Środa
30.10.2013
nr 303 (3013 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Do wszystkich myśliwych-członków PZŁ!

Autor: Dzikarz07  godzina: 09:37
Ad.Jurkel, masz rację! Moja żona już śmieje się z tego "pospolitego" ruszenia i chęci zmian w PZŁ przez wszystkich lemingów zrzeszonych w PZŁ. Rzeczywiście nikt w tym związku nie chce zmian, bo wolą patrzyć, obserwować, krytykować, narzekać. No i jak tutaj nie być zażenowanym patrząc na pełne oburzenia wpisy wielu osób dotyczące władz ZO i ZG PZŁ ich zachowania, ich olewania problemów łowiectwa w Polsce, ale nikt nie rusza się, aby coś z tym zrobić, zmienić! Najprościej krytykować i narzekać! I ta właśnie bierność nas członków PZŁ wobec poczynań i zachowań ludzi we władzach PZŁ jest najgorsza. Gorsza niż opisywanie tego, co ZG,ZO i jego poplecznicy robią lub zaniechają robić. DB

Autor: megaton  godzina: 09:41
a jakie to problemy widziśz ?

Autor: Dzikarz07  godzina: 11:23
Ad.megaton Bez urazy, ale jesteś typowym "Filipem z konopi",który wyrywa się w środku dyskusji, nie wiedząc, o co chodzi. Przeczytaj początek wątku, a wtedy zabieraj głos i zadawaj pytania. Bo ja widzę jeden problem, który jest właśnie opisany w temacie. DB

Autor: megaton  godzina: 12:00
A ja go niewidzę dlatego pytam jaki to problem widzisz ?

Autor: J 60  godzina: 12:20
To zostaje tylko kwestia oddzielenia tych, którzy widzą problemy w PZŁ od tych, którzy ich nie zauważają.

Autor: Broxen  godzina: 13:53
To w którym kraju w Europie istnieje sądownictwo łowieckie i tylu działaczy na etacie dla stu paru tysięcy polujących ? To w którym kraju w Europie łowiectwem zajmują się lasy państwowe i do tego jako konkurencyjna organizacja wobec powołanej ustawą ogólnopolskiej organizacji łowieckiej?

Autor: Jurekel  godzina: 15:09
Broxen. W Polsce, gdzie myśliwi polują na tysiącach hektarów, za roczną opłatę koło 700 złotych ! Ponieważ, państwo jest właścicielem zwierzyny, taką administrację sobie wymyśliło. Jak ona komuś bardzo przeszkadza, może polować w Niemczech lub na Słowacji, jak Koledzy z łukiem. Nikt nie karze nikomu bawić się w gospodarkę łowiecką. Można tylko polować, zapłacić i polować. Jak ktoś chce być niestowarzyszony, poluje za 290 zł rocznie. W tej cenie (700 zł) mogą strzelić rekordowe trofea i nie wychodzić z lasu - dla mnie to jest proste. Żeby nie robić kantów na powierzonym mieniu ustawodwaca zabezpieczył się przepisami. Tylko nie pisz , że wszyscy je robią. Na czerwone też ludzie przechodzą. J.

Autor: Broxen  godzina: 15:21
ad Jurekel Daruj sobie te agitatorskie teksty. Na tych „tysiącach” ha nie poluje się za 700 zł, bo dwie tenuty trzeba płacić a płacą członkowie z swojej pracy, nie kosmici, a o innych obowiązkach członków nie wspomnę.

Autor: Jurekel  godzina: 15:31
Broxen - z czym masz problem, za wszystkie prace w kole możesz zapłacić i leżeć pod gruszą. Będzie drożej, przeciętnie 100 zł za dniówkę. Dalej masz źle ? Chcą inni Koledzy być w ZO, OR lub jej komisjach i robić to społecznie, czego im bronisz ? Każdy ma swoje zdanie i mnie Twoje nie przeszkadza. Wiesz jak to zrobić, żeby było jeszcze taniej i efektywniej rób.Jestem za. J.

Autor: Haluk  godzina: 15:53
Dodaj jeszcze III-cią kategorię: tych, którzy zauważają ale chowają pod dywan lub swoimi głosami zagłuszają np. harap, jurekel, pięta, WIARUS itp.

Autor: Jurekel  godzina: 15:58
Haluk - na szczęście mamy Ciebie i na Ciebie możemy liczyć, że zrobisz porządek, a my możemy spokojnie polować. J.

Autor: Broxen  godzina: 16:48
Już pisałem byś darował sobie te agitatorskie teksty, bo ta stówka niczego nie załatwia, gdyż przynajmniej w moim przypadku co roku 30-40 tyś jeszcze odszkodowań na głowę członka do zapłacenia. Mógłbym wymieniać z nazwiska ale szkoda papieru i czasu na swołocz, która w ostatnich latach w ramach zbrodniczego eksperymentu wyeksportowała z Polski ponad dwa miliony zdolnych, wykształconych i pracowitych Polaków, a teraz krzyczą że kraj się wyludnia i nie ma kto pracować na ich emerytury. Widzę, że podobnej mentalności goście-prywaciaże teksty tu wypisują na zasadzie: „jak się nie podoba...”

Autor: Jurekel  godzina: 17:00
Broxen - co ma polowanie wspólnego, z emigracją zarobkową ? Szkody imponujące, gratuluję stanu zwierzyny. Ja rozumiem , że Tobie nie odpowiada, a czy Ty rozumiesz , że mnie odpowiada. To tylko tyle. Być może jak zmieni się ustawa będziemy w odwrotnej sytuacji, tak jest w demokracji. Co zrobić gdy się nie podoba, a jest w mniejszości ? Szczerze mówiąc nie wiem. Może jakaś mała dyktatura ? J.

Autor: Haluk  godzina: 17:33
Jurek LI! Nie jestem od "porządków". Nie jestem sprzątaczką. Od spraw śmieci mam domisia, harapa, WIARUSA, poętę I ciebie.

Autor: Jurekel  godzina: 17:37
Haluk, a to LI, to co to jest ?

Autor: Jurekel  godzina: 18:24
Hakuk - jeszcze raz pytam. Co oznacza owo "LI" przy moim imieniu ?

Autor: OIOM  godzina: 18:41
Jurek ja swoje miejsce na tym portalu znam ostatnim w kolejności – ''poeta '' a ty się o ''LI'' dopytujesz pytaj mnie ... (www.youtube.com/watch?v=QLFtvIk4Wow)Czytaj Stacha łzy lecą ci na koszulę ...

Autor: Dzikarz07  godzina: 19:28
Zdanie napisane przez "megaton`a". Jest: "A ja go niewidzę dlatego pytam jaki to problem widzisz ?" Powinno być. "..A ja go nie widzę. Dlatego pytam, jaki to widzisz problem?" Ps. Czasownik piszemy osobno. Orzeczenie zawsze piszemy przed podmiotem. :) Traktuj to z przymrużeniem oka. DB

Autor: WIARUS  godzina: 20:20
Haluk
    Gdybym była ptakiem, od razu bym wiedziała, kogo najpierw obsrać...
I przestań czepiać się mojego nick`a ! Obsesja jakaś dopadła Ciebie ?

Autor: LDormus  godzina: 21:08
Autor: Dzikarz07 Data: 30-10-13 19:28 Więc może przedstaw ten męczący rzekomo wszystkich problem bo, ja go też nie widzę, chyba że to jakiś problem z gramatyką związany?

Autor: Jurekel  godzina: 21:08
Oj, chyba dopadła.