Środa
30.10.2013
nr 303 (3013 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Zaloba Narodowa - 3 listopada

Autor: Andrzej-W  godzina: 05:45
A to czemu nie wypada? Fakt, że śmierć każdego człowieka jest tragedią i należy się szacunek i zaduma, jednakże każdego dnia giną i umierają ludzie, a żałoby narodowej nikt nie wprowadza. Mazowiecki jak każdy inny człowiek zasługuje na szacunek, ale żeby robić z niego bohatera narodowego to WIELKIE przegięcie pały!!! Bronek zadbał o swojego kolegę i próbuje swoje podejście do tematu narzucić innym. Dla mnie to zwykły dzień jak każdy inny i mam prawo mieć swoje zdanie. Także Koledzy nie rezygnujcie z bali i przyjęć po polowaniach.

Autor: Witold Maziarz  godzina: 07:01
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: podawanie niezweryfikowanych faktów godzących w osoby trzecie.

Autor: Bari  godzina: 07:58
Ad Witold Maziarz Tadeusz Mazowiecki nie zyje,jesli ktos nie czuje szacunku do tego co zrobil dla Polski i jakim byl politykiem to jego sprawa i nikt nie zmusza do zmiany pogladow. Ale przynajmniej mozna zamknac usta i powstrzymac sie od szkalujacych i chamskich opinii.

Autor: pharmacist  godzina: 07:58
Przecież tańczyć nie będziemy. Wystarczy moim zdaniem uhonorować zmarłego Premiera minutą ciszy. Koła poplanowały uroczystości hubertowskie od dawna. Takie życie.

Autor: HelaHel  godzina: 08:07
Bari Jeżeli nikt nikogo nie zmusza do zmiany poglądów. To w jaki sposób je wyrazić (te swoje poglądy) przy "zamkniętych ustach" - podobno mamy "demokrację" nieprawdaż. Zupełnie inną kwestią jest - sposób wyrażania tychże poglądów, a to tylko, zależy od każdego z nas. A co zmarły zrobił dla tego kraju, to niechybnie i bezstronnie oceni historia, bo my aktualnie żyjący tu i teraz - za "mali" jesteśmy do tego typu ocen.

Autor: Kosmaty  godzina: 08:18
Hitler i Stalin też już nie żyją ale czy to znaczy, że nie możemy komentować ich poczynań za życia? Odrębną kwestią jest to, że po Mazowieckim wiele osób odczuwa stratę. Pozostała rodzina w żałobie itp. Poza tym w jego życiorysie da się dostrzec zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty, więc moim zdaniem choćby z szacunku do tych osób można poczekać z podsumowaniem jego działalności jeszcze kilka dni. Natomiast żałobę niech obchodzi, kto ma na to ochotę. Ja hubertowskie mam tydzień później ale gdyby było trzeciego to nie miałbym skrupułów aby wziąć w nim udział (oczywiście w pełnym wymiarze ... z biesiadą :-)

Autor: Jersey  godzina: 09:11
myślałem, że pogrzebów nie robi się w niedziele - w końcu teoretycznie dzień święty. piszę teoretycznie, bowiem tak naprawdę siódmym dniem jest sobota. liczy się jednak zamiar a chrześcijanie właśnie niedzielę traktują jako dzień siódmy, zatem... polityka to specyficzna rzecz i nie myślę, by miało sens nawet uczczenie minutą ciszy na Hubertusie zmarłego premiera. każdy polityk szczególnie polski jest kontrowersyjny i może budzić skrajne emocje - a celem Hubertusa nie jest organizowanie wiecu wyborczego, czy demonstracji poparcia sił czy frakcji politycznych. zatem co ma premier szczególnie zmarły do świątecznego polowania ? Pozdrawiam DB\

Autor: Witold Maziarz  godzina: 09:45
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: naruszenie dóbr osobistych osób trzecich.

Autor: narzynacz  godzina: 10:09
aż się boje co będzie jak jaruzelski się przewróci po nim to będzie tydzień żałoby a po kiszczaku trzy dni

Autor: jaktia  godzina: 10:12
po Baumanie na pewno Dutkiewicz opuści flagi do połowy we Wrocławiu, po Bartoszewskim jedynym z L4 z Auschwitz stawiam 3 dni żałoby.

Autor: MARS  godzina: 10:18
narzynacz nie bój się, na Wawel go nie wsadzą... wystarczy że jeden tam lezy niezasłużenie.

Autor: narzynacz  godzina: 10:37
mars chodzi ci o kiszczaka ??? bo jaruzel ma już zklepane miejsc ............pod murem kremla .................obok mauzoleum wodza

Autor: pięta  godzina: 11:28
Ja tam 3 listopada obchodzę uroczyście święto Św.Huberta zaś w poniedziałek 4.listopada poprawka na imieniny DB

Autor: ULMUS  godzina: 15:13
Ciekawe na jakiej zasadzie leży się na Wawelu zasłużenia a na jakiej nie zasłużenie ... bo przykładowo na takich Powązkach jest aleja zasłużonych i jest tzw. "Łączka" ... no i pytanie kto dla kogo leży zasłużenie a kto dla kogo niezasłużenie.

Autor: harap  godzina: 20:41
Szanowna Redakcjo! Czy Wy nie widzicie, że wpis internauty z 30-10-13 09:45 narusza Wasze zasady forum ? w tym: "zamieszczania wpisów o charakterze ... którego zakazuje prawo w Polsce;" "...Dlatego ja pluję na grób zdrajcy mazowieckiego. DB WM" A może prawo Rzeczpospolitej Polskiej zezwala na lżenie czci innych osób w tym zmarłych ?

Autor: MARS  godzina: 20:45
Ulmusie, zasłużenie to jak sama nazwa wskazuje zasłużyło się dla kraju czynami o których potomni będą jeszcze wiekami mówić i je wychwalać, niezasłużenie - jak się takich czynów nie dokonało.