Zwalczać to tylko w naszym przypadku laserami z bazaru.......... O jakiej walce z czołgami myślisz ? Zwalczać czołgi, to tylko koktajlami Mołotowa jeżeli patentu Mołotow udzieli ........

Autor: narzynacz  godzina: 22:20
najlepiej o tym państwie i jego obronności świadczy los haubicoarmaty "Krab" gdzie na badania i prototyp wydano ponad 0,5 miliarda ,WP potrzebuje około 200 a zamówili ledwo 6 szt ,o mało nie rozwalając całego programu oraz następny projekt za 300 milionów zł ,zestaw przeciwlotniczy "LOARA" jeden prototyp pobór też zlikwidowali ,do głupiej służby wartowniczej w koszarach prywatne firmy ochroniarskie zatrudniają jeszcze kilka lat i nie będzie młodych ludzi z jakim kolwiek przeszkoleniem nawet na najbardziej minimalnym poziomie same cioty wychowane na tańcach z gwiazdami

Autor: drago  godzina: 23:31
a myślałem, że poczytam tylko sobie... Wiarus- bez obrazy , ale czy to problem ze zrozumieniem przeczytać...? Jadowity/ azil II napisał "kto NIE WIE komu służył własny dziadek".... Wydaje mi się że prościej nie można tego sformułować...między udaję , że nie wiem a - wstydzę się , że coś tam, coś tam widzisz różnicę ? i znowu wypływają...IMPONDERABILIA...no wiesz, te ważne, niezmierzalne , w końcu skodyfikowane...chrześcijańskie...a kysz... dobranoc...